Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Во Реал, ако си приметил, историски скоро никогаш не му исполнуваат желби на моменталниот менаџер. Се купуваа(т) ѕвезди кои се маркетиншки доста јаки, а воедно нели, и јаки играчи на теренот. Работа на менаџерот е да ги склопи , и да направи функционална екипа. Имало сега , не дека не, ако убаво памтам Варан беше желба на Зидан, баш онака. Ама другиве играчи се зимаат во однос на тоа дека се најдобри (или помеѓу најдобртите) играчи на тие позиции.

Карло, како и да заврши со титула или не, бега. Поима немам кого планираат на негово место.
Раул , Чаби Алонсо? ... дури и Зидан имал шанси да се врати. Кој знае.
Може ќе земат некој италијанец па ќе каже ја со бекови не играм, сакам двајца дефанзивци и еден напаѓач што спие у офсајд...Тухел можеби :toe:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Може ќе земат некој италијанец па ќе каже ја со бекови не играм, сакам двајца дефанзивци и еден напаѓач што спие у офсајд...Тухел можеби :toe:
Скроз без странични одбранбени тешко да сковаш формација, па и итаљан нека е ;)
За 3-5-2 , пак ти треба крилни играчи што ораат и напред и назад. Можам Валверде да го видам на десно така да може да покрие. Ама на лево Менди не е тој калап.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Со сосиедад слична ситуација Ленорманд над Рудигер и немаше пенал за Реал, сеа гол поништија, Кастељехо на почеток ногата ќе му ја скинеше на Камавинга судијата слепец
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Асенсио очаен. Незнам по кој критериум игра пред Родриго, ниту Модрич пред Валверде.. ако е ротација одговор, тогаш пак незнам зашто Бензема една не го изротира. Ќор гол неможеме да дадеме.

А чекај сеа за голов. Изглеа почнаа само на контра Реал ситуации да применуваат зум, на зумот од снимката :ROFLMAO:
Лигава беше и си остана мизерија
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
FB_IMG_1675371727275.jpg

Абе ни жолт не му даде, лани Модрич директен црвен попи за ваков старт.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Rodrigo go ostava na klupa za Asensio. Het trik promaseni sansi. Krvta da mu ja ebam pederska. Tolku im e silata, neka se povredat site neka igraat od mladinska bolje ke bide. Eden eban igrac ne donesoa na tolku povredi, da se cuvale pari za toj limot za'rgjan od 525 milioni evra. A i Anceloti nisto od covek, 0 karakter sto zbor ne smee da mu kaze na CEOto. Samo Konte za niv.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Габриел Паулиста да бог да никогаш да не заиграш фудбал племе диво да ти ебам
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Кој ќе го пренесува светско клупско да не знае некој ?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
Како освоиме лани Лига Шампиони со виа тим еден бог знае. Месец дена пред светското, па после светското до сега еве, на тим не личе воа, раштракана банда. Дали е до Анчелоти или до шо е шо го ебам, ама треба промени дефинитивно.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Ако сезона без трофеј значи дека на лето ќе се донесат барем 3-4 нови играчи јас одма би прифатил. Не знам како само Перез и Анчелоти ги гледаат утакмициве и си мислат дека не ни се потребни засилувања. Златен Кансело сам им се нудеше овие не ни размислија да го донесат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Карло ваков таков го хејтате за џабе. Нема играчи. Пеналот он ли требаше да го шутира?

Карло ми се свиѓа што увидува кој е ван форма и го седнува на клупа, да бидеме искрени.
Е сеа што скоро цел тим е моментално ван форма тоа е друг проблем.

Пак ќе кажам ,купот да го освоиме сме на коњ. И ова пехарчево сеа што следи, нема да биде лошо за буст
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Карло по крајот на сезоната станува тренер на Бразил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom