Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
23 октомври 2007
Мислења
946
Поени од реакции
849
Пичка како Одегард одамна немало.
Абе реално со ништо не покажа дека би можел да е асален играч на Реал. Не е веќе дете. Мислам и сам се има проценето. Доста со позајмици. Продај одма, само незнам што е на пазар достапно да се купи, па да се прикрпи малце.
Инаку од овој ништо не бива. Само солиден играч на mid table тим може да биде.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.452
Поени од реакции
18.003
А да си го задржиме Кубо сезонава?
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.251
Поени од реакции
17.706
Денес прва утакмица на сезоната а последниот пост пред 12 дена...до толку сме очај.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.452
Поени од реакции
18.003
Алаба човече, исто како Крос, од прва минута изгледа како да играл 5 години со тимов. Класа играч! (y)
 
Член од
21 април 2017
Мислења
205
Поени од реакции
667
Да не ги заречам, ама Бејл и Хазард (особено вториов) изгледаа многу добро.

Имав забораено како е да победиш вака убедливо и лесно, иако првото полувреме беше егал.

Освен Касемиро денес шо не беше на утакмицава и Милитао со пасот и следните 5 минути после истиот шо беше во нокдаун, све остало :aplauz:

Алаба ко да играт веќе 4та сезона со тимов, Модрич мозок, Валверде мотор, Бензема уметник...а Начо господ бог лично и персонално.

Аирлија нека е :vozbud:
 
Член од
4 март 2020
Мислења
33
Поени од реакции
43
Бензема секоја наредна сезона се подобар. Заслужи барем еднаш да биди најдобар стрелец во Ла Лига, а годинава му се поклопуваат коцките со заминувањата на Меси и Рамос.

Ако проработат Хазард и Бејл, и ако Винисиус почне да ги погодува барем пола од шансите во кои влегува може да се надеваме на добра сезона.

Распоредот до класико не е многу тежок и ќе биде идеално да сме на врвот до класико.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.507
Поени од реакции
1.122
Ако дојде Мбапе ќе се радувам како мало дете, едњн од најдобрите играчи во светот е а има 22 год (23 максимум така нешто)

ПСЖ направија дрим тим, и ретки се тие играчи што сакаат да си одат од таков тим, овој ако дојде ќе е од чиста љубов шо ја имал како дете. Али АКО. Сеуште ништо не знаевме овој состаноков може ќе е лук и вода за нас.

Плус го знаеме колку играчи продава овој шеиков. На Барса не само шо не им го даде Верати (иако овај се бунеше и сереше, како Дебеле тогаш, али друго е Дортмунд), туку им се налути, и им го зеде Нејмар. Ај Меси сега што дојде е тотално друга ствар, тоа тогаш им беше мавање шамар во фаца директ.

Веројатно според тоа од каква земја потекнува, шеиков ќе е некој заебан играч кој со страст си ја брка работата (и јас сакам таква работа) и искрено си ги сака играчите итн. Чика Перез од друга страна, за разлика од овие КЛОВНОВИТЕ НЕПИСМЕНИ управа од Барса, е добар играч. Ќе видиме како ќе е, само да заврти тркавалото. Му треба Мбапе како леб, после сите стресови со на Заев БОМБИТЕ и слични глупости.
Автоматски споено мислење:

П. С. се извинувам за грешките во пишувањето, од мобилен пишам набрзина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom