Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Дајте линк
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Ако ни земеше Барса титула со Фати и Рики ќе требаше да го распуштиме клубот комплетно.

Честито нека е, со ваква летаргична Барса мислам дека следи доминација во Шпанија во наредните неколку години.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Честито титула и во фан клуб.

После сезонава дефинитивно ми се смени мислењето за Рамос комплетно, колку и да сум бил дете незрело и сум го мрзел без да размислувам сега барем можам да кажам дека тоа што Рамос го давал и ке го дава за клубов така Пике неможе ни имагинарно да смисли а не па да даде додуша и срамота ми е да ги споредам веќе. Ваков таков 200% дава.

И ненормално браво за Зидан како ги спремил после паузава, секоја утакмица финале... Стварно браво.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Видео од дриблингот на Винициус за поништениот гол? Идиотите не дадоа снимка...или па не ја видов.. :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
ТИТУЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА


:coffee:



Рамос и Карим у топ3 за златната моментално, а?
Рамос посебно, игра како 22-23 годишњак,спремен е ко БИК,а и со умо е добар у последно време..алал вера, прав капитен...
Тоа е капитен, а не миротворецот Икер коа гледаше само да се умилка на каталонските колеги(на страна фудбалски квалитети)


БРАВО за дечките, направија потег за паметење, после корона 10(11) победи заредом на 3 дена играње е и ТЕ како за пофалба...Зидан исто, го пцуевме , го пцуеме, ама изгледа знае келавицата како и шо треба..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Леле, имам еднога Кумановца на фејсбук, док беше Барса прва у поголем дел од сезону, крокодилски слзе ронеше дека федерација сакала Барса Шампион да биде и дека судие судиле против Реал.

Честито титулче!
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.614
Поени од реакции
5.124


name a more iconic midfielder trio, i'll wait
Дизел тракторот од лани со Лопатарот и Солари, годинава постана мерџо :)
И после нека каже некој сме имале боље тренер од Зизу, ги врати у живот отпишаниве.
Ми текнува на лани муабетите овде тој тој тој треба да си оди, презаситени се, стари се, меџутоа ни се деси Зизу :icon_lol:

Да не го тупиме и да филозофираме сеа, ама мислам најбитен е моментот со Зизу што играчиве му го имаат респектот како фудбалски гение и сакаат да му се докажат дека знаат да играат фудбал (боље и од него), мислам дека тој им е личниот однос спрема него секој ден на тренинзите и утакмиците.
Пошто сум имал такви моменти и знам како е кога те глеа некој што му го имаш респектот и вадиш поише од тебе за да му се докажеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom