Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Бушавиот Давид Луиз се поврзува со Реал :coffee:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
беше солиден играч пред 4-5 години, ама мислам дека и него му помина времето, се повеќе и повеќе се глупира, како да не му се игра...мада преселба во Мадрид може да му даде мотивација, па да биде замена за Касемиро со послабите противници... иако е рано, Љоренте некако не се снаоѓа во овие неколку месеци..млад е, може уште некоја година на позајмици да се праќа..

исто се шпекулира и за Мата, кој е дете на Реал, истото може и за него да се каже, како замена за Модрич и Иско, може многу да помогне сезонава..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Hazard секоја прилика кога ќе даде изјава надор од Челси, т.е. кога оди на репрезентации само се повторува..сакам да играм со Зидан, Шпанија ми се допаѓа како лига.. до лето очекува изјава од типот, ПЕРЕЗ ЗЕМИ КУПИ МЕ СЛЕПЕЦУ!! :D

ехх кога ќе ми текне дека Зидан уште кога беше спорски директор цело време зборуваше 2 играчи да се доведат, Варан и Азар.... ама уште беше мрсулко тогаш :D

иначе јас гледам реална шанса за Азар да се пресели летото на Бернабе, со тоа што ЦР ќе оди во Кина, или ЦР во ПеСеЖе, па Нејмар гратис xD
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Бејл скинал мускул, уште месец дена пауза, мислам дека приказната со него завршува тука.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Никој нема ни да сака да го купи сеа, за 30 милиони треба да го дадат...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Вчера ни се повреди најдобриот играч моментално во тимот, Иско, и најверојатно ќе го пропушти дуелот против Атлетико Мадрид викендов.

Од друга страна, добри вести се што Карвахал добил зелено светло од докторите дека може да продолжи да игра фудбал и најверојатно ќе биде стартер викендов против Атлетико Мадрид.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Кова се врати на тренинг, Иско повреда...ама ваљда ќе игра со А.Мадрид...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom