Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Не е исто да играш против Дортмунд и Реал, мислам дека ако се падне Монако со Реал во полу финале ќе ги десеткуваме за две утакмици, заеби ти тие причи Мбапе кур се тресе, Роналдо и Обамејанг не се воопшто во ист кош за споредба, Бејл и Ројс такоџе, исто како и цел гелектикос наш :)

Јуве неможе никој да ѓи добие во 2 утакмици тренутно, така да мислам дека ќе биде најдобро да ни ги дадат Монако во полу финале да им приредиме еден reality check, а исто така и Мбапе ќе сака да потпише од коа ќе свати колкава е моќта на овој Реал.
И да, МОРА ДА ГО ИГРА МОРАТА ЕДНАШ У ГОЛЕМА УТАКМИЦА, која е улогата на телево... Не заборавајте дека Мората сам не елиминираше пред некоја година у ЛШ.
Дури и Маријано би бил добра замена за Телево, човекот едноставно ништо не прави на големите утакмици односно против посилни бекови од оние на Елче мелче...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.483
Поени од реакции
2.527
Реваншот е во атлети,тоа за нас не е баш добра позиција,знаејчи како играат нашите.
Пример со атлети првата од куопот у гости 0-3,еве и баљерн сега...
Многу поопуштено играат прва утакмица у гости и прават добра предност за реваншот дома..

А сега првата ќе е игра да не примат гол,100% нема да прават притисок за голрма предност.
Мое мислење
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.131
Поени од реакции
41.727
Ништо од Ел Класико во ЛШ за млади.
Реал изгуби 4-2 од Бенфика, Барса 2-1 од Салцбург
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
895
Поени од реакции
771
Ништо од Ел Класико во ЛШ за млади.
Реал изгуби 4-2 од Бенфика, Барса 2-1 од Салцбург
Пооо овие стварно екипиште имале.
А ми текнува кога им правеа сеир на младинците на Вардар кого го попија машки од истиве во квалификации.
 
A

apidrone

Гостин
Со победа на наредните 4 утакмици Реал ја освојува титулата. Распоредот е: Барселона дома, Депортиво гости, Валенсија дома, Гранада гости. Би освоиле 87 поени, онолку колку што Барса максимум би можела да освои со тоа што поради подобриот меѓусебен скор Реал би бил во предност. Одеднаш распоредот и не е така комплициран ама се зависи од утре.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.314
Поени од реакции
9.734
Ronaldo: “Who dafuq am I dating" (Dze je Badr?)

Georgina: “If he wasn't rich, I won't give a fuq"

*Faces of a happy couple


 
На врв Bottom