Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.620
Поени од реакции
18.094
Дибала не ми прај кејф, не знам оти,ама не ми е за Реал...мое лично мислење
Зошто Дибала не е, а Азар е да речеме? Скраја да е дека сакам да му оспорувам фудбалски квалитети на Азар, моментално е еден од најдобрите дриблери у свет. Али она што Азар го има, го има и Иско, со таа разлика што не игра толку офанзивно и не е толку извикано име. За разлика од него Дибала е многу подиректен, непимплач, доста интелигентен играч, кој покрај тоа што знае да дава голови, толку лесно му е да најде соиграч во добра позиција. Или практично Дибала е се што Хамес не е. Може и ко втор напаѓач и ко 10 ка и ко крило да игра. Ја знам дека кога Зидан би се прашувал он би си го избрал Азар од прва, си кажа дека му се восхитувал уште пред неколку години, плус си преферира играчи од француско говорно подрачје. Али не се прашува само он тука. Челзи не е ебиветар клуб, Азар моментално зема 12 милиона плата, додека во Јувентус со новиот договор Дибала би добил максимум 7, плата која што и Реал без проблем ќе му ја даде. Во Реал да дојде играч кој би земал 12 милиона покрај тројкава напред и Рамос ми е некако незамисливо. Значи Азар или треба да прифати помала плата и да го прифати фактот дека нема да биде стандарден првотимец, што не ми е за верување, или некој од ББЦ да си иде и Азар да го завземе неговото место, што ми е уште помалку веројатно. Друга предност на Дибала е што е 3 - 4 години помлад од Азар, и кога Педеров би си отишол/пензионирал он би бил у пуна фудбалска зрелост и без проблем би го превзел приматот главна ѕвезда на Реал. Тогаш и со плата би идел многу нагоре и би бил еден од најплатените у Реал. Друго, тука е и џокерот Мората. Мората го сака Јувентус ко клуб, самиот кажа дека да не бил Реал никад не би си отишол од таму, свршеницата му е од таму, од Торино е мислам. Плус управата на Челзи многу повеќе го преферира Лукаку, него Мората. Така да ако Мората се врати во Јуве, се отвара простор и за ѕверот - Мариано, на кој бар малку шанса да му се даде има парче да направи.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
змеј,не ја тупи, ти пишува фино лепо, мое лично мислење.

За мене Азар >> Дибала.

толку,крај.
не мешај баби и жаби
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Алавес би требало да јаде најмалку 5 гола. Нашиве одамна се немаат истурено на некоја екипа а и сега би бил одличен момент за влегување у страшна форма.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.620
Поени од реакции
18.094
Модрич игра ужасно веќе неколку партии, еве и гол падна.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.921
Лука мора да го извади се влече ко полжав...го фатило заморот. Нека стави некој по одморен ебаго.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ББЦ се за греови, тешко нас против Баерн
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.620
Поени од реакции
18.094
Каква партија на Иско :oleee: најдобар играч на теренот денес, иначе играта средножалосна, се приметува замор, мора Ковачич да игра повеќе. Овој Тео Хернандез е животиња, ако можат на Атлетико да им го соберат голема работа ќе завршат.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
годинава бил дупло подобар..барем така се пишува и збори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom