Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
За да го сликаат педерот и да му го одржаваат статусот на ѕвезда. Му ја доделија него уште во декември, сега на Бернабе ја покажуваше. Флорентино е изгледа опседнат со статуетки и со тоа да се докаже дека Реал го има најдоброто во својот тим, па мора помпа да се праи од се, иако педерот врска си нема од фудбал веќе неколку години и тие титули, лига на шампиони и европската титула на Португалија, се најмалку по негова заслуга освоени.
да да,Перез мора да помпа..
Немој да мислиш дека кога друг играч(меси) освојува ја преставуваат топката на следната прва домашна утакмица..неееееее...тоа перез само го измисли. бот еден.

Волзбург
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.478
Поени од реакции
13.977
Абе да не знаете за карти како што одат работите, онлајн сега да се купи некако или директно таму.. Им пишав на пењата од Македонија али немам одговор сеуште. Конкретно ми треба за со Сосиедад тој викенд.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
прво приоритет за карти имат најстарите членови, па после пењите, па после излегуваат на веб страната.3 дена мислам пред утакмица.
еве пример за следната со малага, која е на 21ви Јануари,вака оди распоредот

Real Madrid - Málaga: Thursday 12th of january: exclusive sale for Club Members. Saturday 14th of january: Madridistas. Monday 16th of january: general public.

имаш на странта детално се.

http://www.realmadrid.com/en/tickets

карти ќе имаш онлајн секако , нема шанса да се купат одма.лесно е за купивање. 3ти ред ти се движат околку 50, 2ри 80евра, и прв ред 110 некаде. правам муабет зад гол.

Јас бев на 80 евра, втор ред зад гол,спред мене најдобро место.

Е сега, една препорака, да одиш на страната што се тие навивачите на Реал, (што прават 11ка кореографија) ако сакаш да викаш, навиваш,пееш, и доживееш се фулл како што треба.
На другите страни се претежно туристи и стари богаташи и си грицкат семки и као на театар,ако рипнеш и испцуеш судија( а ќе) ќе ти викат позади грингооо цалмаа :D :D

еве јас од кај гледав, и за местото што ти зборувам е у тоа што се гледа. IMG_20161002_154425.jpg


е сеа, според оваа слика, јас бев North side, тебе би ти препорачил South stand.
sadasd.jpg
дата кога ќе пуштат картите на страната, имаш сигурно место..
Башка и така им се направени, ги ставаат секој ден картите, не пишува уште првиот ден дека многу слободни, им се распоредени така да секој ден ставаат карти за продажба.
На атлетко-баљерн јас на 4 дена пред утакмица гледав на трибината што бев немаше , после 2 дена пред утакмица имаше 10 слободни...


ако имаш некое друго питање,слободно :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За да го сликаат педерот и да му го одржаваат статусот на ѕвезда. Му ја доделија него уште во декември, сега на Бернабе ја покажуваше. Флорентино е изгледа опседнат со статуетки и со тоа да се докаже дека Реал го има најдоброто во својот тим, па мора помпа да се праи од се, иако педерот врска си нема од фудбал веќе неколку години и тие титули, лига на шампиони и европската титула на Португалија, се најмалку по негова заслуга освоени.
Прва домашна утакмица откако ја освои. Кога сакаш да ја претстави, на 31-ви Декември да организираат и дочек на Нова година на Бернабе?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.774
Поени од реакции
18.375
Прва домашна утакмица откако ја освои. Кога сакаш да ја претстави, на 31-ви Декември да организираат и дочек на Нова година на Бернабе?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Ја кажав дека ми е тумач целото тоа прикажување, оддавање почит, сликање итн. Ај да имаше 20 години и некој вундеркинд да беше, да. Или да беше некој трет играч освен он и Меси. Ама вака после толку многу награди, златни топки, златни копачки итн. дегутантно е со церемонииве, особено што е толку присутен по медиумиве, ќе ти одмили само фаца да му видиш. Не викам дека самиот он го бара тоа... Исто и кога се носи нов играч, мора да се пуни пола Бернабе и свечени говори по пет пути да се држат, а не сите клубови го практикуваат тоа, особено не Англичаните, што е ок лично за мене.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Кога е играме со Валенсија заостанатата ?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.908
Поени од реакции
24.510
Киксов на Барса не можеше да дојде во подобро време, ако ја победиме следно коло Севиља во лигата и ја победиме Валенсија на натпреварот што треба да се доигра мислам дека ќе бидеме во предобра позиција за да ја освоиме лигата иако сеуште има многу за играње.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.774
Поени од реакции
18.375
Не можам да дојдам на ред од тебе другар, сите момички ув селото ги помина...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.195
Поени од реакции
57.790
Одегард на позајмица во Херенвен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom