Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.156
Поени од реакции
9.355
Најдобриот дел од цела утакмица беше оваИзгледа у договор меѓу себе или имале посебни инструкции Манџукич да јаде ќотек. :)

Инаку играта слабо, со ваква мртва игра (без оглед на шансите од прво кои беа резултат на грешките на атлетико) Реал има одличен резултат. Гледам пак Бејл се напаѓа ко да се чека под микроскоп било што да сјебе и да почне да се пљука зошто Реал не победил. Не е у реду у никој случај па колку сакате зборете дека го бранам или сум пристрасен. Добро бе луѓе го гледавте ли Бензема денес? Мислам дали тоа ви личи на вас на човек што се занимава професионално со фудбал? Што му беше? Не беше јаден, пиел пред утакмица, му паднал притисокот? Брука човече, брука, ја да влезев со тоа што ништо немаше да праам ќе имав поголемо позитивно влијание на играта на Реал. Што чекаше анчелоти до 75 та минута? И кога прават контра нека не му подаваат топка подалеку од средина на терен, се одбива топката од него ко од шупливо дрво плус што ми делуваше ко да не е арен нешто денес до толку лошо изгледаше. Одбраната беше фејл и млитава со исклучок на Варан кој покриваше за сите и беше на право место у право време многу пати, Рамос имаше неколку опасни киксови, иако мора да му се даде кредит што му ја пукна аркадата на Манџукич. :D Премногу опуштено и лагано за ваква утакмица. Искрено неиграњето на Марсело ме плаши ептен, човеков е мотор и беше еден од најдобрите денес, по лева страна го исече Арда во неколку наврати, кој инаку матер ни еба утакмицава. Од Марсело почиња секоја акција од наша половина, така да у секој случај е голем губиток неговото неиграње. Се изглупира судијата што му даде непостоечки жолт пошто сакаше да компензира за Марио Суарез, а пред тоа х 10 пати погруби дуели не ги ни судеше ко фаул. Не сум нешто голем оптимист пошто одбраната на Атлетико е коска, иако се далеку од нивното најдобро кога трчале и ја освојувале секоја топка сеуште се тие екипата што ја контролираат утакмицата. Симеоне е до толку комотен што буквално им ја препушта средината на Реал пошто знае дека освен шутеви од 20 метри и нафрлувања од крило не се никаква опасност по голот, се знае неговиот стил на игра, агресивна одбрана и контри кои одбраната на Реал со судни маки успева да ги сопре т.е успеа оваа утакмица. Не ми е јасно зошто не го играше Торес, кој изгледаше многу поопасно со топката и влегуваше во стопостотни шанси, место Манџукич кој се фокусира на тоа да се расправа и тепа со пола тим на Реал. Во второ полувреме играта на Реал може да се опише ко хаотична, секое второ додавање беше промашено. Ќе стигнат до пред 16 ник и не можат ни да припарат подалеку па останува да кружат и да враќаат назад, евентуално се пробува да се извлече некој од одбраната на атлетико по што би следело нешто ко полуконтра и мешаница која нема никаков завршеток, особено ако топката дојде до Бензема.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Снемал на злато Перез,па линиите на рамото сребрени сега :P
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.136
Поени од реакции
11.933
Гостинскиот вреди да се земи :drk: (од али експрес нормално)
 
A

apidrone

Гостин
Зублево му покажа на Фејл како се шутира кога е во ситуација 1 на 1 со голманот.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
481
Касемиро убио бога у немцима бајо мој :)
 
A

apidrone

Гостин
Ви текнуе дека на времето Кварезма беше сметан за поголем талент од Роналдо? Ама тогаш една екипа го купи од Спортинг и го упропасти начисто.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
742
Поени од реакции
321
Ви текнуе дека на времето Кварезма беше сметан за поголем талент од Роналдо? Ама тогаш една екипа го купи од Спортинг и го упропасти начисто.
И јас бев сметан за поголем талент од Одегард па види сеа...
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.076
rafa.jpg

За 4-5 години (ако не напраат некоја глупост да го продадат) мислам дека ќе биде капитен у тимот.
 
На врв Bottom