Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
А оти не го спомнувате шутот на Модриќ кога се најде буквално сам на 20 метри пред голот?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
здравје нека има :)[DOUBLEPOST=1429042919][/DOUBLEPOST]Хамес нема веќе атом сила.
 
Последно уредено:

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Леле жолтите на Рамос и Марсело. О боже, аматерски потези. Како бе може на вакви мечеви да се добиваат вакви картони. Не е ла лига да го ебам. Без Марсело наредната, една од клучните алки.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
На крај испадна дека резултатов е премија, ако го гледаме второто полувреме. :tapp:

Тоа е тоа, во прво ги напикавме во шише, да дадевме барем еден гол ќе можеше да бидат решени уште на првиов меч. Колку имаат страв од Атлетико покажаа последните 25 минути, играа ко попарени, киксираа во одбрана, во напад грешки... Најслаб поединец според мене Бензе, пак го имаше она неговото: Тромав сум, ми се спие, каснам со потезите пет секунди... Исто и Крос ептен просечен меч, Рамос многу топло ладно, или прејака интервенција или глуп потег. Другите изиграа на ниво, па и Бејл кој освен зицерот си ја исполни барем задачата, во прво отвараше многу во второ затвараше.

Вака ќе биде и на реваншот, тогаш мора да ја искористиме ако не првата, бар втората укажана шанса, јер ако се изнапромашиме ко денеска ќе биде лошо...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Гледан ми е реваншот некаде.... шанси ќе имаме ќе примиме гол од носоњата Гарсија и Патетико ќе иде даље.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Колку само ќе беше поинаку ако она го дадеше мајмунот во 5та минута.....


Моравме да постигниме гол тука, сега ќе биди пеколно тешко!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Сите акции ни одат преку Марсело,голем хендикеп ќе биде неиграњето во реваншот.

Ама мораше денес да дадат барем 1 гол,на тие шанси...МОРАШЕ.
Не мора да значи дека и во реваншот ќе имаме таква игра и толку шанси...во реваншот ќе бидеме ние по претпазливи ради гол во гости...
лошо лошо
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Види како го свитка опашот карло ... Вади напаѓач и појачава средина демек водиме 0-2 .. Стави друг напаѓач дај им гол во гости да биде полесно дома .. сега ќе се тресиме на домашен ако примиме гол .
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Велшката фекалија минимум 5 утакмици од клупа да ги почнува,за да имаме 11 играчи на терен.Бензема многу лош вечерва.Варан фанатастичен.Крајот највеќе ме плашеше од такви глупи својствени за Атлетико голови.
Од друга страна па ако на Бернабеу не победат со пеколна атмосфера,каде на друго место би..
ХАЛА МАДРИД!
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Бензема на најбитната утакмица у сезоната излава со компир форма, трансформиран ко теле у најбољи дани.
Рамос им подари 3 топки ко од шала, му се плачеше да направи кикс штета Атлетико не искористија од корнери. Варан изигра 20 пати подобро од него, згора на се му сервира златна топка на Бензема.
Бејл одигра солидно, како и Роналдо, сепак промашувањето беше криминално.

Она што ме радува е дека барем Карло погоди со тактиките ако не друго. Сега следува потешкиот дел.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Види како го свитка опашот карло ... Вади напаѓач и појачава средина демек водиме 0-2 .. Стави друг напаѓач дај им гол во гости да биде полесно дома .. сега ќе се тресиме на домашен ако примиме гол .
Лол, какво Pro Evolution размислување. Овојпат ја спаси текмата со измените. Ако ставеше шпиц и ја ослабеше средината како беа нашите со пресечени нозе а Атлетико во налет, ќе ни пикнеа не еден него три гола.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Лол, какво Pro Evolution размислување. Овојпат ја спаси текмата со измените. Ако ставеше шпиц и ја ослабеше средината како беа нашите со пресечени нозе а Атлетико во налет, ќе ни пикнеа не еден него три гола.
А вака сврши работа навистина , затоа откако го извади Бензема не можеа 2 паса да сврзат и атлетико имаше 4 изгледни шанси за гол...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Па и реално кога ќе размислиме...ако не успееме да го победиме А.Мадрид на свој терен,што ќе бараме понатаму во ЛШ?

Со оваа игра,мислам дека ќе го победиме и те како...нема секоја утакмица да ја имаат таа среќа пичка им матер...
А има ли обжалување на жолти картони во ЛШ? за тој на Марсело?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom