Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
ebati timot ebati :)
najgolemite igraci da si gi prodade :)
toa ti e isto sega barsa da gi prodade puyol i xavi
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
ebati timot ebati :)
najgolemite igraci da si gi prodade :)
toa ti e isto sega barsa da gi prodade puyol i xavi
Ти си значи стварно ненормален....Им се понуди на двајцата да останат...а башлка изјавија и двајцата дека заминувањето е нивна желба....Размисли малце пред да напишиш нешто:tapp:
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Многу чудна ситуација, сите мислевме дека ќе го заврши играчкиот дел од кариерата во Реал Мадрид,а тој утре(денес) ќе го напушти својот клуб каде што постигна врвни резултати и успеси и му донесе на клубот многу титули...

Не знам чива кривица е ова...дали на раководството или пак самиот Раул сакал да си замине(не ми се верува)...не е ни битно...загубата е ОГРОМНА и од почетокот на новата сезона на Примера...Реал нема да биде истиот без КАПИТЕНОТ!

Ти посакувам и јас успешни сезони во Шалке, и кога ќе дојде времето да се збогуваш со играњето фудбал да се вратиш во Мадрид...бидејќи сите фанови ќе го очекуваат тој ден, после оваа тажна вест!

ЗБОГУМ ГОЛЕМ КАПИТЕНУ!!!:-(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од една страна, клубот му даде одврзани раце да реши за себе, заради големата почит која ја имаат сите кон него. Сеуште ми е неверно дека сака да оди. Веројатно е од желбата да игра повеќе фудбал.

Но сепак, мораа барем малце да пробаат да го убедат да остане. Бев уверен... и уште сум дека со Мурињо ќе ја вратеше формата!

Утре ќе биде најтажниот ден за сите сегашни Мадристи, заминува најдобриот, вечниот капитен... заминува Раул! Јас сеуште неможам да верувам... :(
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Од една страна, клубот му даде одврзани раце да реши за себе, заради големата почит која ја имаат сите кон него. Сеуште ми е неверно дека сака да оди. Веројатно е од желбата да игра повеќе фудбал.

Но сепак, мораа барем малце да пробаат да го убедат да остане. Бев уверен... и уште сум дека со Мурињо ќе ја вратеше формата!

Утре ќе биде најтажниот ден за сите сегашни Мадристи, заминува најдобриот, вечниот капитен... заминува Раул! Јас сеуште неможам да верувам... :(
Ако ми речеше некој дека ова ќе се деси,ќе му се смеев в лице и ќе го напраев будала...ама испадна вистина:(:(
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Немојте погрешно да ме сфатите ама ја ипак мислам дека ова све е масло на Перез и Валдано:nerv:Слепци се невидени:toe:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Немојте погрешно да ме сфатите ама ја ипак мислам дека ова све е масло на Перез и Валдано:nerv:Слепци се невидени:toe:
За Гути ете и самиот рече дека тоа е негова Желба....Мада мислам дека и раул сака да игра...а тоа во Реал тешко дека ќе го добие
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
За Гути ете и самиот рече дека тоа е негова Желба....Мада мислам дека и раул сака да игра...а тоа во Реал тешко дека ќе го добие
Абе нивно е така да кажат,ама да не заборавиме дека Перез кога дојде првиот пат на власт заедно со Валдано и компанија
Прв потег што го направија беше бркањето на Јеро кој го имаше истиот чин како Раул сега-ЛЕГЕНДА а пред тоа сите викаа дека нема шанси да го продаде:toe:Сеа исто прави и со овие двајца.Сега останува само Касиљас како дете на Реал све друго е вештачко:salut:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Гром од ведро небо...КАТАСТРОФА!!!!!:cry::cry::cry::place:си одат главните од клубот, си одат играчите(поготово Раул) од кои сите земаа пример, се восхитуваа на она ѓто умеат да го направат. Имало мнооогу моменти кога во афект сум го пцуела Гути, па се слуќувачо и да кажам да си го фати патот на друго место, но ова што се случува е права загуба. Читајќи ја неговава последна изјава и текстот за Раул ми се плаче како на мало дете. Но, кога смета дека на друго место и друга околина ќе му биде подобро тогаш нека му е со среќа, секогаш кога ќе му е тешко нека се потсетува на позитивните и среќните моменти во Реал. Фала му за се што направи!!!
...Раул...зар има што да се каже за него??? Секој кажан збор, секоја фраза, реченица, муабет, се би било излишно. Ќе остане главната икона на клубот, играч кој сите го почитуваа и сакаа. По неговово заминување, што сигурно ќе се случи(Иако претерано комнеам да сменил мислење) ништо нема да е како предходно. Едноставно ќе се изгуби таа претпознатлива атмосвера и самата поткрепа што и играчите ја добиваа од него во секое време. Колку и да се обидуваат наредните да бидат како него, можат да бидат само една блага копија која ќе биде далеку од оригиналот. Тоа е тоа...останува уште да се види како ќе се проживее утрешниот ден, а и сезонава што следи.

ФАЛА ГОЛЕМ ЧОВЕКУ ЗА СЕ ШТО НАПРАВИ ЗА РЕАЛ, СО НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН ПОВТОРНО ЌЕ НИ СЕ ВРАТИШ!!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.961
Радувајте се што живеете во времето кога овие две големи легенди на Реал Мадрид го достигнаа врвот на своите кариери, затоа што во блиска иднина тешко дека ќе видиме некој друг играч кој ќе го повтори она што го имаат направено тие.



Сликава на позадина сите, така најдобро ќе може да се потсетувате на добрите моменти со овие двајца феномени од играчи.



Озил се поблиску и поблиску до Реал.

--- надополнето ---

Casillas: Си оди еден голем играч, една голема личност и еден голем капитен. Можеби Guti си оди, но секогаш ќе биде дел од Real Madrid. Како играч беше еден од фудбалерите со најголем талент кои ги имам видено во животот. И како личност, го познавам 10 години и има огромно срце, добар пријател. Никогаш нема да ги заборавам неговите добри игри, неговите асистенции, неговите големи натпревари. Секогаш ќе биде дел од историјата на Real Madrid и секогаш ќе ни недостига.

Cristiano: Кога бев мал сонував да играм покрај играч како Guti. Играч со неверојатен квалитет. Кога почнав да играм со него сфатив дека има посебна, единствена лева копачка. Среќен сум што ја имав привилегијата да играм покрај него. Му посакувам се најдобро.

Xabi Alonso: Генијалец. Guti најпосебниот играч со кој сум играл некогаш. Има неверојатна визија за фудбал како ниеден друг играч. Техника. Во последните 10 години беше најдобар и во оваа една година во која играв со него се уверив во тоа. И како личност е посебен, специјален, кога ќе го запознаеш веднаш станува близок.

Kaká: Голема личност и голем играч. За една година научив многу од него Знаев многу за него пред да дојдам овде, но кога играш покрај него сфаќаш колку добар играч е. Она што го правеше со својата лева нога беше неверојатно, тие додавања... Уживав играјќи покрај него, секогаш ќе го паметам.

Pepe: Голема личност и голем играч. Се бори за своите до смрт, тоа е Guti, тоа ќе остане во мене од Guti. Има неверојатна лева нога. Еден од малкуте играчи со класа кои сум ги видел и тешко дека ќе најдам друг таков. Чест беше да се игра со него. Секогаш нашите успеси ќе бидат и негови.

Benzema: Неговата асистенција на Riazor беше нешто неверојатно и нешто што никогаш нема да го заборавам. Од првиот ден овде секогаш ме чуваше и секогаш зборуваше со мене. На терен е единствен феномен, еден од најдобрите играчи кои сум ги видел. Неговите додавања и неговата игра импресионираат. Му посакувам се најдобро, зошто за мене Guti е феномен.

Drenthe: Guti е најдобриот играч кој го имам видено. Играч со очи на грбот. НАучив многу од него во овие години. Ми се допаѓа неговиот тил на терен и надвор од него затоа што е голем играч и голема личност. Ќе ми недостига и секогаш ќе ми биде пријател.

Marcelo: Голем играч и голема личност, неверојатен и поинаков, кој сите го обожаваат. Нема да ги заборавам неговите додавања. Си оди еден пријател.

Granero: Guti е еден од оние личности кои секогаш оставаат белег. Секогаш беше верен на својата личност и не се грижеше за последиците. Чудата кои ги правеше на терен се плод на таа негова филозофија, која и не е така лоша како што некои сакаат да ја прикажат. Но никој не може да каже дека е лош човек. Многу му должам на Guti после оваа една година покрај него.

Ај не пушти солзи на изјавиве да те видам.. :cry:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
^
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::place:
И да знаеш дека навистина ми протекоа солзи:cry::cry:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не сум ги сакал Марка и нивните чести избацувања... али сеа ми станаа одвратни!!!!!
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
ebati timot ebati :)
najgolemite igraci da si gi prodade :)
toa ti e isto sega barsa da gi prodade puyol i xavi
ехх бе човече..како прво Реал не ги избрка Раул и Гути туку тие сами отидоа затоа што има желба да играат во првиот тим и да имат повеке минутажа. и на двајцата им беше понудена работа во Мадрид како тренери но ја одбија, а и малку е нереално ние да очекуваме да го прикажуваат она на што сме навикнати колку и да не сакаме да признаеме Реал на фудбалско ниво ги надмина нив(што сакам да кажам е дека тие веке не можат да дадат колку што сакаат они Самите за Реал на натпреварите затоа што се веке ајде да кажеме во по одминати години..)а тоа што реал не ги третира легендите на висико ниво цццц(но комент)знаеш ли кое главното мото во Барса,,Кога еден играјач нема да може да игра на посакуваното ниво од страна на клубот ,тој мора да си ,,оди,,подобро кажано да биде изббркан.,сакаш пример еве сега __роналдињо(публиката му свиреше кога не беше на ниво а он самиот ве направи прваци)Лаудруп (човекот даваше се за Барса и го донесовте во таква ситуација да дојде во реал и да ве победиме 5-0(реванш за минатата година)Марадона(го освивте купот со него не тепавте нас, и кога тој ненормалниот од Баскија му ја скрши ногата го продадовте во наполи како куче..(има уште многу)ве почитувам како град како име како клуб ,како фанови но тоа да ми дојдеш на мој фан клуб и да ми кажеш дека не ги третираме легендите како треба ..ааа и тоа за чави и пујол чекај малку де сега тие играат (и најреално се најдобри во светот)но така беше и со рони кога веке нема да можат и на нив ,,клоца ке им удрите..поззз.!(извинете за офф)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom