Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Малце ке избегам од натпреваров да му покажам што му реков пред некој ден. :)



Ти реков ако ги најдам и еве случајно ги сретнав.

"I'm gonna stay"...i ovoj sto mu vrsi interview vika "good lad" у стил добро момче :pos2: еве видов колку остана,ајде честито победа да почнете вака и во Премиера
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Bravo Sneijder super gol eve sega dokaza sto kvalitet ima i mislam deka ke e eden od kandidatite za prvite 11. :vozbud::helou:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Арсенал ќе се обиде да го земе Ван дер Варт
Добро ќе биде доколку се реализира овој трансфер .... Квалитетите на ВДВ се несомнени доколку му се дава поголема шанса, сепак играта на Арсенал му одговара и ќе биде во добар клуб :smir:

Рибери: Никогаш не кажав дека сакам да заминам во Реал Мадрид :tapp::pos2:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
И Негредо даде гол па нема да игра во првите 11 :helou:
Ahh toj Negredo :smir:Pa koj rece deka ke e vo prvite 11 rekov deka e eden od kandidatite za vo prvite 11 i deka treba da gi dokaze svoite sposobnosti oti toa do sega sto go pokazi ne e se od nego.Ne rekov deka Negredo sega nema da e vo prvite 11 ,za Snajder rekov oti poveketo vikaa deka ne odgovara na igrata i nema da pridonesuva vo timot.

PS: Nemam nistoprotiv Negredo detevo stavrno e zver mislam deka za 2-3 god koga ke gi nema raul i van n roy zaedno so higuain i benzema ke bidat najdobrite golgeteri vo Spanija :helou:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Aj so sreka pobeda i od mene i neka im se mnozat:) I btw nezz kao ke uspeam da gi proicitam site predhodni str sho ste gi posuvalee....oci ke mi padnat:) aj nvm:back::pipi:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.025
Bravo Sneijder super gol eve sega dokaza sto kvalitet ima i mislam deka ke e eden od kandidatite za prvite 11. :vozbud::helou:

Ајдее...
Еден гол даде од слободен , и одма заслужува да игра во први 11?
При ваква понуда од играчи , реално , за Снајдер нема место во први 11. Ако сака да
чека некој да се повреди , или да игра 1/16 финале Кралски Куп против Херкулес , може, а да обезбеди првотимски статус - многу тешко.
Всушност , да те прашам. Место кој?
Во системот на Пелегрини, 4-2-3-1 , на место на DM (место Ласс? не е пола агресивен и борец како него или место Ч.Алонсо? подобар пасер? нема шанси).
LM(F) , Место Роналдо? АМ , Кака? RM(F) место Робен (според мене човекот на тоа место).

Само лошо да не се разбереме. На Реал и те како му требаат играчи како Снајдер , ВДВ, Гранеро , Гути ... ама на клупа.
Е сега колку од тие ќе се согласат на таков статус.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
страва од тим е реал сезонава, мило ми е за снајдер, не ми се верува дека сакаат да го понудат заедно со робен во замена за рибери, според мене двајцата посебно вредат дупло од него, у секој случај честито победа :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
страва од тим е реал сезонава, мило ми е за снајдер, не ми се верува дека сакаат да го понудат заедно со робен во замена за рибери, според мене двајцата посебно вредат дупло од него, у секој случај честито победа :)
Ма каква понуда за Рибери, само шит од медиумиве е тоа. Перез ако има пари незначи дека е ратардиран па да даде пари + Робен и Снајдер за Рибери, не е тој Калдерон...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Кака го посети Милан на тренинг


Во пресрет на трофејот Берлускони кој секоја година традиционално се одржува на Сан Сиро, вчера на тренингот на Росонерите се појави едно старо и познато лице.
Поранешниот фудбалер на Милан Рикардо Кака кој летово го напушти Милано и премина во Реал за 64 милиони евра ги посети своите соиграчи на тренигот. Тој имал прилично долг разговор со тренерот на клубот Леонардо, а подоцна разговарал и со совите пријатели меѓу играчите кои со аплауз ја пречекале посета.
Купот Берлускони се игра во чест на таткото на Силвио, Луиџи. Во него секоја година се среќаваат Милан и Јувентус. Исклучок е времето од 1992 до 1994 кога противник на Милан им беа Интер, Реал и Баерн. Росонерите имаат 10 титули, а бајнконерите имаат 8 титули.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин

Eве го и видеото од средбата.....можда не ве интересира али интересно е да се види
Запазете го Гатузо коа ке го види Кака
ПОЗз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom