Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

sandulce

MuSiC MaTTerS
Член од
21 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Веројатно ќе биде, бидејќи првата негова одлука беше овие двајца да се стават на трансфер листа како и контингентот холанѓани...интересна работа Снајдер никако не сака да си оди сака да се бори за своето место до крај.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Aман тие титули. Колку си видел/а од нив? 1?2? Дедо ти ги нема видено, од 50та година. Каталонци гинеле за режимот на Франко, Реал немало титули да има. Историјата се пишува сега, она што ти го гледаш. Знаеш ти како било пред 50 години браво. Реал има освоено 5 титули или 4 по ред во Европа...во 50те години кога имало 4 екипи во Европа. Нејќам да ја отворам таа тема, знам оти најмногу на титулите пред 50 години:drk:. До Армин, некој ако те претепа очите да не можеш да си ги отвориш, ќе викаш дека ти си појак или тој што те тепал? Дај да откажеме првенство, ЛШ и се друго да ви ги дадат титулите нема смисла да се мачат сите. Знаеме дека вие ќе сте прваци. Ај поздрав, не ми е ова матичен фан клуб:tv:
Едноставно морав да ти реплицирам на постов!

1. “Каталонци гинеле за режимот на Франко, Реал немало титули да има.“
- Тоа не спасило, Франко ги тепал каталонците, иначе Реал немаше ни 10 титули да има до сега.
2. “Историјата се пишува сега, она што ти го гледаш.“
- Кој талент еј, учиш ти школо? Историјата се пишувала сега, а тоа од порано не било историја?! ХХАХА! Па жити се што учиме ние историја во школо, ќе си гледаме вести и ете ја “историјата“ :pos2:
3. “Реал има освоено 5 титули или 4 по ред во Европа...во 50те години кога имало 4 екипи во Европа. Нејќам да ја отворам таа тема, знам оти најмногу на титулите пред 50 години.“
- И да земеме ја од кога сум роден, пак Барса нема повеќе титули од Реал, што значи џабе го дрвиш овде.

Франко па Франко, тој бил иначе Реал немало ни да постои...:tapp:

vide li koj klub bese oglasen kako najdobar vo poslednite 18 godini
FC BARCELONA,zatoa ne tresaj gluposti
Реал прогласен за најдобар во 20 ВЕК, а овој за последни 18 год. кажува! И тоа последни 18 рачунај, како им одговара, неможело 20 да биде.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
А од кај ја слушнавте одлуката Гарај и Негредо да бидат на трансфер листа ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
:vozbud: Уште се сеќавам на волејот против Баер Леверкузен, еден од најмоќните голови што ги има постигнато:vozbud:


Вечер во 21:00 ќе биде претставувањето на Бензема, ќе има пак стрим кај нив на сајтот или ќе треба од друго место да бараме...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Би требало да има, ако почнале да ги презентираат вака барем нека завршат, греота за младичов :)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ејј ај ако може некој нека стаи линк plsss:back:
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Kako ke go jadete od Barca ne ste ne svesni mnogu brzo ke ve otkazeme od titulite btw ako pominete 1/8 finale u LS treba da slavite
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom