Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
само се издаваат луѓево бе...:pos2: немојте така бе ,сите сме свесни што значат Кака и Роналдо у еден тим...остајте ги Мадридистиве нека си тераат бизнисот,не е лесно барса да ја имаш за ривал!:smir:
Ама Интер е уште потешко а?
Бог знае од кога немате освоено титула во Сериа А
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
ajde neka vi se cetiti novite zasiluvanja no i so tie zvezdi pak nema niso da napraite i neka vi bide jasno deka barca ke bide samion i vo nadernite 5-6god...takvi zvezdi kako kaka i ronaldo ne se za vo eden tim...ama vo sekoj slucaj dobri zasiluvanja i ako moze sostavot kako bi izgledal za narednata godina so novite zasiluvanja...dobro e sto real kupi dosta dobri igraci bidejki ako ostanese so ovoj tim nemase ni da moze da se ramne so valensija a ne pa so barca....I BARAM ODMA DA SE ODBANIRA MILE RED DEVIL OD FAN KLUBOT NA REAL:)))))))))
 
P

pepito*

Гостин
Maradona: "No es el momento de Higuaín"

http://www.as.com/futbol/articulo/maradona-momento-higuain/dasftb/20090703dasdasftb_6/Tes

Дебелиов е луд еј, не ли е свесен дека нема да се пласира на СП овој бе, не бил моментот за Игуаин... уште е под опојните дејства на дрогата.
Марадона да ги извади Меси/Тевез/Агуеро/Лавеци... заради Игуаин???
мало сутра..можи имаше супер сезона ама има многу подобри напаѓачи од него!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Марадона да ги извади Меси/Тевез/Агуеро/Лавеци... заради Игуаин???
мало сутра..можи имаше супер сезона ама има многу подобри напаѓачи од него!
Да да, Лавеци од што имаше прекрасна сезона, гледам екипиве се залетани по него да го купат. А и Агуеро го гледам како игра за репрезентација, еден гол нема дадено, ама нормално зет му е, како може да не игра.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ај официјално да ви честитам играчите шо ги земавте во понеделник се презентира Роналдо?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
leleeeee so mu e na ovoj maradona
go stavil messi vo sostavot na argentina a go nema super odlicniot iguain,bolen covek:pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Марадона да ги извади Меси/Тевез/Агуеро/Лавеци... заради Игуаин???
мало сутра..можи имаше супер сезона ама има многу подобри напаѓачи од него!
Тевез - 14 гола оваа сезона во премиер лига
Лaвеци - 7 гола оваа сезона во сериа а
Агуеро - 17 гола оваа сезона во примера
Игуаин - 22 гола оваа сезона во примера

и дај кажи по што заклучи ти дека се подобри напаѓачи овие од Игуаин ?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Тевез - 14 гола оваа сезона во премиер лига
Laвеци - 7 гола оваа сезона во сериа а
Агуеро - 17 гола оваа сезона во примера
Игуаин - 22 гола оваа сезона во примера

и дај кажи по што заклучи ти дека се подобри напаѓачи овие од Игуаин ?
Плус Игуаин добар дел од сезоната одигра и како крило ама ај кој да им објасни на вакви кретени
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.147
Aбе тоа е само да се трескат зелени, а без никакви факти. Наведи факти, ете јас наведов факти, па ќе споредиме, и ќе видиме кој заслужува место во Аргентина, а кој не. Ама ете, и мене Мирсад Јонуз да ми е зет, и ја ќе играм за македонска репрезентација.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
leleeeee so mu e na ovoj maradona
go stavil messi vo sostavot na argentina a go nema super odlicniot iguain,bolen covek:pos2:
Колку си само паметен еј, едно чудо!

Ти објаснија зошто треба да игра Игуаин место Лавеци и Агуеро, и не трескај глупости, ни ја пуните темава со срања. Ако мислиш дека си паметен докажи на друг начин, а не со ова кретенско понашање!
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Јас не се бунам Игуаин одма да игра прва постава за Аргентина, ама дека треба да биде повикан, треба! Имаше феноменална сезона, најдобра до сеа. Играше на не поволни позиции за него, беше прв стрелец, даваше по 4 гола на натпревар, не вадеше сам во многу ситуации, а и имаше некои повреди. Сепак мислам дека треба да е повикан.
Edit: Претставување на Бензема на 9ти јули.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе дај тој наркоманот нека не мрчи многи многу и нека го земе Игуаин!!! И ако не му се свиѓа више шо е на Аргентина тренер нека иде таму нека цива внуци и нека продузи да игра пикадо!!!:):):)


П.С. да игра пикадо мислам на тоа да прудузи да си се мава у вена:):):)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Имам една молба до фановите на Реал :

ВЕ МОЛАМ,од се срце ве молам,да не реплицирате на дегените од други фан клубови кои доагаат овде да провоцираат...Доколку никој не им обрака внимание сигурно полека полека ке ги снемува.Благодарам:smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
-----------Бензема-------
Роналдо----Кака---Рибери
--------Чаби--Диара-------
Марсело-Албиол-Пепе-Рамос

Вака за следната година а? Баш ме интресира кога ќе биде првото класико следната сезона.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Рибери? Не дојде кога го тражеа, па сега кога дојдоа Кака и Роналдо му се рашири и на него шупчето. Тешко дека Рибери ќе дојде, Игуаин или Робен ќе играат по десна страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom