Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
e navivacna real slusajte vecerva koga ke go prezantirat Albiol koga ke vika perez za 24 casa uste edno ili 2 zasiluvanja tie mozat da bidat (alonso,arbeloa,david silva ili ryberi) ke vidite
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Arbeloa ni e najpotreben
Алонсо е најпотребен "Креативен играч на средина" а за Арбелоа таа позиција може и Марсело да ја покрие а исто и Торес оти и онака Арбелоа ќе неможе десно да игра:toe: ...како и да е барем и замена добра да има :vozbud:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
:vozbud::vozbud:
Лелеле ферги нека џвака по 3 мастики сеа :nesum: жал ми е за него а и за сите скоро сите фан клубови се против нас
честитки за ѕверките Албиол и Бензема се надеваме ќе успеат кај нас и ќе освојат доста титули :)
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Алонсо е најпотребен "Креативен играч на средина" а за Арбелоа таа позиција може и Марсело да ја покрие а исто и Торес оти и онака Арбелоа ќе неможе десно да игра:toe: ...како и да е барем и замена добра да има :vozbud:
Точно Чаби Алонсо ни е најпотребен а Арбелоа нема да штети да се донесе барем ќе имаме добра замена
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ako go zemame Riberi ke preterame veke nema so da ni e :helou:


Namestoto na L.Diara treba da igre Sneijder
Да..а место Пепе ВДВ? Брат дај не ми прави смешки...мора да игра и еден ДМ...инаку маф ни е работата:pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.229
Namestoto na L.Diara treba da igre Sneijder
Зарем мислиш Снајдер дека може да игра како деструктивец, односно да ги спречува сите напади, и да руши на средината ? Може Снајдер да игра, евентуално ако не дојде Чаби.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
http://goal.com/en/news/596/exclusive/2009/07/02/1359339/exclusive-i-expect-real-madrid-to-launch-transfer-assault-on

Агентот на Маикон изјавува дека очекува понуда од Реал Мадрид.

Или му се удвара на Перез, или нешто друго е работата...
Или па си праве реклама за да го продаде клиентот и да земе дебел процент. :toe:

Башка и не ми е за верба ексклузивитетот во информациите на гол.ком.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да не треба да потпише нов договор со Интер па праат фора ...еве сите го бараат, дигнете му плата :wink:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Може и такво нешто да се напраи, агентот знае дека неговиот клиент е добар, платата не му е на ниво ко што би требало, и затоа сакаат да му дигнат плата.
А за Снајдер, го сакам у прв тим, само на место на Лас неможм у се а доколку би прифатил да биде измена би било добро, но сепак сакам во стартен состав да го гледам често а шансите за тоа мислам дека се многу мали.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ако остане Снајдер ќе биде замена за Кака, нема да биде тоа улога на класично крило, па ќе видиме дали ќе се снајде подобро од лани.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако би прифатил да игра како резерва, да го ставаат на местото одма зад напаѓачите(полушпиц) ми се чини дека ке се снајде одлично. Ги гледав натпреварите кога играше во Ајакс и блескаше. Некој ке рече ова е Реал не е Ајакс, ама ми се чини дека може да понуди перфектни игри.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
честито момци за сите засилувања до сеа (верувам дека ќе имате уште).мислам дека напраивте одличен тим,конкурентен за сите фронтови.тоа провокациите нека не ве нервираат многу,се гледа дека само за тој играч навивале тие а не за клубот.
поздрав и се најдобро.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom