Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Aбе каков Чаби 41 миљ нормални се тие. Нека игра ВДВ на негово место. И така не доби шанса во средина , се по крила, кај ќе ти игра ВДВ по аут линија, не е таков играч. Нека игра со Лас, пред него Кака поддржан од Кики и Робен/Рибери, какви топки ќе дава за Виља.

-----------------------Виља/Раул-------------------------
----------------Кака-------------------------------------
--Рибери/Робен---------------------------------К. Роналдо--
------------------ВДВ----------Лас-------------------------
Тоа ми беше зборот, големи јајца...го направија Чаби како Кака или Роналдо. 41 милион, како не! Би го пуштил сега Снајдер цело лето да тренира на таа позиција, повлечен во средина...има техника, има преглед на игра, или пак и ВДВ може. Чаби нека го пикнат у гз, стварно се глупи ако дада 40 за него.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ни треба некој што знае да изигра и одбрана, вдВ ќе падне на таа позиција. Може да игра само место Кака, ама тешко да остане. Од сегашниве само Гаго може да игра таму.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Немора да значи, ВДВ е доста борбен и би можел да помогне и во дефанзива. Цела сезона не играше на негова позиција, исто и Снајдер...и после тие се криви што не играле добро. И јас бев да се донесе Чаби, ама 41 милион? Не е Чаби единствен кој знае да креира акција а истовремено што игра добро и во дефанзива.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не бе, не се они криви. Цацко е крив.
Чаби е цела класа подобар на таа позиција од овие двајца, ако не и две класи.
Нека дојде само, па ќе праиме муабет :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не бе, не се они криви. Цацко е крив.
Чаби е цела класа подобар на таа позиција од овие двајца, ако не и две класи.
Нека дојде само, па ќе праиме муабет :)
Работава е, две класи сум бољи од тебе :)

 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас сум против Чаби да дојде, сакам да им се даде шанса на тие шо се сега, зашто ништо поише нема да се добие со него сто посто. ВДВ, Снеидер, Парехо, Гранеро... од сите овие до Чаби ни дошло.

Снеидер и ВДВ играа крила :tapp:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Пепси и кока кола :)

Не, сериозно. Неможат да ја контролираат играта како Чаби, он е must во овој тим.

Учете од грешките, ако се задоволуваме со само просечно ќе завршиме као оваа година.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не веруј дека ќе завршиме како годинава :) За Де ла Ред уште не е сигурно дали ќе се повлече или ќе продолжи, јас мислам дека ќе продолжи, а он е идеален за таа позиција.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Јас мислам дека доколку Де Ла Ред може да се врати во составот, да не се даваат толку многу пари, со 41 милион ке појачаме некој други делови од тимот и тоа значително.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако им е толку до фрлање пари, барем нека фрлат уште малку и нека го земат Виља, а за во средина ќе се бара чаре.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Пепси и кока кола :)

Не, сериозно. Неможат да ја контролираат играта како Чаби, он е must во овој тим.

Учете од грешките, ако се задоволуваме со само просечно ќе завршиме као оваа година.
Го забораваш Мамаду,тој е перфектен на таа позиција
 
F

FilipMacedon

Гостин
Ако им е толку до фрлање пари, барем нека фрлат уште малку и нека го земат Виља, а за во средина ќе се бара чаре.
или Ибрахимовиќ,ако веќе толку им се фрлаат пари...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мамаду е за на клупа, ако настане тепачка да го брани Марсело.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom