Фан Клуб: Работнички

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Барам од админите или модераторите насловот на темата да биде само Работнички бидејќи Кометал не е повеќе спонзор на клубот.
Трифун Костовски повеќе не е спонзор на клубот?Или грешам?:tapp:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Чек сеа официјално Трифун појде во Вардар или ?
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Официјално денес во 14.30.
Тогаш ќе биде означен инаку сигурно е нов претседател.
Нов газда на Работнички е Драган Поповски.познат адвокат во Македонија и поранешен играч на Работнички.Тој ќе доведе многу нови спнозри бидејќи во Работнички нема далавери и се е чисто па така и спонзорите сакаат да влезат во него.Со овие играчи ќе играме во ЛШ , аза потоа ќе видиме.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Официјално денес во 14.30.
Тогаш ќе биде означен инаку сигурно е нов претседател.
Нов газда на Работнички е Драган Поповски.познат адвокат во Македонија и поранешен играч на Работнички.Тој ќе доведе многу нови спнозри бидејќи во Работнички нема далавери и се е чисто па така и спонзорите сакаат да влезат во него.Со овие играчи ќе играме во ЛШ , аза потоа ќе видиме.
iskreno, podobro mu e na trifum sto go zema Vardar poso vo sekoj slucaj ke ima pogolema armija na navivaci, i vardar kako vardar, privlekuva poveke vnimanie. sekoja cest na dosego odabotenoto od strana na rabotnicki, poslednive 4 godini bea 10 klasi podobri od site makedonski ekipi (pogotovo od vardar) i bea primer za organiziran klub. jas kako navivac na vardar se nadevam na istoto toa i vo nasiot klub
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.460
Поени од реакции
428
И шо ќе биде сега со Работничи?
Разбрав дека некои играчи ќе преминат во Вардар. Како што кажаа на А1 Работнички сега ќе биде составен од играчи кои не му требаат на Вардар...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.504
Поени од реакции
47.658
еее сеа ми треба една проекција за иднината да ми се појави пред очи онака за година од денес да ги видам Романтичари кај ке идат hihi hihi hihi дали ке ги изеде заборав.... ајде за општо добро обесете знамињата доста ви беше најозбилно :):)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
И шо ќе биде сега со Работничи?
Разбрав дека некои играчи ќе преминат во Вардар. Како што кажаа на А1 Работнички сега ќе биде составен од играчи кои не му требаат на Вардар...


нема врска. играчите остануваат освен ако Вардар не плати соодветна оштета
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Се зависи од состојбата на клубот после играњето во Европа.Во деншен Мак Спорт новиот газда Драган Поповски кој е воедно и претседател на ветераните на ФК Работнички и адвокат вели дека ќе донесе нови спонзори кои најверојатно се негови клиенти.Нормално многу би вложиле во клуб кој финансиски нема ниту еден долг, а ќе се праив тим кој ќе биде на врвот на табелта и следните сезони.

И кога е горе и кога е доле , Работнички за мене е ШАМПИОН
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Konecno i Vardar da blesne da go vrati svoeto staro renome
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Значи фамилијата костовски и официјално се откажа од работнички или грешам? ке останат ли спонзори НИСАН,ИСО СПОРТ(овој нов ви е мислам) и другите.Позз
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Па зар сте толку блесави па да помислите дека Трифун туку така би се откажал од клубот од кој би можел многу да заработи летово.Се е тоа превара немојте да мислите дека не е.Ај ќе ви открија дека најдобрите играчи т.е најдобрите од суспендираните во Вардар ќе преминат во Работнички летоска.

Не сакам ова да се случи ама ако таква е политката мора да се согласам на се што му носи на Работнички подобри денови иако не би се согласил оној кој што се трудел цела сезона да добие место во тимот да му го земе некој си .....
Јас одприлика знам како ќе функционира Работнички од сигурни извори но не би сакал да отркија зошто тука сигурно има новинари...
Мала шала :)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Баш денес на Силекс-Беласица зборував со Лукман и ми кажа дека речиси сите играчи се изнервирани поради последниве случувања.Нормално.Пола од нив играат и по 2-3 години и со Работнички имаат многу спомени и не сакаат да одат во Вардар што е и многу јасно.Инаку Лукман рече дека он има потпис со Работнички, а не со Кометал што е исто и за другите тренери и тие ќе останат во Работнички дефинитвно, а послем Европа повторно ќе повторам се дека ќе зависи од финансиската состојба во клубот и дали тие можат да обезбедат финансии да ги платат фудбалерите кои многу скапо се платени од поранешната управа.

И ПОСЛЕ СЕ ЈАС ЌЕ БИДАМ СО ТЕБЕ
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
a be normalno e tebe da ti kaze deka e tazen i red drugi raboti, sekoj si ja gleda finansiskata dobivka od sekoj sleden transfer, taka ako na Lukman mu se ponudat uslovi da dojde vo Vardar veruvaj bez razmisluvanje ke prifati. a nema zasto da se iznervirani ako tolku go sakaat klubot neka si ostanat vo rabotnicki, samo ubavo si kaza tesko deka budjetot na rabotnicki ke bide kako minatite godini, a baska da ne zaboravime eden mnogu, mnogu fazen fakt, a toa e deka so kometal rabotnicki bese najorganiziran klub vo zemjava pa i posiroko, so slednava uprava ne mi se veruva deka toa ke go postignat ali ako uspeat bi bilo super poso sto poveke konkurencija tolku poveke lugje na stadion, tolku poveke interesno za site nas. i me interesiraat Romanticari do koga ke go bodrat klubot posle vakvite slucuvanja
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Друже Лукман е тажен затоа што можеби после Европа ќе мора да оди во Вардар, а тој сака да остане во Работнички и да ги одработи преостанатите 6 месеци од договорот во Работнички.
Беквалац на пример си отиде затоа што тој не сакаше да оди во Вардар и тоа го кажа јавно.
Фудбалерите во Работнички и така и вака мора да си ги земат парите од договорот па затоа дека би прифател да оди во Вардар не знам.
Луки е одлична личност и навистина го почитувам и не верувам дека после 2 сезони играње во Работнички би го напоравил тоа бидејќи тој го сака Работнички .
Инаку утре ќе се дознае новиот тренер на Работнички па на прозивката во 18 часот ќе бидам таму да видам па ако нема ништо во весниците че бидам прв што ќе ви соопшти.:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom