Фан Клуб: Работнички

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
фала на честитките
Работнички се виде дека е далеку пред сите екипи од Македонија и заслужено го освои купот
Инаку имаше и мала група на комити
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Романтичари имаат завземено неполитички став и тоа го најавија одамна.


Имаше најави од Комити само што никој не сакаше да навива заедно со Романтичари а и тие сами не сакаа “помош“. Јас не успеав да одам на стадион а на ТВ само пола саат видов. Што тоа точно скандираа од исток? И општо што се навиваше???

Честитам двојна круна...
Што се не викаа! Каури, нема не ке се роди поголемо курвиче од македонче, ама највише ме изволтира “ТОШЕ Е ПЕДЕР“! Цела утакмица го викаа ова...се изнервирав невидено. Имаше мали реакции од нашиве, ама ништо...или не сакаа да превземат нешто или неможеа...незнам што да кажам.
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
le da mu go e mamiceto zabradeno
Albanci u picku mater
abe romanticari vie nisto ne prevzemavte?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Што се не викаа! Каури, нема не ке се роди поголемо курвиче од македонче, ама највише ме изволтира “ТОШЕ Е ПЕДЕР“! Цела утакмица го викаа ова...се изнервирав невидено. Имаше мали реакции од нашиве, ама ништо...или не сакаа да превземат нешто или неможеа...незнам што да кажам.
E тоа не ми беше јасно... кој Тоше? Тоше Проески? :pos: Па чоекот е мртов, не може да биде педер.
Али океј, тоа само успева мене доволно да ме испровоцира да се прекрстам и да се изнасмеам еднаш горчливо на националистчка база... и секако да се запрашам колку треба да се биде глупав, за да се смисли парола од типот “Тоше е педер“ и тоа на фудбалски натпревар и башка на тоа против навивачка група која отворено кажа дека нема да одговори на политички навреди каква што очигледно била окарактеризирана таа... :pop:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
abe daj kazete kolku Albanci imase
i kolku podrzuvaci na rabotnicki
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Jas slusnav deka dosle pet avtobusi od kumanovo mameto nivno,inaku cestito dvojna kruna momci i da dade gspod da vlezete vo liga na sampioni od se srce vi posakuvam
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Jas slusnav deka dosle pet avtobusi od kumanovo mameto nivno,inaku cestito dvojna kruna momci i da dade gspod da vlezete vo liga na sampioni od se srce vi posakuvam
Најавија 50 автобуси а дојдоа не повеќе од 7-8.
Инаку фала и јас искрено се надевам дека ќе влеземе.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
238
Поени од реакции
0
Знае некој сто е со сајтот на ГрадскиПарк нема новости нисто последно писано е во 2007 година
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Работнички-Милано 3:1
Инаку уште од 10та минута Работнички играше со играч повеке поради исклучувањето на голманот на Милано Маџовски,кој ја фати топката надвор од шеснаесетникот Стрелци за Работнички беа Пејчич,јованович и Велковски,а за Милано Алими
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Rabotnicki od denes e bez trener. Dragoljub Bekvalac go napusti kormiloto na Romanticarite i se preseli vo ekipata na Vojvodina. Koj ke bide nareden trener ostanuva da vidime:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Rabotnicki od denes e bez trener. Dragoljub Bekvalac go napusti kormiloto na Romanticarite i se preseli vo ekipata na Vojvodina. Koj ke bide nareden trener ostanuva da vidime:toe:
Зошто си отиде бе,ц.ц.ц.ц супер тренер беше не сваќам зошто? :(:(:(...И ако сум Струмичанец знам што е најдоборото од Мак Фудбалот и се надевав дека со таков стратер како сто е Беквалац ке стигнеме многу далеку...т.е во групите на Лигата на Шампионите или пак Купот на Уефа.:toe: :toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јас мислам оти има повеке причини:
1.Можеби подобра понуда од работнички
2.сака да е поблиску до дома и до семејството
3.мислам дека повеке пати се вракаше дома поради семејни проблеми (поправете ме ако грешам).
ЈАс мислам дека тоа е причината ако има некој повеке информации нека пише. инаку беквалац е тренер кој заслужува РЕСПЕКТ.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
жена му е болна, мораше да си оди поради таа причина. иначе и сам кажа дека договорот кој му го нуделе во Работнички бил далеку побогат.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Барам од админите или модераторите насловот на темата да биде само Работнички бидејќи Кометал не е повеќе спонзор на клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom