Фан Клуб: Работнички

F

fantomX

Гостин
fantomX напиша:
Се надевам дека Работнички ќе се поправи до 16, оти ако игра како попладнево во Прилеп не верувам дека ќе го помине Зрињски. Ѓоре супер беше, овој педеров српски што се нарекува тренер, се изнервира и се скара со судијата па го избркаа.
Инаку, Победа - Работнички 0-0
fantomX напиша:
Работнички е исфорсиран поради настапите во УЕФА Купот, а уствари нема некоја голема разлика меѓу нашиот и словенечкиот фудбал, и не е којзнае колкаво изненадување победата на Работнички над Горица. И јас мислев се посилни, ама вчера Победа имаше дури и повеќе шанси од Работнички
fantomX напиша:
Не споредував естонски, ерменски и словенски фудбал, туку велам според прикажаното вчера во Прилеп, Работнички е најквалитетен во македонското првенство ама не толу како што се мисли, дека ќе стане првак без ниеден пораз, ќе ги раскине сите и сл.

Ова што го пишав пред една недела се остварува. Катастрофа! Како тогаш со Победа така и сега. Па и со играч повеќе... Се надевам дека извлекоја некоја поука. Мислеше Работнички дека ако Партизан тепа со 11-1 против Зрински, и Работнички лесно ќе помине ама тоа треба да се одигра а не вака. Ај се надеваме на подобар реванш
 
П

Паспарту

Гостин
срамота, на ваков тим да не може гол да му се даде... немам зборови! па овие да се во наша лига за опстанок ќе се борат :) сепак мислам дека таму ќе победи работнички од овие се 2 класи подобри
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Tamu ke postigne sigurno gol rabotnicki...ovie tuka bunker igraa :)a za tie promasenite sansi nemam komentar
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
uf, rezil, rezil. ama aj, ima nadez uste
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Катастрофа невидена.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Се гледа дека Работнички е многу подобар тим од Зрињски. Играа нешто како бункер, се бранеа, и за чудо, се одбранија. Не дека се одбранија по сопствена заслуга, туку нашиве се изнапромашија...
Да се надеваме дека квалитетот ќе пресуди во Мостар.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Публиката пак се сомневаше дека е наместена слушнав како скандираат шиткачи можно ли е тоа во се да се сомневаме дека е наместено
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Kolku topki izvisi onaj golmano nivni cudo e. Ama i nasite se uspeaja da promarsat od niv ili da pogodat nekoj vo toj bunkerot.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Туф бе Работнички, не ми е толку жал за ремиво колку за парите што му ги зедовте на Коки, сингл кец ја уплати за 1500...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Туф бе Работнички, не ми е толку жал за ремиво колку за парите што му ги зедовте на Коки, сингл кец ја уплати за 1500...

Морам и јас еден оф топик...

Коки ти реков немој куќата хипотека, сеа ела кај мене голем е дворот, a ќе ти дадам и ќебе...:pos: :pos: :pos:

Иначе браво за Работнички!!! Имаат желба, но немаат талент:pos: му фали класа играч, да ги вади во какви утакмици.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Морам и јас еден оф топик...

Коки ти реков немој куќата хипотека, сеа ела кај мене голем е дворот, a ќе ти дадам и ќебе...:pos: :pos: :pos:

Иначе браво за Работнички!!! Имаат желба, но немаат талент:pos: му фали класа играч, да ги вади во какви утакмици.
E deka zborase protiv inzagi pred nekoe vreme da ti vratam treba, ne deka jas go postovam mnogu ama za onie sansi so gi imaja treba nekoj takov da ja potturni topkata v gol.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Кога победуваат, ги обожавате, кога губат, кењате ненормално... Се случи тоа што се случи, чао пријатно. Барем имаме мала предност во Мостар, не ни дадоа гол.
А за Лукман, се што можам да кажам е браво, одличен настап. Дечкото ја бакнуваше македонската земја и се бореше похрабро од сите на теренот. Жално е што управата на Работнички беше заслепена од резултатот на Зрињски против Партизан. Нашиве цркнаа после првите 50 минути, а тренерот си спие и прави измени во последните 10.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Кога победуваат, ги обожавате, кога губат, кењате ненормално... Се случи тоа што се случи, чао пријатно. Барем имаме мала предност во Мостар, не ни дадоа гол.
А за Лукман, се што можам да кажам е браво, одличен настап. Дечкото ја бакнуваше македонската земја и се бореше похрабро од сите на теренот. Жално е што управата на Работнички беше заслепена од резултатот на Зрињски против Партизан. Нашиве цркнаа после првите 50 минути, а тренерот си спие и прави измени во последните 10.
ej arno go kaza crneco. alal da mu e za autite. geri nevil mozi voda da mu nosi.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
уфф ама сум се изнервирал ама тоа е!!!не ми е јасно како можеше "баквалац" да го почне натпреварот без класичен шпиц,после мењаваше нешто ама касно беше.шансите искрено потешко беа да се утнат ама тоа ти е!Неџипи не можеше се сам,али игњатов не може да игра уште на слава слава треба да го шутнат а за лукман немам зборови со срце играше Браво!Демири беше добар али тој немања џабе е брз кога техниката му е очајна.Вака гледано не ме плаши резултатот и убеден сум дека ќе идеме понатаму,али....без нервоза зашто на крај можеа и да не поздрават.ќе биде штета ако не идеме понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom