Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
1 април 2018
Мислења
2.066
Поени од реакции
4.036
гледаше некој денеска како беше ?
Со оглед на то каков тим имаме и амбиции и тие каков имаат бевме добри. Дури во второ имавме и поконкретни шанси за гол, а тие само од прекини иначе ништо не играја. Куке и Оцко изгазија.
Бев и Неготино гледав иако изгубивме сепак со прв тим бевме подобри од нив доста и полувреме беше 0-0.
На ова екипа и фалат добри бекови и крила и ќе биди топ. Еве сме го потпишале денеска Грозданоски шпицот, доста добар беше кај нас пред 2 години.
Тетекс сабота мора да падни.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.066
Поени од реакции
4.036
Денеска везење на терен, искрено ме изненадија позитивно. Прво полувреме комотно можеше 4-1 5-1 да биди. Битно е да се види на гости како ќе играме посебно со шипт.арскиве екипи, дома ќе земаме бодој секако.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Денеска везење на терен, искрено ме изненадија позитивно. Прво полувреме комотно можеше 4-1 5-1 да биди. Битно е да се види на гости како ќе играме посебно со шипт.арскиве екипи, дома ќе земаме бодој секако.
Имаш информација дали следниве играчи се уште со клубот: Даниел Котевски, Игор Паноски, Оливер Стоименовски, Леонид Кофиловски, Арменд Алиу, Теофан Илијоски Кисески и Мурат Адили?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.066
Поени од реакции
4.036
Имаш информација дали следниве играчи се уште со клубот: Даниел Котевски, Игор Паноски, Оливер Стоименовски, Леонид Кофиловски, Арменд Алиу, Теофан Илијоски Кисески и Мурат Адили?
Кофилоски е во клубот ама повреден, Паноски работи во Хрватска би требало да се врати за месец два, а другите не се.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.066
Поени од реакции
4.036
Mislenje za ekipata ? Kako sme dosega ?
За на домашен терен сме солидни, ќе земаме бодој, а за на гости ќе биди проблем. Клупа и да немаме скоро, сите до еден се деца така да нема ни шо да се очекува фазла. Има најави можни утре за 1-2 играчи, да вратиме уште некое наше дете и нека си играат, нека се докажуваат да добијаме некој играч за понатаму. Без пари та е силата.
 
Член од
7 август 2022
Мислења
97
Поени од реакции
73
За на домашен терен сме солидни, ќе земаме бодој, а за на гости ќе биди проблем. Клупа и да немаме скоро, сите до еден се деца така да нема ни шо да се очекува фазла. Има најави можни утре за 1-2 играчи, да вратиме уште некое наше дете и нека си играат, нека се докажуваат да добијаме некој играч за понатаму. Без пари та е силата.
koj od ovie igraci mozi da odgovori pola ne gi znam
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Општо прашање до сите членови дали сериозно некој од вас имаше мислење дека ке не бидни во втора ? Нереално е на кое ниво го донесоа клубот нема да има ни играчи за втора полусезона ке испадни клубот со кадети ке играат
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Негде читав дека 5 играчи си заминале од Победа но не можам да најдам кој портал објави и за кои играчи станува збор. Освен Јорданчо Наумоски кои други си отишле?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.066
Поени од реакции
4.036
Негде читав дека 5 играчи си заминале од Победа но не можам да најдам кој портал објави и за кои играчи станува збор. Освен Јорданчо Наумоски кои други си отишле?
Грозданоски, Кукески, Петејчук, Кочоски и уште има
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ако е некоја утеха овие првиве тројца уште отомври/ноември ги снема и Победа играше без нив, така да не прави некоја голема разлика.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
732
Поени од реакции
967
Каква утеха друже во слободен пад е клубов години уназад, не знам некогаш вака да бил без идеја, без пари, без ништо...
 
Член од
7 август 2022
Мислења
97
Поени од реакции
73
Краток осврт на полусезоната ? мое мислење е дека има само три до четири играчи кој можа да игра во втора лига другото е се за регион
 

Kajgana Shop

На врв Bottom