Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Mnogu po jaka i po motivirana bese Pobeda a Belasica gi nemase nikade trebase pet da primnat golema razlika e od istok do zapad kako i da e Prilep zasluzuva prva liga za publikata zivej gradot za fudbal kako Bitola za rakomet samo ke vi falat mnogu igraci pred se nasi oti strancite so ke ve zasilat najverojatno ke bidat od 1MFL a za novi gazdi sega za sega samo agencii za prodavanje igraci imate nisto po serozno vo sekoj slucaj uba atmosvera imase vo Sabotata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ќе се проба со прилепските деца по другиве клубови прво, Талески, Илиески, Шаркоски, Даноски, Спиркоски, Паноски, Трајкоски, па на тоа да ги додадеме од моменталниот тим Карче, Бојан Спиркоски, Наумоски х2, Мазари итн...плус странците мислам би имале солиден состав да не се плашиме за опстанок. Но за да се вратат овие мора финансии, без тоа се спрема повратна карта за назад.

Сепак мора да го искористиме моментумот со публиката, на Градски се нема играно прволигашки фудбал преку 10 години, цела недела се зборува за тоа низ град и прв меч би очекувал 10 илјади гледачи без проблем. Како што викаш ти, колку Битола живеј за ракометот, толку и ние за фудбалот.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
За сабота го гланцаме сеа да му го начукаме и нив и одиме Прва лига, ајмо! Да крцка стадионо пак!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
ne pretervajte so ta brojka 10 iljadi prvicno i ne e mozno tolku da se nastegat lugje, maksimum sho mozite 4-5 iljadi, jas tvrdam momentlano primer bitola ne mozi poke od 4k vo bilo koj sport da napolni, slicno vazi i za vas
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
ne pretervajte so ta brojka 10 iljadi prvicno i ne e mozno tolku da se nastegat lugje, maksimum sho mozite 4-5 iljadi, jas tvrdam momentlano primer bitola ne mozi poke od 4k vo bilo koj sport da napolni, slicno vazi i za vas
Нема врска ова, само некни имаше минимум 6 7 илјади според моја проценка и тоа во втора лига. Не сакам ни да замислам при конкурентна и силна Победа што би се случувало. А на стадионон не 10, туку 15 илјади собира како што нема столчина сега.

Иначе за во Битола, јас сум сигурен дека да имаше сала од 7 8 илјади без проблем со Вардар ќе ја наполнеше. Плус и кај нас и кај вас идат и од околниве места доста луѓе.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
nsma shansa 7 iljadi da imase nekni, so glava tvrdam
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Добро брат олабај, остај не во делириум да сме ние прилепчаниве и луѓето од околните места.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
nsma shansa 7 iljadi da imase nekni, so glava tvrdam
Немаше некни седум ама преку пет шест имаше само едната(големата) трибина му бери толку ама заврна и забегаа плус малата трибина фул беше многу си јанглаш за фудбалот и бројката во Прилеп па преку 10 ќе имаат сигурно првиот натпревар па ако ги земат тие шо ги споменаа(прилепчаните) со гла гарантирам дека секој натпревар ќе биди полн стадионот не знам колку паметиш порано како било ама од ко знам секогаш било над десет ако биле јаки па Битола ко идеја поќе од Прилеп беа од колку од Битола како ден денес се сеќавам на скоро секој натпревар дава победа гол поќе од пола трибина кај нас станва се радува за фудбал се број 1 во гледачи не зборам навивачи туку гледачи исто беше и во екс Ју(малку шо фатив) а кај нас така беше и уште е е за на ракомет еден куп луѓе надвор со купени карти плус без карти уште толку шо не можат да влезат болни се мајмуните за фудбал како кај нас за ракомет да не речам бетер дека се

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Немаше некни седум ама преку пет шест имаше само едната(големата) трибина му бери толку ама заврна и забегаа плус малата трибина фул беше многу си јанглаш за фудбалот и бројката во Прилеп па преку 10 ќе имаат сигурно првиот натпревар па ако ги земат тие шо ги споменаа(прилепчаните) со гла гарантирам дека секој натпревар ќе биди полн стадионот не знам колку паметиш порано како било ама од ко знам секогаш било над десет ако биле јаки па Битола ко идеја поќе од Прилеп беа од колку од Битола како ден денес се сеќавам на скоро секој натпревар дава победа гол поќе од пола трибина кај нас станва се радува за фудбал се број 1 во гледачи не зборам навивачи туку гледачи исто беше и во екс Ју(малку шо фатив) а кај нас така беше и уште е е за на ракомет еден куп луѓе надвор со купени карти плус без карти уште толку шо не можат да влезат болни се мајмуните за фудбал како кај нас за ракомет да не речам бетер дека се

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
znam tocno kako e i sekogash pomegju nas sedele prilepcani ne negiram deka se najfudbalski grad i deka zasluzvat da se pri vrvot, mladinci ko igravme znam imashe po iljada lugje na stadion ama brojka od 10 k za nashi uslovi sekgasni kako sho se e nevozmozna, i siguren sum deka tribinata nova prilep nema 6k stolchinja
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
znam tocno kako e i sekogash pomegju nas sedele prilepcani ne negiram deka se najfudbalski grad i deka zasluzvat da se pri vrvot, mladinci ko igravme znam imashe po iljada lugje na stadion ama brojka od 10 k za nashi uslovi sekgasni kako sho se e nevozmozna, i siguren sum deka tribinata nova prilep nema 6k stolchinja
Нема столчина, на цименто се седи директ.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Нема столчина, на цименто се седи директ.
ај сеа да му објасниме дека пошо нема столчина и има повеќе простор, а со тоа значи и повеќе луѓе и вејче еднаш да го убедиме дека имало 7-8-9-10к гледачи. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Дека ќе има 10к+ не верувам и јас, ама дека некни немаше 6-7к, грешка е скрос.
Или еве поточно, би имало 10к+ првата, ако се игра против некој од поатрактивниве противници, по можност браќава.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Дека ќе има 10к+ не верувам и јас, ама дека некни немаше 6-7к, грешка е скрос.
Или еве поточно, би имало 10к+ првата, ако се игра против некој од поатрактивниве противници, по можност браќава.
Го потече реално ми отекоја чорапиве одвај ги слеков патикиве да гебам небиле биле 7к,нека биди здрав и жив, игла немаше кај да падни некни на покријанана трибина,па куро ме боли колкава беше бројката, атмосферата беше јака.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Нема столчина, на цименто се седи директ.
za pokrienata tribina velam, znam deka na ta trubina nema stolcinja
ne znam sho se lutite odma :D znaci nema shansa ne znam koj da dojdi za makedonsko nivo od 7k+ nema da napolnite
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
za pokrienata tribina velam, znam deka na ta trubina nema stolcinja
ne znam sho se lutite odma :D znaci nema shansa ne znam koj da dojdi za makedonsko nivo od 7k+ nema da napolnite
На двете трибини нема столчиња, against modern football сме. Строго од нога гледање фудбал со пивото в рака.:D

Ете @Goran Bt нека те земи в сабота заедно со вас ќе бидиме 10.000.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom