Фан Клуб: Пелистер

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Достате бе не вервајте на секое ветување се е политика сега...нека влези еднаш па нека напрај се и после да верваме а вака сите за фалење на зборој јаки се..и јас можам да речам ќе го земам друго е да го земиш друго е да речиш :)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
151
Поени од реакции
56
i potvtorno politicki poeni sobirat na smetka na fk pelister.....lani milosovski i vmro ke go praeja pelister evropski tim...sega makraduli i sdsm ke go praele ...strasno...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Денес ми ја кажаа демек била местена 4+...ајде баш да видиме како ќе изиграат!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
6:1 :nesum: :pos:. Можи не е за смеење работата, ама смешно е :toe:
Абе мајко му стара и за 5+ е голем коефициентот немора да се силат и да ја местат 7+...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Свака утакмица за вас наместена е. Да беше 2-0, ќе речевте наместена е од 0-2 гола, вака пак наместена. Вас ако не ви даде петарда чуек нема на кого :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
6:1 :nesum: :pos:. Можи не е за смеење работата, ама смешно е :toe:
Абе мајко му стара и за 5+ е голем коефициентот немора да се силат и да ја местат 7+...
zaso be koa moze ubava para da si laptnat vaka ko za posledna utakmica, tuku ova e sramota so se desava so pelister
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Свака утакмица за вас наместена е. Да беше 2-0, ќе речевте наместена е од 0-2 гола, вака пак наместена. Вас ако не ви даде петарда чуек нема на кого :)
барем кажи шо голој примивме ако ја гледаше утакмицата... И кога сме рекле кога сме изгубиле 2:0 дека била наместена 0-2 гола?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Не зборим за тебе само, општо зборим. Секоја утакмица е наместена за људиве, како и да излезе наместена е. Факт е дека се мести, и тоа на големо, ама немора да значи. Иначе не ја гледав, у Боговиње се играше.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ Па да ти кажам право, речиси секоја утакмица на Пелистер е наместена :tapp::tapp::tapp: . И не збораме така само кога ќе изгубиме, туку збораме и кога ќе победиме на наместена утакмица (пример со Скопје 5:4:nesvest:)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
шо бидна со италијанецот,нашиве не му го дадоа клубот пошто му е златна кокошка ??!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Nisto nema novo za tie famozni neapolci inaku so teteks bese 7+ i nie igravme so 9 dusi od mladinskiot pogon
povazno e sega da se prosiri ligata(ako bidi do izbori ) pa posle ima vreme celo leto da se bara care so klubot i uprava
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
1МФЛ сезона 2011/2012:
1.ГФК Тиквеш (Кавадарци)
2.ФК Шкендија (Тетово)
3.ФК Металург (Скопје)
4.ФК Ренова (С.Џепиште)
5.ФК Работнички (Скопје)
6.ФК Силекс (Кратово)
7.ФК Хоризонт Турново (С.Турново)
8.ФК Тетекс (Тетово)
9.ФК Брегалница 2008 (Штип)
10.ФК Скопје (Скопје)
11.ФК Напредок (Кичево)
12.ФК Вардар (Скопје)
13.ФК Пелистер (Битола)
14.ФК 11Октомври (Прилеп)
15.ФК Охрид 2004 (Охрид)
16.ФК Миравци (С.Миравци


Се проширва лигата! Крајно време да се избркат сите крвопијци во клубот, да се избркат и дел од играчите, да се донеси тренер, неколку засилувања и ЧЕСНО да се обидеме барем еден опстанок да избориме наредна сезона... Ако имаат барем трошка образ и лице луѓето од управата треба сместа да го остават клубот на градоначалникот или на некој друг, без никаква компензација затоа што од местење грдна пара видоја!

 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ова го само кај нас и во некоја банана афричка држава!!
Која мизерија сме....
Секаде проширување на лигата се спрема неколку месеци претходно...се најавува дека следи проширување...и екипи знаат на шо се...
Само кај нас во месец јуни на батињата(читај ОБЛОЖУВАЧКАТА МАФИЈА)им текнува...СИ ЈА ПРОШИРУВАМЕ ЛИГАТА....
И зошто?
Зошто некој добро се офајдил од ова....
Дали Брацо дал кеш,дали Петко,Трајко не е важно...Хари и компанија си ја тераат својата работа....
Им даваат уште една ЗЛАТНА ШАНСА на местачите да местат и догодина...
А бидете сигурни дека Круме и компанија нема да си одат од клубот..
Посебно не при еден ваков расплет на настаните....
И шо ќе бидни догодина..
Први сме за испаѓање...
Од овие екипи шо ги гледам само Миравци ми се гледа поотепан од нас,иако не знам шо екипа имаат...
Ама сигурно не се слаби....
Сега најнов ШТОС се Италијаните....
Хаха...од кај излегоа сега овие....
Да не се некои од ГОМОРА?:)))
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Ова го само кај нас и во некоја банана афричка држава!!
Која мизерија сме....
Секаде проширување на лигата се спрема неколку месеци претходно...се најавува дека следи проширување...и екипи знаат на шо се...
Само кај нас во месец јуни на батињата(читај ОБЛОЖУВАЧКАТА МАФИЈА)им текнува...СИ ЈА ПРОШИРУВАМЕ ЛИГАТА....
И зошто?
Зошто некој добро се офајдил од ова....
Дали Брацо дал кеш,дали Петко,Трајко не е важно...Хари и компанија си ја тераат својата работа....
Им даваат уште една ЗЛАТНА ШАНСА на местачите да местат и догодина...
А бидете сигурни дека Круме и компанија нема да си одат од клубот..
Посебно не при еден ваков расплет на настаните....
И шо ќе бидни догодина..
Први сме за испаѓање...
Од овие екипи шо ги гледам само Миравци ми се гледа поотепан од нас,иако не знам шо екипа имаат...
Ама сигурно не се слаби....
Сега најнов ШТОС се Италијаните....
Хаха...од кај излегоа сега овие....
Да не се некои од ГОМОРА?:)))
Не се ни Миравци толку лоши :D
Слободно можам да кажам дека се на слично рамниште со Турново (можеби Чурлинов би направил некоја разлика). Најсдобар поединец Томе Мижоров :D
Горе-доле многу екипи би биле со изендачен квалитет ако се направи една ваква лига...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
MIravci e dobra ekipa e, imaat bogat sponzor koj ima biznisi so sleperi neso takvi stvari, i e cvrsto resen da vlozuva vo fudbalskiot tim od MIravci, a i lugjeto od toa selo 2000 mislam ima go sakaat fudbalot.Kako so imam praeno maubet dogodina MIravci ke ima jaka poseta nad 2000 lugje fiksno ke ima ne samo od seloto tuku i od okolijata.Isto taka timot ima e mn talenti koi ke gi vidime dogodina, a vie ne potcenuvajte tuku seriozno svatete ja rabotata da ne bidete rezili , istoto vazi i za nas , pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom