Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
jas si ja pustiv 7+ vo evrogol prilep 26 kvota imase :D
Абе бато,ти многу КУРНАЗ...:pipi:
Секогаш одпосле кажваш вакви работи...:uvo:
Оти не кажа вчера пред утакмица дека е местена?Да пишевме и ние,да лапниме некој бон...цццц....па после сакате добрососедски односи...:pos::nenene:
На нас пари фаќате,а нас не ни кажвате....:shok::salut:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Абе бато,ти многу КУРНАЗ...:pipi:
Секогаш одпосле кажваш вакви работи...:uvo:
Оти не кажа вчера пред утакмица дека е местена?Да пишевме и ние,да лапниме некој бон...цццц....па после сакате добрососедски односи...:pos::nenene:
На нас пари фаќате,а нас не ни кажвате....:shok::salut:
Томас не тој курназ ние сме будали брат вистина ти кажвам јас дека беше местена :smir:

па еве шо ми пиша еден од фудбалерите на Пелистер кога јавно го прозивав дека ја намести (беше дел од играта вчера) и дека си најде клуб да си замини а пред тоа се што напоравија се посраја :
Nas mamata ni se eba uste ti da mi zboras ke odis mongolo ke go prasas i krume za mestenkata denar skrsen ne zedovme ne namestija kako deca mali pederi pederosani se da mu ebam nivno e taka da znajs ne obvinvaj koga neznajs kako e rabotata 2:1 trebase da zavrsi tie sami si ja namestija sk ni rekoja vo utakmica ke tepate ama 2:1 vika nie se soglasivme na onaj teren da skrsime noga i posle ispadna na poluvreme sosem treto zato nemoj te molam dosta mi e makata uste nekoj da mi zbora bidi pozdraven
Значи круме и монголот пак се вратија да местат утакмици :uvo: биди ми поздрваен MickzoBt kaj 'e odiem so ovaj tvojot svetecot be?!Kade vo treta liga za mesetena utakmica :nesvest:

--- надополнето ---

Padanaa maskite!!!
kazav deka zamina od klubot zaradi nedorazbiranja so mongolot i drugite
Tumbe kafe ti go spomnav vo smisla deka covekot go saka fudbalot
Kako jas pomognav na Pelister znat site so me poznavat netreba sam da kazuvam pa i so tie izjavite za nacistite ako bas sakas da znajs i tie bea so cel da se odbranat ckembarite bidejki vo tie momenti(pred proaslavata) pederi od skopje sakajda gi ocrnat ckembarite cisto od ljubomora, a to so bev vo spanija e normalna rabota nemozi na pripremi da odat samo igracite, pa i PAseto bese kako del od klubot
dali sum odel na JNA toa e moja rabota, navivam i za Partizan, pa vo prvata postava imas lugje koi koga ke dojdese zvezda vo bitola se pikaa vo eden kjos vo salata i navivaa za zvezda
Deka mestacite treba da se kaznat treba ama treba da se dokazi toa
vcera ne bev na utakmica bidejki ne sum vo bitola ama slusav prenos na radio, a bev i so Vardar i vidov sto se slucuva
na utakmici odam sekogas i ne samo na fudbal i na rakomet i na kosarka i toa redovno a ne samo koga kosarkata pobedva
Majkl go spomnav kako primer bidejki toj koga dojde od avstralija ne igrase vo Pelister znaci prvo se kalese vo Tumbo Kafe , Vardar Negotino , Belasica pa posle dojde vo Pelister
Za toa dali ja ima podrskata od Tome i Efto samiot si prasa i si najde odgovor pa nemora da se vrakjame pak na to, a vistinskite navivaci sekogas odat na utakmica bez razlika dali vrni dali grmi ili dali studi, to so si bil vcera ti i uste 100 dusi neznaci deka ste budali tuku deka gradot nesaka da ima fudbal ne gi interesira (klubot se saka i koga e posleden a ne samo koga e prv)
Krume go branam samo od neargumentirani napadi, treba da mu se daj sansa a ne odma da se napagja. Go poznavam covekot i znam deka e cesen i deka go saka fudbalot, deka vlegva so srce vo Pelister i deka ke se trudi pojke od bilo koj za da go ispraj.
a koga ke se vratam vo Bitola ke te pobaram da te zapoznam so Krume i da mu kazis nekoja ideja ako imas a sigurno imas(pobaraj me na FB, da znam i jas koj si). Treba site da pomozvame

Море бе звер сум за брзо те научив кој си !!! вака е полесно да парвиме муабет кога знајме кој си и што си а не да се криеш зад никот и да делиш пам,ет како неутрален а си бил прв оперативец кај круме на времето
Како заминал од монголот(оти увидел дека не оди работатат) кога ете дознаваме дека сега се пак заедно или се сменил некој па пак се здружија ?!
За тумбе кафе се разбравме дека тие беа само филијала на Пелистер и ништо повеќе и мене да ми даваат играчи и јас ќе водев клуб и тоа ништо не значи !
Како помогна ти на Пелистер сите видовме арно ам некој можеби заборавил ама има некој што не заборавил

http://www.ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=502:2009-11-23-13-11-58&catid=47:2009-03-19-21-17-16&Itemid=216&lang=mk



Значи да заклучиме ваши дела се казната од три бода и првите бодови на милано и со тоа го загубивме трето место и немој да ми кажиш дека драган дитровски и рутевски се криви за не успехот на бојкото кога сите не сакаа да има бојкто под тие услови и колку за потсетување еве што тогаш напишаа дела од гледачите и навивачите на Пелистер во 24 11 2009

Малце да се осврднам на случувањата во Печистер ...
Денеска во Пелистер се случвало каша-попара. Круме дошол и на играчите им понудил плата, доколку не отпатуваат утре за Боговиње на куп-натпреварот со Дрита, притоа тврдејки дека ја има целосната поддршка од Чкембарите. Но во меѓувреме во соблекувалните дошол Томе-Питбулот воџа на Чкембарите трвдејки дека Круме нема никаква подршка од нив, потенцирајки дека играчите утре мора да отпатуваат да го изиграт натпреварот, за да не ги сносат санкциите од ФФМ ! Од караниците и “сочните“ зборови ке ве поштедам На крајот Томе рекол дека тој ке најди автобус, но Круме посран декол дека нема потреба, т.е. тој ке обезбедел. Погодувате - играчите пари не зедоа .....
Заклучок - Круме како и многу пати до сега се стави себеси над играчите, над тренерот, над навивачите, и над клубот манипулирајки и лажејки се заради свои лични интереси.
Што ке се случи утре ке видиме и се надевам дека Пелистер нема да го изеди подебелиот крај.


Ова погоре е само едно од мислењата од тоа време и сега што прајме ?!само се продолжва со работата:tapp:

За тоа што го изјави на алфа за нацистите во Битола вистина секоја чест и ти беше нај фер и умерен со изјавите за разлика од другите :smir:
Еја за шпнајиај те гледаман сликите на фб само со круме си се сликал и нај насмејан си со него па шо да прајш кутриот и мене д аме однеси во малга на друг трошок некој ќе го брнам после
Виситна твоја работа за јна ама преку к*р мие е од тоа муабетите дека ние знајш уште во југославија сме биле навивачи ова она а сега со прст не мрда никој и уште сите од тааа стара твоја генрација свршваат на звезда и партизан и знам за сите скоро кој за кој бил и како оделе на утакмици ама не е тоа тука важно

Кој да докажи бе?!јас па се зема снимката си се гледа бе кој се трега од играчот з ада помине и да дадат гол и полсе тој на дисциплинска и ќе пропеј се кој му дал пари и како што се разбира со закана од исклучвањее од фудбалто се ќе кажат оти играчите од тоа живејат за разлика од управата
Вчера ако ен беше земи снимата гледај ја ќе ја побарам и со вардар и гледај убаво ќе видиш

Јас вчера што бев не да бев будал туку ненормал ама ај тоа е мој проблем па уште навивав еј бе за кој :kesa: до што стигнав судијата д ами кажи дека е местена а цело врем го вреќав :nesvest:кај ми беа очите :uvo:
Немем сега време да ти пишам ќе имаш од вторник по ангуметирани докази за твојот светец круме и реков ако сум грешка ќе се извинам јавно ама по исказот на еден од фудбалерите за вчерашната утакмица дека тој и монголот ја наместиле нема што да с ез бора поќе :tapp:

Не ма потреба да с емачиш да ме запознаваш со к руем јас голем сум ако сакам ќе се запонзнааам сам знам кај можам да го најдам и за идиеи ете има тука мону арно ама нема кој да спорведе (за на фб барај ме ти мене ако ти требам и пршај некој ќе ти каже )
Треба да си поможваме да крени клубот ама со круме тешко дека ќе биди нешто уште не дојден мести :salut:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
нема потреба на форум да се убедуваме дека некој дошол и му го мисли доброто на Пелистер-кога клубот е во голема дупка,а овој не вади пари од џеб,туку се нафаќа да го РАКОВОДИ како тој што сака.....со огромниот долг сега идат луѓе што можат само да доциицаат што се може и не се сами,туку сигурно ги има повеќе и се поддржани од некој.....никој не му е гајле за нашите миленици од Битола,кога добро се знае која е најдобра публика во државата и кои трибини се полнат на секој натпревар....
 
Z

ziko bt

Гостин
аман бе шо му се нафрливте на чоеко сеа барем имаме инсајдер на форумо па со време ке ни кажва која утакмица е местена па барем некој денар да земиме посекако за Пелистер годинава нема спас,ете исто апел и до конзервата со време да ги пиши реденките на Пелистер оти вака по свадба тапани не оди работата
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Не можам да најдам линк од мечот со Скопје..:tapp:
Да видат и дечките од другите градови,шо е класична местенка....:nesvest:
Да не речат дека само кукаме кога губиме...:kesa:
Ова беше резил невиден...
Преѓе ги фатив на Тера,само головите на Пелистер...
Па толкави ДРВА се играчите на двете екипи ..чудо нешто.......
Па не знаат ни утакмица да наместат како треба... ....:nesvest:
Како само СТОЕЈА играчите на Скопје...неподвижни....одеа по терен..се влечеа:kesa:....па акцијата за 4 или 5иот гол на Пелистер,леле леле комедија....:pos:
Голманот намерно ја остава првата статива непокриена,демек чека центар шут,а играчот на Пелистер само ја шутна лесно топката кон гол,а голманот само ја гледа топката како влегува во гол,иако имаше време и кафе да се напие дури се тркалаше топката......:pred:...
Ваков ДЕБИЛИЗАМ,ВАКОВ СРАМ можи да се случи само во Македонија,сегде местат да не се лажиме,ама само кај нас се мести вака АМАТЕРСКИ,ВАКА КЛОШАРСКИ....:pishtoldz...
Хаха па овие не се салам бе...:kesa:
Можам да замислам шо правеле нашите играчи...и како се влечеле по терен кога Кировски даваше голови....:3:
Дај ако можи некој нека ги пушти головите да ги видат сите...
И да видат шо првенство е ова...
Аир да не му видат на парите...ги упропастија клубојте......
Порано шиткаа играчи,сега нема шо да шитнат...се нафрлија на кладилниците....:zlo:
Се претурија во местење....пара накалапија....:violent1:...
Со овие две утакмици на домашен терен,овие играчи сите инволвирани во овај скандал се ИЗБЛАМИРАА....:kesa:
Ги фрлија во вода сите сезони,кога играа без пари...кога гинеа за клубот...:tapp:...
Море мрш таму...и играчи и Круме,Ванчо и сите...
Толку беше од фудбалот во Битола,не дозакопаја сите,лопата по лопата ни го ископаа гробот...:pop:
Па уште имаат лице да кукаат играчите,нема пари,нема услови...:pishtoldz
Море мрш таму....пола Македонија остана без работа,некој треба нив да ги жали..
Сите треба да го напуштат клубот СИТЕ ДО ЕДЕН...
Кој било нека дојди....играчи да земиме од улица..само да не ги гледаме појќе овие мешетари....
Па после сакаат публика,абе каква публика....
Не се будали луѓето шо одамна стадионот под Тумбе Кафе е последно место за посета....
Местачииииииииииии :bip:ќе ви дојди крајот,кога тогаш...нема кај да бегате...:smir:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
Pocnuva vtoriot proekt na Volnarov vo Pelister = враќање на bmw од кај лихварите!!!


Vo prethodnite nesto poveke od cetiri meseci, Pelister go imase najlosiot bilans na bodovi i pobedi vo svojata klupska istorija otkako igra vo Prvata liga. Duri i pred 7 godini, koga zelenite ispadnaa od ligata nemaa taka losa esen. Ovoj pat problemite na bitolcani kako da nemaa kraj. Prvenstvoto go zapocnaa so Atanasov kako pretsedatel, Ljamcevski na trenerskata klupa, a Lazar Iliev vo napadot. Na krajot od prviot del Pelister e pod komandanskata palka na Krume Volnarov (komu nepravedno mu bese odzemeno pravoto da gi vodi klubot celi 11 meseci), so Nedzat Husein na klupata i mladiot Naumoski kako resenie za napadot, koj se do posledniot mec bese bez gol uste od zaminuvanjeto na stipjanecot.
So 11 od moznite 56 boda pelisterci se so 20% uspesnost i bez nitu eden osvoen bod od gostuvanjata. Bregalnica, Horizont Turnovo i Skopje se edinstvenite ekipi koi Pelister gi sovladal ovaa polusezona vo koja preku 30 fudbaleri prodefiliraa vo rosterot za 18 natprevari. Sega starata - nova uprava na celo so Volnarov i Kitanovski ima polni race rabota. Opravdano potenciraat deka od race im bese odzemen surov kvalitet koj Pelister poveke go nema, bidejki od januari preku juni Pelister go napustija Altiparmakovski, Ristevski, Gancev, Cvetkovski, Pavlovic, Bradonjic, Iliev. Sega klubot nema polna kasa pari, pa nema nitu golemi vetuvanja. Volnarov i negoviot tim sepak se nadevaat na nov proekt, zasiluvanja, solidna baza na podgotovki i viteska borba na prolet bidejki vo igra se uste 35 boda od koi 21 bod od domasnite sredbi, koi bea edinstven izvor na bodovi na Pelister vo prviot del od sezonata. Se uste e rano da se zboruva za iminja, no ovoj Pelister ima potreba od zasiluvanja vo site linii, posebno vo napadot kade najevidentni bea problemite dosega. Za desetina dena rabotite ke bidat pojasni i ke se naziraat konturite na noviot Pelister vo 2011 godina.

Значи рековме ако не ги избрка недокажаните местачите ничето лавци и питошка нема што да бара и се разбира ако не земи играчи и редно е да го купиме андонов од шкендија и се збора дека ќе се враќале србите па да видиме што ќе биди првиот кредит го искористи круме со што одма од старт не направи чистка но има време барем уште две недели да се реши дали ќе го консолидира клубот или ќе продава утакмици :salut:

--- надополнето ---

"СМРДИ КОРНЕ", А СИТЕ СЕ ПРАВАТ БУДАЛИ!

До кога во Македонија ќе се играат натпревари како оној Пелистер - Скопје! Срамота, криминал!

"Други ја товарале и лапале, а ние само три бода и стап во рака. Срамота", ни изјави фудбалер на Пелистер за скандалозниот саботен меч на "Тумбе кафе" во срамните 5:4 за домашниот тим во дуелот со Скопје. Но и од клупата на Пелистер со исти коментари:
"Од авион се гледаше дека дојдоа да загубат. Потоа бараа Кировски да дава голови... Не ми се зборува...".
И што сега!? Само стотина луѓе се појавија на студот да бидат сведоци на огромниот фудбалски срам. И до кога во оваа земја ќе се играат натпревари како оној Пелистер - Скопје во саботата!?

Факти за средбата
*Љупо Марковски, тренерот на Скопје, не беше на клупата. Бил виден во ложата на стадионот.
*Гостите од Скопје втор меч во серија како гости не реагираат на поразите. Така беше во Турново, така е и сега во Битола. А таков не им е темпераментот.
*Овој состав на Пелистер 5 гола во нормални услови не може да му даде ниту на просечен второлигашки тим.
*Одбраната на Скопје ги бркала чавките по големата трибина на "Тумбе кафе".
*Коефициентот за 1-1 бил 8,5, додека оној за 7+ во некои обложувалници дури 42.
*На фудбалерите на двата тима преку глава им се ваквите режирани средби и почнаа низ кафулињата, низ чаршијата јавно да кажуваат за вистината околу натпреварот.

Во кратки црти е се фатено во тексот на макдонски спорт и се гледа дека читале по форумите но уште нешто му фали а тоа е дека на ден пред утакмицата исто како и со вардар му биле понудени од 2000 до 3000 евра на фудбалерите за да се фатат 5 играчи арно ама не се договриле немало време па се решија на другата варијанта да се победи(да загуби скопје) со еден разлика и тоа се прифате и се до полуврем кога се направи нов договор за 7+
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
уште еден доказ дека кладилниците(парите) уништија уште едно задоволство на обичниот граѓанин.....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
уште еден доказ дека кладилниците(парите) уништија уште едно задоволство на обичниот граѓанин.....
Кога си веќе кај кладилниците на големо се збора дека 7+ што влегла била за да извади пари братот на круме а во едно и газда на кладилниците еврогол ќутукот од БТВ па ти види сега која игра е тука најголемите душмани до брзо монголот од телекабел во коалиција со круме што значи со ќутукот :tapp: За пари се работи што би рекле некој и ништо друго :toe:

ps.MiczoBT те снема другарче што е работата гледам дека поќе немаш што да пиши но сигурен сум дека читаш од врем на време па поздрави го круме и кажи му да расчисти во клубот и да ги избрка местачите оти и ќе заврши за брзо како ванчо ни хиреахија навивачка ниту ништо нема да го спаси :salut:
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Кога си веќе кај кладилниците на големо се збора дека 7+ што влегла била за да извади пари братот на круме а во едно и газда на кладилниците еврогол ќутукот од БТВ па ти види сега која игра е тука најголемите душмани до брзо монголот од телекабел во коалиција со круме што значи со ќутукот :tapp: За пари се работи што би рекле некој и ништо друго :toe:

ps.MiczoBT те снема другарче што е работата гледам дека поќе немаш што да пиши но сигурен сум дека читаш од врем на време па поздрави го круме и кажи му да расчисти во клубот и да ги избрка местачите оти и ќе заврши за брзо како ванчо ни хиреахија навивачка ниту ништо нема да го спаси :salut:
Ti kazav deka ne sum vo Bitola, ama ko ke se vratam ( za brzo) ke ti odgovoram detalno na se, ne se seiraj za mene golem sum :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Нема шо да се кажи по ова..:nenene:
Нема шо да се дискутира....нема шо да се објаснува..
Нема шо да се правда некој...нема шо да се бранат фудбалерите...
Нема НИШТО!!!!!:pop:
Ова е крај за фудбалот во Битола...крај...:pred:

П.С.Во иднина барам една услуга од оваа управа(односно неколку луѓе//Пелистер одамна нема класична управа..се е во рацете на еден,двајца "ГАЗДИ"..:zlo:
Барем нека ни кажуваат некој саат порано за местенките..:cuc:
Не е тешко барем по една приватна порака да ни пуштите на форум...па и ние да се опариме...:smir:
Не ќе земате само вие пари од кладилници...:3:
И ние како навивачи сме заслужиле да видиме некој ќар од клубот...ако не можиме да се радуваме на победи...:kesa:
Барем кажете ни ја и нас ШЕМАТА,па и ние да фатиме некоја банка....:mist:
Не сте "ФЕР":ban?:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.850
БИТОЛСКА ТАЖНА ФУДБАЛСКА ПРИКАЗНА

Фудбалот во градот на конзулите не е во втор туку во трет план. Пелистер не е веќе во мода, Пелистер, најверојатно, се соочува со својата најтешка година во својата историја. Штета за еден од најголемите расадници на фудбалски таленти

Есен за заборав, година за заборав за Пелистер, за еден од нашите најпознати и најголеми клубови. Пелистер по 18 одиграни кола се наоѓа на последното место на прволигашката табела со тенденција напролет само физички да биде присутен во елитата, а со мислите веќе во Втората лига. Ете дотаму ја дотуркаа битолчани кои ја "раскажуваат" својата тажна фудбалска приказна. Фудбалот во градот на конзулите веќе не е во втор туку во трет план. Сите дигаат раце од некогашното милениче, не само во Битола туку во цела Македонија. Пелистер не е веќе во мода, Пелистер веројатно се соочува со најтешката година во својата долга и успешна историја. Штета за еден од најголемите расадници на фудбалски таленти.

ТАБЕЛА
10. Брегалница 18 7 1 10 18:26 22
11. Вардар (-3) 18 5 1 12 14:29 13
12. ПЕЛИСТЕР 18 3 2 13 14:37 11

РЕЗУЛТАТИ ВО ЕСЕНСКИОТ ДЕЛ
РЕНОВА - ПЕЛИСТЕР 2:0 (1:0)
ПЕЛИСТЕР - ТЕТЕКС 1:1 (0:1)
ХОРИЗОНТ Т - ПЕЛИСТЕР 3:0 (2:0)
ПЕЛИСТЕР - БРЕГАЛНИЦа 2:0 (1:0)
ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР 1:0 (0:0)
ПЕЛИСТЕР - РАБОТНИЧКИ 0:3 (0:3)
СКОПЈЕ - ПЕЛИСТЕР 2:0 (2:0)
ПЕЛИСТЕР - МЕТАЛУРГ 0:0 (0:0)
НАПРЕДОК - ПЕЛИСТЕР 3:1 (1:1)
ПЕЛИСТЕР - СИЛЕКС 1:3 (1:2)
ШКЕНДИЈА - ПЕЛИСТЕР 4:1 (2:1)
ПЕЛИСТЕР - РЕНОВА 0:1 (0:0)
ТЕТЕКС - ПЕЛИСТЕР 3:0 (2:0)
ПЕЛИСТЕР - ХОРИЗОНТ Т 2:0 (1:0)
БРЕГАЛНИЦА - ПЕЛИСТЕР 2:0 (0:0)
ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР 1:2 (0:2)
РАБОТНИЧКИ - ПЕЛИСТЕР 3:0 (1:0)
ПЕЛИСТЕР - СКОПЈЕ 5:4 (2:0)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Нема шо да се кажи по ова..:nenene:
Нема шо да се дискутира....нема шо да се објаснува..
Нема шо да се правда некој...нема шо да се бранат фудбалерите...
Нема НИШТО!!!!!:pop:
Ова е крај за фудбалот во Битола...крај...:pred:

П.С.Во иднина барам една услуга од оваа управа(односно неколку луѓе//Пелистер одамна нема класична управа..се е во рацете на еден,двајца "ГАЗДИ"..:zlo:
Барем нека ни кажуваат некој саат порано за местенките..:cuc:
Не е тешко барем по една приватна порака да ни пуштите на форум...па и ние да се опариме...:smir:
Не ќе земате само вие пари од кладилници...:3:
И ние како навивачи сме заслужиле да видиме некој ќар од клубот...ако не можиме да се радуваме на победи...:kesa:
Барем кажете ни ја и нас ШЕМАТА,па и ние да фатиме некоја банка....:mist:
Не сте "ФЕР":ban?:
така е.....и јас не се љутам повеќе за Пелистер ете нека испадне.....и јас да кренам еден спрат од куќата кога веќе на тоа сме тргнале...
 
Z

ziko bt

Гостин
nema da ispadni pelister veruvajte so vi kazuvam,ke mi go pamtite zborot.
и да не испадни чудо големо само ке се одложи работата за една година,факт е дур не се сменат на големо работи во клубот ке глеаме ваков мизерен Пелистер,иначе да бидам искрен најарно е годинава да падниме оти абер нема некој сериозен чоек да го земи клубо па од септември со нови сили со ретки исклучоци од овај состав да си играме втора лига а педерите шо ја продадоја со Вардар како докажани фудбалери без иднина како шо е она ушлинчето на младост шо му паѓа косата да се врати кај шо му е местото т.е на село
 

Kajgana Shop

На врв Bottom