Фан Клуб: Пелистер

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
Od tolku jadenje gomna deka nas VMRO ne zemal i gotovo sea , istoto so vas se desava!!!! Jadevte gomna i za Litvanija pa otidoa i vasi. Znaci kakvi ligushi ste ne mi se veruva, poljubomorni stvorenja od vas neam videno!!

P.S. Super vaka sto Pelister ke se stabilzira i daj boze da se vrati uste odma vo prva liga, se najdobro!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Od tolku jadenje gomna deka nas VMRO ne zemal i gotovo sea , istoto so vas se desava!!!! Jadevte gomna i za Litvanija pa otidoa i vasi. Znaci kakvi ligushi ste ne mi se veruva, poljubomorni stvorenja od vas neam videno!!

P.S. Super vaka sto Pelister ke se stabilzira i daj boze da se vrati uste odma vo prva liga, se najdobro!
За постов можеби си во право но овде во овој фан клуб се смета за провокација па мислам дека ја претера малце..барем ние не идиме во фан клуб Вардар да попуваме што како и зошто..
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
За постов можеби си во право но овде во овој фан клуб се смета за провокација па мислам дека ја претера малце..барем ние не идиме во фан клуб Вардар да попуваме што како и зошто..
Znaci morav da go pisam ova posto svarno e taka, znaci tolku jadenje burek vaka taka ne samo za fudbal i rakometot isto , znaci non stop da se zborelo ja nznam kako ne vi smaceno vise, ili moze ubavo vi e taka da ne rugate. NE mislam da provociram nit da debatiram vise za ova. Zatoa vie sto ne pisuavte pa drugar sto da pisete be vise kaj nas? Pocna nekoi legendi da pisuvaat Miravci ova ona i gi snema vidoa nema leb, na nas ne ste ni glvna tema na mauabet ete vidi sam so se zbori celo vreme za Vardar, a vie se sto moze da se spone, spomnuvate vo kontekst na ljubomora a od koa ke se iznajadete burek istoto vi se desava. Taka da dovolno e sto pisav i malce treba da svatite nekoi raboti , se dodeka vaka ljuboorite i zaviduvate na drugi , a ne ja barate krivicata kaj samite sebesi nema da ve biva nikogas.
Go pratam vasiot fan klub vo fudbal i rakomet zosto sakam da doznaam so pelister so se slucuva ednostvno me interesira zasto sakam Pelister da bide jak i vo dvata sporta da ma atmosfra da ima navivanje da ima rivalstvo da zazivee i gradot Bitola i Skopje.Da ima derbi vo vecerni uslovi tek togas ke se oseti fanatizmot, Tolku od mene se nadevam me razbiras , Pozdrav
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да не те цитирам..секако дека те разбирам што ти е поентата и генерално опфатено според мене си во право...јас како индивидуалец секогаш кога нешто не оди кај мене си ја барам кривицата и не сум како другите кои љубоморат или слично за евентуалните слаби ррезултати и неангажираност на клубот ..и со тоа дека се зборвало вака така онака тоа секогаш ќе го има бидејќи сепак сите имам различни карактери и никој нема да не смени..епа логично е кога со Пелистер ништо не се случуваше да се бара кривицата на секаде па и ако треба и подалеку ќе се оди муабетот за да се стигни до некоја поента па поради овие причини се спомнуваат Вардар.Скопје,Дпмне итн итн....за последниот дел од постот потполно се сложувам со тебе и сите се надеваме дека ќе има ривалство како во 90-тите помеѓу Пелистер и Вардар (во двата спортови) и повторно ќе се врати сјајот на вечното дерби во Македонија.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Od tolku jadenje gomna deka nas VMRO ne zemal i gotovo sea , istoto so vas se desava!!!! Jadevte gomna i za Litvanija pa otidoa i vasi. Znaci kakvi ligushi ste ne mi se veruva, poljubomorni stvorenja od vas neam videno!!

P.S. Super vaka sto Pelister ke se stabilzira i daj boze da se vrati uste odma vo prva liga, se najdobro!
Значи од земнање на клубот од страна на познати вмровци односно стопаственици(кај нас) до земање на клубот од страна на градот скопје и спонзор државното претпијатие за спортски објкети(кај вас) има голема разлика !
Друго од играње во 2 лига (кај нас) до правење на рокада од страна на вмро за да немате црна дамака во историјата (кај вас ) има голема разлика !!!
За литванија имаша една страна поназад многу обаво образложенеи ако имаш нешто на тоа да вратиш и кажеш слободно цитирај ме ...
За тоа лигуши ,љубомора можеш дома да си го употребваш мочко еден и птаме за кој си сега за фк.вардар1947 или за кк.работнички ????

За разликата од завидливите коментари на голем дел од вас, јас ќе ви посакам среќа со новото раководство и експресно враќање во Првата лига.
Гоксо фала за желбите но искрено кога ја гледам табелата во 2 и 1 лига се ми се чини дека подобро ќе биде да си играме 2 лига и тоа во прва да влезат дрита влзарими кораб и руфеја а во втора да ни дојдат тетекс напредок ,охрид и брегалница па вие скопските и албански екипи играјте слободно првба лига уште сто години :eek:

ps.снимката од вчерашната утакмица со селаните хоризонт е сега на орбис ;)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Овај Шеровски е со та месната индустрија Шеровски или врска нема муабетот?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
**************************************** - цензура :D!
Дај бе друже не замарај повеќе во темата,аман ВИШЕ од тебе .....:)
Ти викаш гледај си работа,а секој втор пост на форумот ти е поврзан во темите за Пелистер...
Кога не ти сме интересни шо го тупиш овде?:eek:
И само да те прашам едно прашање-вака чисто од навивачки агол....
Да беше Пелистер на местото на Вардар.....
И ете да стани државен проект,дава државата пари во Пелистер и да го задржеа СОСИЛА во прва лига......
А Вардар да си останаше во втора лига(како шо заслужи).....
Како ќе ти беше тебе?;)
Немаше да брчите и вие?Да негодувате?
Само немој сега да се дуеш,и да речиш-ЕЕ ВАРДАР Е ОВА....односно ДРЖАВАТА....:)па мора да се спаси....
Ова шо се случи со Вардар е срам за спортот во Македонија,срам за вас како навивачка група....(колку и да сакате да негирате)....
Не го дрви овде.....
Сепак од друга страна,е разбирливо....
Да се разбериме секој навивач сака неговиот клуб да е среден,јак,да се бори за некоја цел..
И секоја помош е добредојдена...дали е од власта,од Миле,Петко,од било кој...
И Вие скандиравте на времето Трифун Педер,Трифун Пуши Кур да Пуши,па кога дојде во Вардар за спонзор се се заборави....
Македонија е ова друже......
Работата во Пелистер мораше на овај начин да се реши,зошто само Општината во овај момент можеше да интервенира во фудбалот,никој друг....
И нема шо да се срамиме,и да ви се правдаме вас....
Како за вас,така и за нас,така беше и со МЗТ...и со други клубови(речиси сите клубови во државата ги контролира локалната власт).....
Не треба да е така,ама за жал така е ...
И џабе ќе тепаме тука празни маубети....
Дај не ја тупи темата,гледајте си за Вардар....кога ќе се вратиме во Прва Лига,тогаш ќе прајме муабет со вас...
А дотогаш :cenzura:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
http://utrinski.com.mk/?ItemID=4EEB45F2BDC44A4485DCE4EB140555F9
„Затоа контактиравме со „чкембарите“ од Битола, исто така дојдени со комби. „Нема место за вас. Правете што знаете“, не' отфрлија тие. Наместо да ни подадат рака или барем да ни кажат некој убав збор, тие плукаа по нас. Таков однос не личи на битолчани, особено во туѓа и далечна земја, но ете ни се случи“, разочарано го раскажуваат овој детал тетовците.

Засрамете се !!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ова шо се случи со Вардар е срам за спортот во Македонија,срам за вас како навивачка група....(колку и да сакате да негирате)....
Срам за навивачката група?! Што зар навивачката група го врати клубот во Прва лига, па да сега истата треба да се срами?! Или можда вие, ептен „поштените“ Чкембари, во знак на револт немаше да присуствувате на стадион, доколку истото евентуално се случеше со Пелистер?! Дај бе друже, па не сме вчерашни. Како демек вие ептен етични сте. Ова што се случи со Вардар е срам за спортот во Македонија, исто колку што беше срам кога тоа го направија и Брегалница и Македонија ЃП. Или тогаш немаше потреба да се потенцира дека е срам?!
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Срам за навивачката група?! Што зар навивачката група го врати клубот во Прва лига, па да сега истата треба да се срами?! Или можда вие, ептен „поштените“ Чкембари, во знак на револт немаше да присуствувате на стадион, доколку истото евентуално се случеше со Пелистер?! Дај бе друже, па не сме вчерашни. Како демек вие ептен етични сте. Ова што се случи со Вардар е срам за спортот во Македонија, исто колку што беше срам кога тоа го направија и Брегалница и Македонија ЃП. Или тогаш немаше потреба да се потенцира дека е срам?!
си испаднавте регуларно,спортски,без никаква направена штета врз вас од страна,слаби си бевте,без финансии,одговорни луѓе итн итн.....враќањето на Вардар во Прва лига буквално нема врска со спортски план,туку желба на некои моќници да го видат таму и следната година по секоја цена,ако се заобиколени законите - на сите нас не ни се врзани очите !!! Вардар ќе остани како прволигаш,ќе остани запаметен и преседанот како го направи тоа,ова што се случи можи само тука и во некои афрички држави - на никое друго место во светот........а едноставно да си го засилеа тимот и да си се прошетаа низ Втората лига дали ќе имаше коментаи за тоа ?? како што го направи ете Пелистер претходно !
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
си испаднавте регуларно,спортски,без никаква направена штета врз вас од страна,слаби си бевте,без финансии,одговорни луѓе итн итн.....враќањето на Вардар во Прва лига буквално нема врска со спортски план,туку желба на некои моќници да го видат таму и следната година по секоја цена,ако се заобиколени законите - на сите нас не ни се врзани очите !!! Вардар ќе остани како прволигаш,ќе остани запаметен и преседанот како го направи тоа,ова што се случи можи само тука и во некои афрички држави - на никое друго место во светот........а едноставно да си го засилеа тимот и да си се прошетаа низ Втората лига дали ќе имаше коментаи за тоа ?? како што го направи ете Пелистер претходно !
Не ми одоговори ни ти. Значи Вардар не го измисли oва како начин на останување во ист ранг на натпреварување откако регуларно испадна. Претходно веќе истото го направија Брегалница, Мак ЃП и уште некој клуб. Тоа нели беше преседан? Или откако Вардар го искористи истиот начин, одеднаш стана преседан?! Се слагам дека начинот на кој остана не беше спортски, ама тоа не значи дека имаше нешто нелегално во целата работа. Напротив, сосема си беа испочитувани законите на ФФМ, кои дозволуваат замена на местата на клубови од различен ранг на натпреварување. И не е уопште точно дека само во афрички држави може да се случи вакво нешто. Информирај се подобро и ќе се увериш дека има вакви слуачи и низ Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom