Фан Клуб: Пелистер

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
НејЧам да сум досаден и јас ама неколку пати мислам дека ти одговорија на ова прашање. Незнам какви услови да не исполнува Тумбекафе ќе се исполнат и Пелистер нема да е домаќин надвор од Битола.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Битолчани нели идете у Кавадарци да си ги гледате младинците?
Инаку ако не знае некој играте финале во куп на Македонија со победникот од дуелот Беласица - Македонија Ѓ.П., а вчера ја тепавте Слога во полуфиналето 3:1, добри младинци имате, имаше и неколку битолчани така да слободно можете да дојдите. :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Утре на ракомет ке одиме младинци Пелистер плеј оф .А за фудбалот младинците шампини се се знај.Најаки младинци см имале од скогаш.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Можни противници за кавалфикации во Купот на Уефа
Israel - Hapoel Tel Aviv
Bulgaria - Cherno More
Croatia - Hajduk Split
Serbia - Vojvodina
Serbia - Borac Čačak
Israel - Ironi Kiryat Shmona
Croatia - Slaven Belupo
Cyprus - APOEL
Cyprus - Omonia Nicosia
Slovenia - FC Koper
Slovenia - Interblock Ljubljana
Ждребката е на 27 јуни
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
ПОЗНАТ ЛЕТНИОТ РЕД НА ЛЕТАЊЕ КАЈ БИТОЛЧАНИ
Пелистер ќе се "штелува" во Ловеч
Во Бугарија ќе бидат главните подготовки на битолски Пелистер пред стартот на настапите во Купот на УЕФА и новата сезона во Македонија. Тимот од "Тумбе кафе" од пред два дена се наоѓа на одмор, но фудбалерите од тренерот Хусеин добија задача да тренираат индивидуално и да се одржуваат во форма.
"Договоривме подготовки во Ловеч во периодот од 23 јуни до 7 јули. Таму во тоа време ќе биде и тимот на Литекс од кој очекуваме неколку засилувања. Во минатата година имавме добра соработка со Литекс кој ни ги одлободи Жуниор и Миранда. Двајцата беа полн погодок", коментира Ѓорѓи Силјанов - Монголот, потпретседателот на Пелистер.

Фудбалерите, стручниот штаб и управата на клубот одржаа состанок пред одморот на кој ниту еден од фудбалерите не побара заминување од екипата.

Пелистер во сеозната која заврши се најде на извонредното 3. место со кое клубот од Битола се избори за место во Купот на УЕФА. Токму настапите во евро-куповите се главен приоритет за клубот чија управа деновиве е растрчана на сите страни околу организацијата на подготовките, засилувањата...
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
472
Поени од реакции
869
Кој е најубо да ни паднат?
Израелците се јаки, Бугарите исто така, јас мислам или Борац Чачак или Славен ,а можи и Словенците.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Во Последниот Број на списанието Српски навијач имаше страна посветена за Чкембари.Идејата се реализира преку едно мое другарче од Скопје(кој патем e од Ф.А) и уредникот на списанието.Уредникот се заинтересира и најде соработка со мене.И Бидна работата.


а еве ја страницата на Чкембари
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Секоја Чест. Може страната од списанието ако ја има на веб?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Е нема интернет страница.Ако имаше кој ке му го купва списанието :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Е нема интернет страница.Ако имаше кој ке му го купва списанието :)
Аман бе кој ќе му го купвал списанието. Како можат сите други списанија да имаат веб страни.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
ОСтај србиве,Прати ова
:) Торцида Сплит ЗАКОН
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
малиов го сликав кај мене во маало играја фудбал и ја гледам маицчкава што ја носи, ми се виде интересен.Си викам.Аааа Ке те сликам обавезно



П.С сликата е вечер слкано со К750 и не е нешто нај нај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom