Фан Клуб: Пелистер

П

Паспарту

Гостин
Ропак, ете колку си писмен. Си начукал 29 години, а не знаеш да пишуваш... Запирка и точно пишување на барем еден збор во реченица е мисловна именка за тебе. Јас никаде не провоцирам за разлика од тебе, па така не можеш да кажеш дека имам комплекси бидејќи пишувам на овој фан клуб. Види ги постовите јас што ги пишувам, а види си ги твоите...

Инаку ок е, ние го имаме најслабиот тим оваа сезона, ете се сложувам, тим кој ве расплака на сред Битола... Признал или не во моментов Пелистер е далеку и од третокласен тим, ама толку сфаќаш ти со твојот ограничен мозок. Толку си прост и глуп што не можеш да сфатиш зашто ни треба лига со 8 екипи, а не со 20. Лигата и 30 клубови да има со ваков тим Пелистер пак ќе биде последен... Колку што ти можеш да докажеш дека Вардар не платил котизација, толку јас можам да ти докажам дека платил.

Толку те боли поразот од Вардар што одма почнуваш да го мешаш бојкотот на Комити, Тиквеш, ланскиот снег и уште мал милион други работи кои немаат врска со фудбалот.

Спортски поздрав Горане, едноставно не вреди човек да се замара со ограничени кретенчиња како тебе... Чекам твоја реакција за наместениов натпревар, баш ме интересира како ќе ги "наградите" местачите :icon_lol:

Живеј за Пелистер, сонувај за Вардар!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
за продолжување на лигата немојте да сонувате-и овие клубови се финансиски слаби и не можат да опстанат,а не да се прошири со нови проблеми...
 
П

Паспарту

Гостин
за продолжување на лигата немојте да сонувате-и овие клубови се финансиски слаби и не можат да опстанат,а не да се прошири со нови проблеми...
Фала бе друже, некој да ме сфати што зборувам цело време... :) Не е работата да се спасат Вардар и Пелистер со проширување на лигата, работата е овие два клуба да застанат на здрави нозе. Моментално имаме ужас тимови, а проширувањето на лигата ќе биде само прикривање и одложување на "болеста", а не и нејзино целосно излекување. Доколку не најдат екипите стабилен спонзор, подобро е да се "освежиме" малку во втора лига, отколку да останат ваквите состави и да искинеме нерви и наредната сезона. :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Фала бе друже, некој да ме сфати што зборувам цело време... :) Не е работата да се спасат Вардар и Пелистер со проширување на лигата, работата е овие два клуба да застанат на здрави нозе. Моментално имаме ужас тимови, а проширувањето на лигата ќе биде само прикривање и одложување на "болеста", а не и нејзино целосно излекување. Доколку не најдат екипите стабилен спонзор, подобро е да се "освежиме" малку во втора лига, отколку да останат ваквите состави и да искинеме нерви и наредната сезона. :)
ама за какви здрави нозе.....Пелистер е во борч над 700 000 евра,додека Вардар двојно повеќе....ако сакаш ти да инвестираш би зел некој од нив ??? ма нема шанса имаш клубови колку сакаш...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Ропак, ете колку си писмен. Си начукал 29 години, а не знаеш да пишуваш... Запирка и точно пишување на барем еден збор во реченица е мисловна именка за тебе. Јас никаде не провоцирам за разлика од тебе, па така не можеш да кажеш дека имам комплекси бидејќи пишувам на овој фан клуб. Види ги постовите јас што ги пишувам, а види си ги твоите...

Инаку ок е, ние го имаме најслабиот тим оваа сезона, ете се сложувам, тим кој ве расплака на сред Битола... Признал или не во моментов Пелистер е далеку и од третокласен тим, ама толку сфаќаш ти со твојот ограничен мозок. Толку си прост и глуп што не можеш да сфатиш зашто ни треба лига со 8 екипи, а не со 20. Лигата и 30 клубови да има со ваков тим Пелистер пак ќе биде последен... Колку што ти можеш да докажеш дека Вардар не платил котизација, толку јас можам да ти докажам дека платил.

Толку те боли поразот од Вардар што одма почнуваш да го мешаш бојкотот на Комити, Тиквеш, ланскиот снег и уште мал милион други работи кои немаат врска со фудбалот.

Спортски поздрав Горане, едноставно не вреди човек да се замара со ограничени кретенчиња како тебе... Чекам твоја реакција за наместениов натпревар, баш ме интересира како ќе ги "наградите" местачите :icon_lol:

Живеј за Пелистер, сонувај за Вардар!
Токмак еден колку сум неписмен ич кур да не те боли ако не ти се допаѓа тоа што не ставам интерпукциски знаци не ги читај моите постови и слободно можеш да ме ставиш на игнор листа па и темата да не ја отвараш кај нас па нема да се мачиш да ме гледаш
Море мајката никаде не си провоцирал е како бе тврдиш дека не е местена кога ниту си ја гледал утакмицата?па на прашањето за брацо враќаш со иронија и еве после поразот пишуваш тука на нашата тема овде се пиши за Пелистер не за реката што лајна од цела Македонија собира не си имал коплекси па што пишеш кај нас ?! имаш нешто да кажеш за клубот нешто добро и паметно?или ќе солиш памет дека ние сме најслаби па како сме дозовлиле да загубиоми малце ни е маката па уште ти се најде паметен курташак да си играш е па другарче гитла од тука
Нјаслаб оваа полсу сезона да и за тоа нема збор но знаеш што подобро да загубиш од вардар каков таков од колку од тиквеш4-0 и да испаднеш од купот единсвтерната надеж оваа сезона сега ти види што е подобро
Пелситер бил трето разредн тим ама аман шо збораш освен шкендија и работнички никој не не надиграл сезонава со другите сите сме се јаделе и оваа сезона ен најизедначена лигата и секој може да го победи секој барем на домаше терен
Вас можеби ви одговара лига со 8 тима и ти реков од кој три на брацо едне на минчо и ѕинго и два албански (по рамковен) но на другите не и што лига ќе бид таа кога секој ќе си дава на секој три за три и тој што нема да пеј во хорот ајде втора лига ама ај реков сега ви договара кај бевте лани да бареват лига со 8 тима па да одевте 2лига и да видиш како е да играш по селата кај што кршат раце и нозе
пелистер дали ќе бидипоследен во лига со 30 тима не знам и со малдинци да играме ќе опстојуваме ние барем имаме школа а кај вас бегаат децата во богатите клубови со услови па ако го јадите курле не ве веади после
За котизацијата јас тврдам дека не ја палтивте оти не физики возможно тоа да с е направи но некој прашања не заслужуваат одговро ?!исто и за цементарница и дологт кон нив и кон ффм ?за користењето на стадинот ?тие прашања не се сега за гибање оти можно е да се спасите (се разбира ако има некој корист барцо и хари да неместат некоја утакмица во некоја кладилница во азија)
Ме боли бе како да не ме боли не сум ја скако вас ај сега ќе седам и ништо нема да правам ќе бојкотирам еј се бориш за опстанок а јас ќе правам бојкот кога најмногу му требам на клубот РЕЗИЛИ(ова ќе важи до утакмциата од наредното коло со скопје оти сега се знај ќе мор ад а навивате )
Дурекс дека не вреди гледма со тоа што си пишал пак на темата од кога се исклучив ама тоа ти си типичен стар скопјанец од центар бог изалеџа некаде што тимот тие на прво место
За тоа како ќе ги нагарадиме играчите кој ја наместиле ќе видиш не се секирај за ден два ќе се знај кој ја наместил самите ќе си кажат и се знај се селат до тимот и впрочем ка нас се знај ова е прво местење на утакмица ова се старни работи кај нас па никој точно не знај како ќе се изреагира но во секој случај не со бојкот и сотавање на клубот на цедило
Б-коплекс и ФК клубот да ние во втора лига во ракметот ќе дрибламе(на трибина) дури сме живи:baeh:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Хаха.абе Комити...и вашите другарчиња од Тетово..
Па повеќе постови имате на нашите фан-клубови,одколку на вашите,гледам и на ракометните теми почнавте да солите ПАМЕТ И ИСКУСТВА од вашата "БОГАТА НАВИВАЧКА КАРИЕРА"......:nesvest:
Го читам Долрокс,ние сме се сителе на пораз на РК Вардар...хаха...:zver:
Абе дечко...ги измеша брзините,ќе ве видам вас кога Михајло ќе напушти од Вардар,па пајажини ќе фатат во СРЦ Кале...:helou:
И така сега живо пиле не пее таму,одите еднаш на 10 месеци да навивате,и секако ќе се појавите со нас во среда..:vozbud:
Зошто?зошто играте против Пелистер-(не ПЕНИСТЕР,се некои пениси,палистери ви се мотаат во глава..
Од пуста досада само измислувате нешто,па вие најдовте мајтап да играте за АКЦЕНТОТ,хаха....)....
Вашиот скопски дијалект е "ПОЛИТЕРАТУРЕН"...хаха..
Секоја парола,секоја кореографија ви е АНТИ-БИТОЛА...Скопје се гради со ваши пари....:blabla:и шо ако се гради???
Секоја чест...за времето кое го поминувате во СМИСЛУВАЊЕ ИНОВАТИВНИ ПАРОЛИ...сериозен сум..:smir:
Шо има врска ова со навивање?:helou:
Идат Чкембари,и ај ќе се собериме...ви дојдоа Кумани среде Скопје,живо пиле немаше во салата....
Најјаки сте...(еднаш годишно),,,,
После ние сме имале комплекси??
Дерби навивачи.....се гледа колкава е ЉУБОВТА НА БИТОЛА КОН РК Пелистер,се гледа вашата:helou:,Пелистер има 20 000 евра буџет,вие имате 1 милион,во Битола 5000 гледачи,неколку пати сезонава...кај вас 50...ПЕДЕСЕТ...да не промаши некој некоја 0 во бројката на просечна посетеност на вашите утакмици...:helou:...
Се гледа кој град сака ракомет,кој оди само на дерби мечеви...
Е тоа е разликата,после ние сме пателе...од кој да патиме бе?Од вештачки клуб кој нема создадено НИЕДЕН ИГРАЧ....:uvo:
Кутри Михајло,џабе се изнафрла пари,се изнакупи играчи,пола Балкан го донесе...џабе,кога нема навивачи,кога нема кој да се израдува на головите....:kesa:
Тоа е разликата друже....и големината на клубот, Пелистер се потпира на својата школа,а вие купувате со години готови играчи и пак ништо,успесите се исти како нашите...традиција не се купува со пари..џабе и титули и се...
Пелистер без пари,на трибина на секој меч има најмалку по 1000 гледачи....кај вас,просек 25 гледачи...со се редарите...
Се врти тркалото...ќе ве видам за брзо....тогаш ќе се направи споредбата...
Уживај си дотогаш..
И само ќе те потсетам,традицијата и реномето на РК Пелистер,никој не можи да го достигни,најмалку Вардар....за Металург да не правиме ни муабет......тоа се градело децении наназад...
Ние сме се сителе на вас:?хаха....

За фудбал...па од кај да почнам...
За тоа шо правите со Брацо.не ми е гајле,само ќе ве потсетам на емисиите шо ги праевте на секои 2 дена на сите можни телевизии....БРАЦО ГРОБАРОТ НА ВАРДАР...
Нека ве спасува сега...
Се надевам дека ќе ве спаси....подобро еден да се спаси....барем ќе има еден клуб со традиција во Првата лига,одкако испаднаа другите...
Од кај знаете дека не беше местена утакмицата во саботата?Бевте во Битола?Снимка гледавте??
Гледам СТРУЧНИ анализи сте изнапишале....па уште и мајтап правите....хаха....
Нас не не боли шо изгубивме од Вардар,не е ни прв пораз,ни последен,сме губеле од Вардар многу пати,никогаш не сме кукале,.......незалагањето на играчите е основа за сомневање во МЕСТЕНКАТА...
Како и да е.сме издржале тешки времиња,навикнати сме...подобро е да се испадни да не се срамиме во прва лига,и со играчи од улица да играме во втора лига,одколку да се игра во ваква лига,каде шо 80% од утакмиците се наместени....
Треба да се исчисти клубот,од сите штетници,почнувајќи од играчите,навивачите да го земат клубот,како во ракометот,па шо биди биди....
Подобро да се УМРЕ МАШКИ.одколку секоја година да се јавуваат лажни спасители на клубот....
Барем вака знаеме на шо сме....:pishtoldz....

Толку од мене...продолжете со вашата ЕКСПЕРТСКА ФОРУМСКА АНАЛИЗА...:salut:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.673
Поени од реакции
70.877
Хаха.абе Комити...и вашите другарчиња од Тетово..
Па повеќе постови имате на нашите фан-клубови,одколку на вашите,гледам и на ракометните теми почнавте да солите ПАМЕТ И ИСКУСТВА од вашата "БОГАТА НАВИВАЧКА КАРИЕРА"......:nesvest:
Го читам Долрокс,ние сме се сителе на пораз на РК Вардар...хаха...:zver:
Абе дечко...ги измеша брзините,ќе ве видам вас кога Михајло ќе напушти од Вардар,па пајажини ќе фатат во СРЦ Кале...:helou:
И така сега живо пиле не пее таму,одите еднаш на 10 месеци да навивате,и секако ќе се појавите со нас во среда..:vozbud:
Зошто?зошто играте против Пелистер-(не ПЕНИСТЕР,се некои пениси,палистери ви се мотаат во глава..
Од пуста досада само измислувате нешто,па вие најдовте мајтап да играте за АКЦЕНТОТ,хаха....)....
Вашиот скопски дијалект е "ПОЛИТЕРАТУРЕН"...хаха..
Секоја парола,секоја кореографија ви е АНТИ-БИТОЛА...Скопје се гради со ваши пари....:blabla:и шо ако се гради???
Секоја чест...за времето кое го поминувате во СМИСЛУВАЊЕ ИНОВАТИВНИ ПАРОЛИ...сериозен сум..:smir:
Шо има врска ова со навивање?:helou:
Идат Чкембари,и ај ќе се собериме...ви дојдоа Кумани среде Скопје,живо пиле немаше во салата....
Најјаки сте...(еднаш годишно),,,,
После ние сме имале комплекси??
Дерби навивачи.....се гледа колкава е ЉУБОВТА НА БИТОЛА КОН РК Пелистер,се гледа вашата:helou:,Пелистер има 20 000 евра буџет,вие имате 1 милион,во Битола 5000 гледачи,неколку пати сезонава...кај вас 50...ПЕДЕСЕТ...да не промаши некој некоја 0 во бројката на просечна посетеност на вашите утакмици...:helou:...
Се гледа кој град сака ракомет,кој оди само на дерби мечеви...
Е тоа е разликата,после ние сме пателе...од кој да патиме бе?Од вештачки клуб кој нема создадено НИЕДЕН ИГРАЧ....:uvo:
Кутри Михајло,џабе се изнафрла пари,се изнакупи играчи,пола Балкан го донесе...џабе,кога нема навивачи,кога нема кој да се израдува на головите....:kesa:
Тоа е разликата друже....и големината на клубот, Пелистер се потпира на својата школа,а вие купувате со години готови играчи и пак ништо,успесите се исти како нашите...традиција не се купува со пари..џабе и титули и се...
Пелистер без пари,на трибина на секој меч има најмалку по 1000 гледачи....кај вас,просек 25 гледачи...со се редарите...
Се врти тркалото...ќе ве видам за брзо....тогаш ќе се направи споредбата...
Уживај си дотогаш..
И само ќе те потсетам,традицијата и реномето на РК Пелистер,никој не можи да го достигни,најмалку Вардар....за Металург да не правиме ни муабет......тоа се градело децении наназад...
Ние сме се сителе на вас:?хаха....

За фудбал...па од кај да почнам...
За тоа шо правите со Брацо.не ми е гајле,само ќе ве потсетам на емисиите шо ги праевте на секои 2 дена на сите можни телевизии....БРАЦО ГРОБАРОТ НА ВАРДАР...
Нека ве спасува сега...
Се надевам дека ќе ве спаси....подобро еден да се спаси....барем ќе има еден клуб со традиција во Првата лига,одкако испаднаа другите...
Од кај знаете дека не беше местена утакмицата во саботата?Бевте во Битола?Снимка гледавте??
Гледам СТРУЧНИ анализи сте изнапишале....па уште и мајтап правите....хаха....
Нас не не боли шо изгубивме од Вардар,не е ни прв пораз,ни последен,сме губеле од Вардар многу пати,никогаш не сме кукале,.......незалагањето на играчите е основа за сомневање во МЕСТЕНКАТА...
Како и да е.сме издржале тешки времиња,навикнати сме...подобро е да се испадни да не се срамиме во прва лига,и со играчи од улица да играме во втора лига,одколку да се игра во ваква лига,каде шо 80% од утакмиците се наместени....
Треба да се исчисти клубот,од сите штетници,почнувајќи од играчите,навивачите да го земат клубот,како во ракометот,па шо биди биди....
Подобро да се УМРЕ МАШКИ.одколку секоја година да се јавуваат лажни спасители на клубот....
Барем вака знаеме на шо сме....:pishtoldz....

Толку од мене...продолжете со вашата ЕКСПЕРТСКА ФОРУМСКА АНАЛИЗА...:salut:
Зашто нас ни кажуваш дека Битола е колевката на ракометот??? :)
Милион пати е кажано тоа, и милион пати е кажано дека ние одиме на ракомет само кога му е потребно на клубот (Европски мечеви и дербито со конкурентот за титула без разлика кој е). Што не си оди Михајло ако му е лошо вака???
Имате публика пошто цела Битола живее за ракометот, ама за тоа дека Чкембари којзнае како навиваат на ракомет друг може да лажете. Па во таа маса на народ, нема ни 100 души од Чкембари на обични утакмици, али боље ишта него ништа. Кај сте на гостувања на ракомет???
Па нели вие сте создадени за Рк Пелистер???
Ние бар на фудбал сме редовни, дали во Скопје, дали надвор од него, дали 10 или 50 или 500 души битно дишеме со ФК Вардар. Тоа што во моментов има бојкот си се наши проблеми и нема врска со тоа дека клубот е слаб па не мрзи да навиваме. Колку порази претрпевме последниве неколку години, колку понижувања, па одново ја имаме стандардната бројка.
А што е со вашиот ФК???
Изгледа кур ги боли Битолчани за Пелистер, кога истиот нема пари.
Оваа сезона колку ви е просечен број на Чкембари на трибина??? 50 максимум ви давам, да не збориме за бројот на гостувања...
На секој план сте подоле од нас момци, на едно гостување кај нас, неможете да се соберете ни 100 души, една кореографија неможете да осмислите, па уште ќе збореле дека нас не чинеле паролите...
Тоа што никој не ви инвестира во ниеден спорт, што Битолчани спијат, воопшто не е наш проблем. Замисли него крив му бил Вардар (затоа што не и платил долг на Цементара) поради тоа што Пелистер пропаѓал:tapp:
Мислиш ние сме во подобра ситуација???
И ние сакаме да најдеме спонзор, ама НЕМА. И ние сакаме титула ама НЕМА. Сакаме да ја видиме Европа, ама НЕМА. И сето тоа е само вина на нас, бидејќи со години гледавме како ни ги ебаваат клубовите, ама очигледно нити вие, нити ние не ги спасивме (океј ние имавме обид со Трифун, али баксузи сме.... му пропадна на човекот бизнисот...).
Ви посакувам среќа во иднина, мада ако испаднете тешко дека ќе се најде спасител како што беше Мицевски на времето али сепак надежта последна умира.
Само немој да ви се случи истото како и на КК Пелистер, кога и самиот знаеш кога беше полна салата, а каква е ситуацијата сега....
И самиот знаеш кој бил главен винвовник за одењето на единствениот спонзор кој вистински го сакаше РК Пелистер, само заради вољата на некои револтирани Чкембари, само зарди тоа што не им платил гостување во Данска.
Епа сами си се закопавте, не ви е крив нити Михајло, нити Минчо...
Бтв....
ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР 1:2 (0:2)
Стадион "Под Тумбе кафе" во Битола. Гледачи: 200. Судија: Зоран Темелков. Помошници: Горан Димитров и Марјан Петров (сите од Кавадарци). Делегат: Благој Нацев (Велес)
Стрелци: Талевски 67' (П), Ѓурѓевиќ 33', 43 (В); Ж.картони: Китановки (П); Ристов (В)
Играч на натпреварот: Фахрудин Ѓурѓевиќ
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
А шо ви значи тоа од кај знаете дали натпреварот не е наместен не сме го глеале, а нашите натпревари во купот знаете дека се наместени а?Па да бе утакмица на ВАРДАР не пропуштате...
 
П

Паспарту

Гостин
Томас еве тебе ќе ти реплицирам, бидејќи сиротиов Горан од мака не знае што да напише веќе. Почна да објаснува од кај сум, дека во Вардар гомна пловеле и разни други благоретардирани "факти"...

Јас никаде не напишав дека немате ИСТОРИЈА во ракометот, но ете види му ги постовите на Пелистер 2008, па после коментирај... Он кажува дека џабе сме се радувале на победата против третокласен тим како Берхем!? А треба да ве потсетиме дека вие едвај елиминиравте петтокласен тим како Дуделанж!? Кај нас не сакале да играат играчите, а гледам дека сите ваши најдобри низ годиниве завршија во Вардар, или пак можеби тоа е доказ дека ПРЕМНОГУ ГО САКААТ ПЕЛИСТЕР, како што кажа членов П2008?

Јас не го сакам Брацо, но не гледам што е тука проблемот, тоа вас воопшто не треба да ве интересира. За тоа што во Пелистер не сака да инвестира ни една битолска пиљара не е крив ни Хари, ни Брацо, а најмалку пак Вардар. Ете признавам, не го гледав натпреварот па можеби бил наместен... Прашањето е вие како знаете дека натпреварите од купот на Вардар се наместени, а ете и вие не сте ги гледале!?

Во гомна ќе бидеме и ние и вие додека за пропаста на Вардар и Пелистер ги обвинуваме сите други, а не гледаме прво во сопствениот двор од каде што и потекнуваат сите проблеми. И Вардар е во криза па имаше 1000+ Комити на натпреварот во Скопје против вас, а вие ни 30 души не сте се собрале... За ракомет не можам да коментирам, но ете секоја чест за вас , се собирате во поголема бројка, но сепак далеку од онаа што ја претставувате. Јас никаде не спомнав ќе видите што ќе се случи ако ве остави Ѓуро, Куро, Петко или Станко, а вас пола и повеќе од постовите ви се ќе видите кога ќе ве остави Михајло, кога ќе си отиде Брацо (ако воопшто дојде) итн. Како што кажав, ако јас имам од Пелистер комплекси, тогаш треба да имам и од Цементарница, бидејќи горе доле исти ви се успесите...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Па во животот немам прочитано толку непотребни страници, како последната страна од фанклубов... Хаос
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Никој не обвинува дека некој друг ни е виновен за катастрофата во Пелистер...
Ме мрзи да барам наназад низ темата..ама верувам сите Битолчани овде на форумот се согласуваат дека лошото менаџирање на управите+капак на се беше Ванчо го доведоа Пелистер на ова дереџе...
Тоа е ЈАСНО,и е НЕСПОРЕН ФАКТ...
+Никој не ни е крив зошто нема спонзор во РК Пелистер,најмалку Михајло...
Ова е јасно како бел ден....Нема дилема тука...
Погорниот пост го спомнав,како споредба меѓу двата клуба...и шо имате вие,шо имаме ние...
Чисто како навивачки стојат работите во ракометот....
Си вложува чоекот(Михајло) и ОК,сеа тебе(долрокс)... те спомнав зошто видов дека се препуцавате во темата за РК Вардар,нејќев таму да ја тупам темата....па штом се забега овде....пишав овде........
+ со бројката на ракомет не се манипулира,зошто би манипулирале:?таа е бројката...сме го правеле овај муабет и порано....
И бројката на тие навивачи Чкембари,шо навиваат и тие шо си грицкаат семки е јасна...никој не го негира тоа....
Еве и ти спомнуваш бројка од 1000+ на фудбал со Пелистер,точно..ама колку беа вистински навивачи?колку шминкери?познат проблем е ова...
Истото е и кај нас...
Поентата на постот,ми беше дека без потреба се спамираат темите..
Се почнува со добропознатите реплики..и ќе забегаат дискусиите нормално....
Се сомневаме во местенка ДА...НАШЕ ПРАВО Е...
Исто како шо е ваше право да го сторите истото...
Едно е јасно,,,полека но сигурно дербито.. згаснува..прашање е кога ќе има повторно дерби,....вистинско дерби,не вакви циркуси...
Брацо го спомнав како потсетување на минатото....и шо направи овај човек за фудбалот во Македонија....
Знам дека многу вистински познавачи на фудбалот во Скопје се против Брацо.....секој кој реално гледа на работите би постапил така...
И цврсто верувам дека Брацо е ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЛА ШО ГО СНАШЛЕ НАШИОТ ФУДБАЛ во последните 12,13 години.....
Сепак,дали бил Брацо,дали бил Хари,едно е јасно,,,фудбалот во Македонија е одамна мртов....
И прашање е дали и воопшто ќе се врати нивото на фудбалот до 96,97..со ова темпо,речиси е невозможно...
Едно е сигурно...Битола,како еден од поголемите фудбалски центри е пред колапс....
Им се придржуваме на другите пропаднати клубови....
Реалноста е таа,и мора да се прифати...
 
П

Паспарту

Гостин
Никој не обвинува дека некој друг ни е виновен за катастрофата во Пелистер...
Ме мрзи да барам наназад низ темата..ама верувам сите Битолчани овде на форумот се согласуваат дека лошото менаџирање на управите+капак на се беше Ванчо го доведоа Пелистер на ова дереџе...
Тоа е ЈАСНО,и е НЕСПОРЕН ФАКТ...
+Никој не ни е крив зошто нема спонзор во РК Пелистер,најмалку Михајло...
Ова е јасно како бел ден....Нема дилема тука...
Погорниот пост го спомнав,како споредба меѓу двата клуба...и шо имате вие,шо имаме ние...
Чисто како навивачки стојат работите во ракометот....
Си вложува чоекот(Михајло) и ОК,сеа тебе(долрокс)... те спомнав зошто видов дека се препуцавате во темата за РК Вардар,нејќев таму да ја тупам темата....па штом се забега овде....пишав овде........
+ со бројката на ракомет не се манипулира,зошто би манипулирале:?таа е бројката...сме го правеле овај муабет и порано....
И бројката на тие навивачи Чкембари,шо навиваат и тие шо си грицкаат семки е јасна...никој не го негира тоа....
Еве и ти спомнуваш бројка од 1000+ на фудбал со Пелистер,точно..ама колку беа вистински навивачи?колку шминкери?познат проблем е ова...
Истото е и кај нас...
Поентата на постот,ми беше дека без потреба се спамираат темите..
Се почнува со добропознатите реплики..и ќе забегаат дискусиите нормално....
Се сомневаме во местенка ДА...НАШЕ ПРАВО Е...
Исто како шо е ваше право да го сторите истото...
Едно е јасно,,,полека но сигурно дербито.. згаснува..прашање е кога ќе има повторно дерби,....вистинско дерби,не вакви циркуси...
Брацо го спомнав како потсетување на минатото....и шо направи овај човек за фудбалот во Македонија....
Знам дека многу вистински познавачи на фудбалот во Скопје се против Брацо.....секој кој реално гледа на работите би постапил така...
И цврсто верувам дека Брацо е ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ЗЛА ШО ГО СНАШЛЕ НАШИОТ ФУДБАЛ во последните 12,13 години.....
Сепак,дали бил Брацо,дали бил Хари,едно е јасно,,,фудбалот во Македонија е одамна мртов....
И прашање е дали и воопшто ќе се врати нивото на фудбалот до 96,97..со ова темпо,речиси е невозможно...
Едно е сигурно...Битола,како еден од поголемите фудбалски центри е пред колапс....
Им се придржуваме на другите пропаднати клубови....
Реалноста е таа,и мора да се прифати...
Постот ти е сосема на место... Нема ни теоретска шанса да се врати тоа време, сигурно не во наредните 10 години. Па реално ако зборуваме немаме ниту ние, а ниту вие "направено" репрезентативец веќе подолго или подобро кажано предолго време. Оние инстант имиња во репрезентацијата што играат поради вујкото или стрината не ги сметам за наш/ваш производ. Дербито е оддамна мртво, а последниве години благодарение само на моменталните блесоци на екипите се држеше над водата колку-толку. Сега дојде времето на клубови како Турново, Мралино, Шкендија, Башкими, Милано, Калабриа, Цирих, Тресонче, Збажди и уште мал милион други фудбалски клубови со вакви егзотични имиња. А за тоа што клубовите на ова дереџе пред се самите сме си виновни, не испоебаа како што сакаа, ветуваа брда и долини, подготовки во Шпанија, Турција, Австрија и на крај си ги лапнаа и оние мизерни пари што ги заработија од трансферите, а клубовите се во долгови до гуша. Како што кажав и вчера, подобро да играме со смирени глави во втора лига, отколку со вакви состави да искинеме нерви во прва... Поздрав! :smir:

Нашиот фудбал се уништува од времето на Ѕинго, така да тоа не е некоја новост. Кој и да дојде на местото на Хари ќе биде ист во тоа сум цврсто убеден, исто како што се менуваат пропаднативе политичари, така се менуваат и газдиве во ФФМ. Нормален човек не може да биде претстедател на ФФМ, тоа мора да биде партиски пиун, за жал...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Хаха.абе Комити...и вашите другарчиња од Тетово..
Па повеќе постови имате на нашите фан-клубови,одколку на вашите,гледам и на ракометните теми почнавте да солите ПАМЕТ И ИСКУСТВА од вашата "БОГАТА НАВИВАЧКА КАРИЕРА"......:nesvest:
Го читам Долрокс,ние сме се сителе на пораз на РК Вардар...хаха...:zver:
Абе дечко...ги измеша брзините,ќе ве видам вас кога Михајло ќе напушти од Вардар,па пајажини ќе фатат во СРЦ Кале...:helou:
И така сега живо пиле не пее таму,одите еднаш на 10 месеци да навивате,и секако ќе се појавите со нас во среда..:vozbud:
Зошто?зошто играте против Пелистер-(не ПЕНИСТЕР,се некои пениси,палистери ви се мотаат во глава..
Од пуста досада само измислувате нешто,па вие најдовте мајтап да играте за АКЦЕНТОТ,хаха....)....
Вашиот скопски дијалект е "ПОЛИТЕРАТУРЕН"...хаха..
Секоја парола,секоја кореографија ви е АНТИ-БИТОЛА...Скопје се гради со ваши пари....:blabla:и шо ако се гради???
Секоја чест...за времето кое го поминувате во СМИСЛУВАЊЕ ИНОВАТИВНИ ПАРОЛИ...сериозен сум..:smir:
Шо има врска ова со навивање?:helou:
Идат Чкембари,и ај ќе се собериме...ви дојдоа Кумани среде Скопје,живо пиле немаше во салата....
Најјаки сте...(еднаш годишно),,,,
После ние сме имале комплекси??
Дерби навивачи.....се гледа колкава е ЉУБОВТА НА БИТОЛА КОН РК Пелистер,се гледа вашата:helou:,Пелистер има 20 000 евра буџет,вие имате 1 милион,во Битола 5000 гледачи,неколку пати сезонава...кај вас 50...ПЕДЕСЕТ...да не промаши некој некоја 0 во бројката на просечна посетеност на вашите утакмици...:helou:...
Се гледа кој град сака ракомет,кој оди само на дерби мечеви...
Е тоа е разликата,после ние сме пателе...од кој да патиме бе?Од вештачки клуб кој нема создадено НИЕДЕН ИГРАЧ....:uvo:
Кутри Михајло,џабе се изнафрла пари,се изнакупи играчи,пола Балкан го донесе...џабе,кога нема навивачи,кога нема кој да се израдува на головите....:kesa:
Тоа е разликата друже....и големината на клубот, Пелистер се потпира на својата школа,а вие купувате со години готови играчи и пак ништо,успесите се исти како нашите...традиција не се купува со пари..џабе и титули и се...
Пелистер без пари,на трибина на секој меч има најмалку по 1000 гледачи....кај вас,просек 25 гледачи...со се редарите...
Се врти тркалото...ќе ве видам за брзо....тогаш ќе се направи споредбата...
Уживај си дотогаш..
И само ќе те потсетам,традицијата и реномето на РК Пелистер,никој не можи да го достигни,најмалку Вардар....за Металург да не правиме ни муабет......тоа се градело децении наназад...
Ние сме се сителе на вас:?хаха....

За фудбал...па од кај да почнам...
За тоа шо правите со Брацо.не ми е гајле,само ќе ве потсетам на емисиите шо ги праевте на секои 2 дена на сите можни телевизии....БРАЦО ГРОБАРОТ НА ВАРДАР...
Нека ве спасува сега...
Се надевам дека ќе ве спаси....подобро еден да се спаси....барем ќе има еден клуб со традиција во Првата лига,одкако испаднаа другите...
Од кај знаете дека не беше местена утакмицата во саботата?Бевте во Битола?Снимка гледавте??
Гледам СТРУЧНИ анализи сте изнапишале....па уште и мајтап правите....хаха....
Нас не не боли шо изгубивме од Вардар,не е ни прв пораз,ни последен,сме губеле од Вардар многу пати,никогаш не сме кукале,.......незалагањето на играчите е основа за сомневање во МЕСТЕНКАТА...
Како и да е.сме издржале тешки времиња,навикнати сме...подобро е да се испадни да не се срамиме во прва лига,и со играчи од улица да играме во втора лига,одколку да се игра во ваква лига,каде шо 80% од утакмиците се наместени....
Треба да се исчисти клубот,од сите штетници,почнувајќи од играчите,навивачите да го земат клубот,како во ракометот,па шо биди биди....
Подобро да се УМРЕ МАШКИ.одколку секоја година да се јавуваат лажни спасители на клубот....
Барем вака знаеме на шо сме....:pishtoldz....

Толку од мене...продолжете со вашата ЕКСПЕРТСКА ФОРУМСКА АНАЛИЗА...:salut:
Другар, како заклучи дека имаме повеќе постови во вашата тема кога за Пелистер има 220 страни, а за Вардар скоро 3 пати повеќе!? Никој не ви спори дека сте центар на ракометот во Македонија и дека и натаму ќе останете, и покрај се, ама на твои сограѓани прв пост на форумов им е провокација во тема за РК Вардар. Не на нас. Како тоа џабе ни биле и пари и се. Јас знам дека не ви е мерак што му гледате на Вардар во грб, ама не сме ви ние криви што вашите богати сограѓани и фирми (кои ги има доста) не сакаат да улагаат во Пелистер. Јас ќе бидам искрен дека во Скопје нема култура за одење на ракомет. Нема што да се лаже кога е така, ама и вие немој да ми се праите најспортски град во државава. Кога не сте. За ракометот, кажав, секоја чест, а за фудбал и кошарка не би се согласил. На Тумбе Кафе, цела оваа полусезона немало над 1000 луѓе на еден натпревар, па дури ни со Вардар како најголемо дерби. На гостувања (освен стандардното доаѓање на Градски во Скопје) ве нема никаде. Се потврди дека оние 8000 од пред 2 сезони, биле само поради добрите резултати и еуфоријата од можноста за играње во Европа после долга апстиненција. За кошарка ич да не праам муабет.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Другар, како заклучи дека имаме повеќе постови во вашата тема кога за Пелистер има 220 страни, а за Вардар скоро 3 пати повеќе!? Никој не ви спори дека сте центар на ракометот во Македонија и дека и натаму ќе останете, и покрај се, ама на твои сограѓани прв пост на форумов им е провокација во тема за РК Вардар. Не на нас. Како тоа џабе ни биле и пари и се. Јас знам дека не ви е мерак што му гледате на Вардар во грб, ама не сме ви ние криви што вашите богати сограѓани и фирми (кои ги има доста) не сакаат да улагаат во Пелистер. Јас ќе бидам искрен дека во Скопје нема култура за одење на ракомет. Нема што да се лаже кога е така, ама и вие немој да ми се праите најспортски град во државава. Кога не сте. За ракометот, кажав, секоја чест, а за фудбал и кошарка не би се согласил. На Тумбе Кафе, цела оваа полусезона немало над 1000 луѓе на еден натпревар, па дури ни со Вардар како најголемо дерби. На гостувања (освен стандардното доаѓање на Градски во Скопје) ве нема никаде. Се потврди дека оние 8000 од пред 2 сезони, биле само поради добрите резултати и еуфоријата од можноста за играње во Европа после долга апстиненција. За кошарка ич да не праам муабет.
dobro be ajde ne zamarajte poke...oh lele gospod da cuva i da brani
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Долрокс очигледно е дека имате комплекс од нас !!!
Еве утре ќе се оди Скопје всала за со Вардар идиме ние и ОП одма ве има на трибина !!!
Кај сте со Борец, со Куманово ( Кумани ви дојдоја вие абер немате, ние идиме одма ве има) со Тинекс... ??
2 пати годишно навивате за РК Вардар, само со Металург и некој европски куп....
Идат ЧКЕМБАРИ и одма се шири веста како некој вирус !!!

СЕ ГЛЕДА ТУКА КОЈ ИМА КОМПЛЕКСИ
Б-КОМПЛЕКС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom