Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 јуни 2022
Мислења
299
Поени од реакции
656
Шо пара потрошил Вардар бе... некој неупатен ќе си помисли дека 5-6 милиони се во прашање.
Дај не си барајте изговори за вашиот "квалитет" во Вардар.
Se falivte pred nepoln mesec stignaa prvite miloni za nedela dena i drugite. So tolku pari kozarot kurtasak si igra so vas.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.818
Po loso "derbi" ne pametam stramota vo 90 minuti samo eden zollt karton mislam se kazuva ojdovme mu naprajvme zabava mu krenavme atmosvera na umren vardar ova na se licese samo na derbi ne ,isto kako prijatelska treba da se izgleda raet so mirna glava no prv vpecatok mnogu los od site fudbaleri od eden do posleden potonaja ako primer so gostivar nemase so povekje da barame I nekoj se trudeja, denes trebase I morase da mu dajme barem dva gola, eden na igra a drugiot na kontra a zborame unazad samo fizicki da si spremen vo ligata mozis sekoj da go pobedis arno ama I nie corba sekoja godina I sekoe derbi samo isti opravduvanja nemavme srekja ,sudijata kurle madle stram da mu e onie da izlezevme nie od avtobus ke gi pobedevme nema smisla ova triset godini odime na utakmici jas ne pametam osven ednas so miranda da sme tepale i edna golmanot ko si dade sam gol preku kur tolku da ne se pobedelo vlezi prva otpadni posle odi ebavaj se po selata pa pickamu mater imaat be lice site ili se gjon tro grev I ematija da imaat ostavas rabota,familija jadis kotek,plakjas kazni zrtvuvas vreme pari se davas za klubot so godini za vaka da ti vrakjaat Abe vlezi izedi gi tamu so race so noze krv da padni da pobedis na edno derbi a sega bese sansata po slabi ovie nikogas ne bile za da vrtime okolu nivna polovina I nikoj da ne sutni da zavrsi so gol totlano rstocaruvanje ke se spasime izgleda godinava no so ako ,sto posle pak isti muabeti falat igraci so srce I madinja so velvme Lider na ekipata sega sme site tuka nekade prosek aj to ama barem da sutneja nekoja plus izmenite neka si naprat analiza koj do koja minuta mozi a koj ne mozi neka bara izmena za dzabe po ubo licevme kako da bese "daena" a site bevme ubedeni deka denes ke gi tepame oti site vidivme vardar kolku se slabi so brera a denes bea uste polosi kako samo dadoja gol uste tri dena da igraa nemase da dat gol za 82 da go primnime sudenjeto kako so mu trebase duri ona bese penal nejse pak si odime kako pomocani mu naprajvme zabava kako sekogas I tolku od nas da se cudi coek kako uste postoj NG na ovie nesupesi site ovie godini nie sme budali ne vikaat Ckembari !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.818

Da ne bidi deka jas kazvam eve so velat drugite za vcerasnoto derbi deka fali na sredina nekoj, greska na vtora stativa i bekot kako i losa odluka na miki uste da receja za sebicenjeto toa so nemase zavrsnica, deka bese prosek utakmica so drugi zboroj deka falat igraci oti lani bevme 2liga so se gleda od avion sega za sega egri samo se pokaza kako zasiluvanje i tro viktor ko ke vlezi vo forma(za nedela dve) za drugite do prava treba da gi vidime a Kostov mozi sledno kolo da rizikva i so David neka go piknat vo ogan da vidime kolku vredi oti gore dolu drugite se probani i videni no se mislam deka pak ke odi na sigurno da ne zagubime ke se vrati na formacijata od so gostivar ama na mestoto od stefan ke bidi kiko a sileks top izigraja i so rabotnicki no nemaa srekja pa za toa so brera se vleze i Gjorgievski izgleda ke bidi najdobar strelec ako prodolzi vaka se razbira Poturk ako ne se forsira nebitno so ke prat drugite nie da gledame za nas se nadevam uste denes ke baraat plus igraci a ne da cekaat da gubime uste edna, dve pa da menuvaat trener pa da zavrsi preodniot rok itn...

Ne zasluzuvaat navivacite vakov nikakov fudbal posebno ne na derbi site ista taktika vo celo prvenstvo vazno da ne zagubi i ako gubi da ne bidi mnogu, samo za statistika i defanziva nikoj ne duma za napad ili gol povekje ne za dzabe sme ubedlivo najslabata liga vo Evropa barem kondiciono da se spremni za drugi segmenti ke cekame uste nekoja godina i kolku pari tolku muzika mozi treba da vlozuvaat vo skolite i edukacija na trenerite namesto da se vlozuva vo prv tim kade se isti igraci se vrtat vo krug od eden vo drug klub so mnogu ili prosek igraci od stranstvo za eftino da se napraj nekoj dinar da se prodaj nekoj ako dojdeni od strana od doma ne gi znaat deka igrale fudbal so cest na eden dva isklucoci

Vcera so vredese kaj nas bese samo dresot iako nema sponzori e najubav na svetot uste preziminjata da mu gi klat na kirlica

Kolki sakav da tepame se ke mu zaboraev zimi se ke mu prostev za osogovo i cela lanska sezona a vaka uste ne pocnati so nervi a rasporedot tezok do sedmo kolo i rabotnicki pa sega ke mora da se vadime so sileks doma

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
38
Поени од реакции
25

Da ne bidi deka jas kazvam eve so velat drugite za vcerasnoto derbi deka fali na sredina nekoj, greska na vtora stativa i bekot kako i losa odluka na miki uste da receja za sebicenjeto toa so nemase zavrsnica, deka bese prosek utakmica so drugi zboroj deka falat igraci oti lani bevme 2liga so se gleda od avion sega za sega egri samo se pokaza kako zasiluvanje i tro viktor ko ke vlezi vo forma(za nedela dve) za drugite do prava treba da gi vidime a Kostov mozi sledno kolo da rizikva i so David neka go piknat vo ogan da vidime kolku vredi oti gore dolu drugite se probani i videni no se mislam deka pak ke odi na sigurno da ne zagubime ke se vrati na formacijata od so gostivar ama na mestoto od stefan ke bidi kiko a sileks top izigraja i so rabotnicki no nemaa srekja pa za toa so brera se vleze i Gjorgievski izgleda ke bidi najdobar strelec ako prodolzi vaka se razbira Poturk ako ne se forsira nebitno so ke prat drugite nie da gledame za nas se nadevam uste denes ke baraat plus igraci a ne da cekaat da gubime uste edna, dve pa da menuvaat trener pa da zavrsi preodniot rok itn...

Ne zasluzuvaat navivacite vakov nikakov fudbal posebno ne na derbi site ista taktika vo celo prvenstvo vazno da ne zagubi i ako gubi da ne bidi mnogu, samo za statistika i defanziva nikoj ne duma za napad ili gol povekje ne za dzabe sme ubedlivo najslabata liga vo Evropa barem kondiciono da se spremni za drugi segmenti ke cekame uste nekoja godina i kolku pari tolku muzika mozi treba da vlozuvaat vo skolite i edukacija na trenerite namesto da se vlozuva vo prv tim kade se isti igraci se vrtat vo krug od eden vo drug klub so mnogu ili prosek igraci od stranstvo za eftino da se napraj nekoj dinar da se prodaj nekoj ako dojdeni od strana od doma ne gi znaat deka igrale fudbal so cest na eden dva isklucoci

Vcera so vredese kaj nas bese samo dresot iako nema sponzori e najubav na svetot uste preziminjata da mu gi klat na kirlica

Kolki sakav da tepame se ke mu zaboraev zimi se ke mu prostev za osogovo i cela lanska sezona a vaka uste ne pocnati so nervi a rasporedot tezok do sedmo kolo i rabotnicki pa sega ke mora da se vadime so sileks doma

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
И егри и Мирко тро шо влезе беа супер! Ме радва оти почна Мирко и дај боже да можи поголема минутажа со овие од Кратово.
Друго.. кај се другите засилувања??? Ни фалат играчи!!!

Трето.. како го земваме Лукас како СТРАНЕЦ а формата му била ОЧАЈНА дури и за втора лига неспремен бил а јас го чекав и со Миравци да го имаме во состав а он да ти бил во Битола здебелен и ни приближно во фудбалска форма :pos:

Како бе потпишваме вака играч знаејќи колку итно и хитно ни фалат странци а ние го земваме Лукас и то на 30 години шо играл последните две години некаде во свирипи*ино и имал само ДЕСЕТ ЕБ*НИ УТАКМИЦИ ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ ГОДИНИ.
КАКО?!?!?!?!?!?
Батето беше машина пред 6-7 години ама да го земваш неспремен а ни гори под нозе и сега наместо да си имавме некој било кој друг странец да ни играше или наш некој нов играч, управата во хуманитарна акција се пуштила и на стара слава ќе го спрема Лукас уште ехеееее колку време оти синкир Роналдињо е.
Значи ај шо го зедоја, знаејќи дека нема да можи да игра барем 5-6 утакмици минимално а пази… СТРАНЕЦ… и то не дека нема да игра поради повреда туку оти немал мрднато две години. И на сето то го потпишват :pos:

На толку киксој шо прат веќе три години не ми е јасно како си дозволват да паѓаат уште од грешка во грешка и после пак ќе драмат оти никој во градот не ги сака и поддржва.
Ќе го плаќат они Лукас од општински-наши пари оти пред 100 години бил добар а сега неможел да мрда и пак со гла в зид отидоја и после јавноста оти критикувала и била гневна па ќе гасат коментари. Е зато!!!!

Прв пат гледам екипа свесно да земи странец неспремен на почеток на сезона и толку мирно да си седат и да се прат како ништо да не е.

И друго.. со рефлекторите, до кога ќе бидат само украс? Пак ли ќе се печиме на 120 степени во недела?
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2024
Мислења
7
Поени од реакции
13
Екипата дека не е за излез во Европа не е ама треба време да му се дај малце застанете. Првото коло со Гостивар шо е екипа за шампион изигравме коректно, дербито е дерби и ко сме биле многу појаки играчки сме губеле кај нив се да му е..м. Наредните кола ќе ги видиме колку вредат. За Лукас го немаме видено на терен ко ќе излези ќе збораме, не сега плукајте после најјак е овај. Нека изигра ќе кажиме то шо имаме. Мирко ме бендиса борбен шо беше од ко влезе во игра.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.179
Поени од реакции
6.846
И егри и Мирко тро шо влезе беа супер! Ме радва оти почна Мирко и дај боже да можи поголема минутажа со овие од Кратово.
Друго.. кај се другите засилувања??? Ни фалат играчи!!!

Трето.. како го земваме Лукас како СТРАНЕЦ а формата му била ОЧАЈНА дури и за втора лига неспремен бил а јас го чекав и со Миравци да го имаме во состав а он да ти бил во Битола здебелен и ни приближно во фудбалска форма :pos:

Како бе потпишваме вака играч знаејќи колку итно и хитно ни фалат странци а ние го земваме Лукас и то на 30 години шо играл последните две години некаде во свирипи*ино и имал само ДЕСЕТ ЕБ*НИ УТАКМИЦИ ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ ГОДИНИ.
КАКО?!?!?!?!?!?
Батето беше машина пред 6-7 години ама да го земваш неспремен а ни гори под нозе и сега наместо да си имавме некој било кој друг странец да ни играше или наш некој нов играч, управата во хуманитарна акција се пуштила и на стара слава ќе го спрема Лукас уште ехеееее колку време оти синкир Роналдињо е.
Значи ај шо го зедоја, знаејќи дека нема да можи да игра барем 5-6 утакмици минимално а пази… СТРАНЕЦ… и то не дека нема да игра поради повреда туку оти немал мрднато две години. И на сето то го потпишват :pos:

На толку киксој шо прат веќе три години не ми е јасно како си дозволват да паѓаат уште од грешка во грешка и после пак ќе драмат оти никој во градот не ги сака и поддржва.
Ќе го плаќат они Лукас од општински-наши пари оти пред 100 години бил добар а сега неможел да мрда и пак со гла в зид отидоја и после јавноста оти критикувала и била гневна па ќе гасат коментари. Е зато!!!!

Прв пат гледам екипа свесно да земи странец неспремен на почеток на сезона и толку мирно да си седат и да се прат како ништо да не е.

И друго.. со рефлекторите, до кога ќе бидат само украс? Пак ли ќе се печиме на 120 степени во недела?
да се потсетиме последно кога испаднавме од прва лига на тој ѓупакот од тајланд или од кај беше што влегуваше 89та минута и стоеше да заврши текмата......
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
38
Поени од реакции
25
Екипата дека не е за излез во Европа не е ама треба време да му се дај малце застанете. Првото коло со Гостивар шо е екипа за шампион изигравме коректно, дербито е дерби и ко сме биле многу појаки играчки сме губеле кај нив се да му е..м. Наредните кола ќе ги видиме колку вредат. За Лукас го немаме видено на терен ко ќе излези ќе збораме, не сега плукајте после најјак е овај. Нека изигра ќе кажиме то шо имаме. Мирко ме бендиса борбен шо беше од ко влезе во игра.
Нема то допирна точка за дали тој ќе биди добар кога ќе “излези” на терен. Можи и ќе биди најдобар а можи и најслаб и баш поради то дека незнајме на шо сме со него не смеј управата ваков кикс да прај и ризик и ТРОШОК.
Поентата ми беше:
Како земваме играч знаејќи дека ќе треба да пропушти многу натпревари од старт а бодови ни требат за да не мачиме душа.
Како земваме играч кој не бил ни приближно во форма а е “СТРАНЕЦ”??? Ај шо го земваме неспремен, го потпишваме пред време. :tapp:

И сега замисли да неможи ликот ништо да ни поможи а битно си има договорче и платичка и екскурзија зато шо бил пред 8 години добар а последните 2 години очај и со ста*от немал мрднато. Кој ќе превземи одговорност за потрошени пари за без везе знаејќи дека ваков играч кој и да е не смеј да се земва. Пак ние ќе бидиме криви кога ќе им ја кажваме реалноста и вистината???
Ми ја сфаќаш поентата сега???
Значи нека земват играчи то го сакаме сите!!! Ама не вакви шо незнајме шо правеле последните 2-3 години. Од толку играчи и држави и 300 чуда они го носат Лукас на најголем ризик? Наш играч да е во прашање ќе го вратат одма од кај шо дошол ако е неспремен а овој ќе го спремаме ние со месеци сега на 30 години синќир од школата наша е некој млад талент па така сега ќе му прајме обука за да ја изгази лигата. Боже ме сачувај
 
Член од
17 август 2024
Мислења
7
Поени од реакции
13
Ми ја сфаќаш поентата сега???
Јас ти ја сфаќам поентата ама сакав да кажам дека првите две кола не се репер за да се види шо можи оваја екипа. За Лукас тој шо го донесе ќе си сноси одговорност ако се фрлени парите, сакам да кажам дека го немаме видено уште на терен а крената е паника зошто е донесен. Во чоеко има фудбал и то ни го покажа ко беше претходно. Можи не ме разбравте мене шо сакам да кажам.
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
38
Поени од реакции
25
Јас ти ја сфаќам поентата ама сакав да кажам дека првите две кола не се репер за да се види шо можи оваја екипа. За Лукас тој шо го донесе ќе си сноси одговорност ако се фрлени парите, сакам да кажам дека го немаме видено уште на терен а крената е паника зошто е донесен. Во чоеко има фудбал и то ни го покажа ко беше претходно. Можи не ме разбравте мене шо сакам да кажам.
Те сфаќам и тебе ама носиш СТРАНЕЦ во ПРВА ЛИГА и тој мора да е пушка спремен!!!!
Велиш дека во чоеко има фудбал.. па ако е така и кај Тони и Митко на оваја возраст има фудбал, ај нив да ги симниме во состав :pos:
Знајш дека 10% е талентот а 90% работа во спортот, а кај овој во моментот ние ќе си прајме утеха 90% талент а 10% работа?! :pos:
Нормално дека сме во паника оти две утакмици се скоро наши а дека фали уште некој играч нов губиме 5 бодој а сакаме да избегниме црвена зона-испаѓање!!! Зошто да имаме некој шо не е спремен и нема да биди уште кизнај колку време наместо некој шо ќе ни бркаше работа и евентуално и помогнеше за бодој против вакви слаби противници на старт?!
И ДА! Гостивар и Вардар се ДНО! И за мене се слаби противници џабе им парите и џабе им се, и со нив се надевав на повеке бодој. Со уште некое засилување шо ќе играше одма во екипа ќе имавме комотно повеке бодој. А не со Лукас шо незнај кај се наоѓа и наместо да беше во екипа и спремен, додека нашите играја утакмици он си седеше и јадеше кај Бомбата. За ова ќе речиш дека е асолно засилување?!
Ниту еден клуб не донесе неспремно “странско” засилување. Оти мора да сме во сите резили и грешни потези ние први???? Ама он бил играчиште пред 8-10 години.. колку елитни играчи беа играчишта па гаснеја за само година дена а не пак овој шо незнај и самио кај има играно последните 2-3 години а нема ни играно шо се вели.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2016
Мислења
732
Поени од реакции
1.465
Те сфаќам и тебе ама носиш СТРАНЕЦ во ПРВА ЛИГА и тој мора да е пушка спремен!!!!
Велиш дека во чоеко има фудбал.. па ако е така и кај Тони и Митко на оваја возраст има фудбал, ај нив да ги симниме во состав :pos:
Знајш дека 10% е талентот а 90% работа во спортот, а кај овој во моментот ние ќе си прајме утеха 90% талент а 10% работа?! :pos:
Нормално дека сме во паника оти две утакмици се скоро наши а дека фали уште некој играч нов губиме 5 бодој а сакаме да избегниме црвена зона-испаѓање!!! Зошто да имаме некој шо не е спремен и нема да биди уште кизнај колку време наместо некој шо ќе ни бркаше работа и евентуално и помогнеше за бодој против вакви слаби противници на старт?!
И ДА! Гостивар и Вардар се ДНО! И за мене се слаби противници џабе им парите и џабе им се, и со нив се надевав на повеке бодој. Со уште некое засилување шо ќе играше одма во екипа ќе имавме комотно повеке бодој. А не со Лукас шо незнај кај се наоѓа и наместо да беше во екипа и спремен, додека нашите играја утакмици он си седеше и јадеше кај Бомбата. За ова ќе речиш дека е асолно засилување?!
Ниту еден клуб не донесе неспремно “странско” засилување. Оти мора да сме во сите резили и грешни потези ние први????
goativar prijatel ako ti e dno izgleda druga liga gledas nekoja gostivar ke bidi vo top 3 ekipi ova sezona za klubo na vmro se slozvam deka slab protivnik se vide to i na teren od prvata sansa gol kladoja i so vikas nikoj dr ne donese slabo stransko zasiluvanje, abe brat od korea igrac mu donesoja mozi prebegan da e toj da neznat kaj e ne zaebavaj
ama nema da ispadnat tie nema da gi ostaj ministero ama ne bitno tie nivnoto nie naseto
okolu lukas se slozvam so clenot pogore deka duri ne go vidime nemozime da sudime ama i ti si do negde vo pravo so ako nosis igrac treba spremen da e nie i lukas i mirko ne spremni ocigledno gi zedovme
ovie 2 kola nisto ne znacat sam pocetok e nema potreba od nikakvi paniki nikakvi alrami i tn
ne zaboravajte deka i na zima ima transveri
drugoto za analiza go ostavam na brat mi goranbt :D :ајнапиво:
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
38
Поени од реакции
25
goativar prijatel ako ti e dno izgleda druga liga gledas nekoja gostivar ke bidi vo top 3 ekipi ova sezona za klubo na vmro se slozvam deka slab protivnik se vide to i na teren od prvata sansa gol kladoja i so vikas nikoj dr ne donese slabo stransko zasiluvanje, abe brat od korea igrac mu donesoja mozi prebegan da e toj da neznat kaj e ne zaebavaj
ama nema da ispadnat tie nema da gi ostaj ministero ama ne bitno tie nivnoto nie naseto
okolu lukas se slozvam so clenot pogore deka duri ne go vidime nemozime da sudime ama i ti si do negde vo pravo so ako nosis igrac treba spremen da e nie i lukas i mirko ne spremni ocigledno gi zedovme
ovie 2 kola nisto ne znacat sam pocetok e nema potreba od nikakvi paniki nikakvi alrami i tn
ne zaboravajte deka i na zima ima transveri
drugoto za analiza go ostavam na brat mi goranbt :D :ајнапиво:
Се сложвам и со тебе!! Но не реков дека Гостивар ќе испаѓа или ќе се бори за опстанок. Реков дека беше слаб противник а сите знајме дека ќе игра Европа квалификации наредна година и зошто и како. А со нас изиграја ДНО. Имат играчи и пари ама ништо посебно не покажаја. Се знајме сите. И за Гостивар и за другите заштитени екипи.
Абе тој од Кореја важно одма е во состав и игра и можи да го видат како е и шо е и дали ќе им треба или ќе го враќат во суши продавницата од кај шо им е дојден хахаха барем ќе знат на шо се, а ние ќе чекаме да го спремат Роналдињо за таман да биди спремен да не вади од дното ако воопшто и ќе можи :pos:
Пак ќе речам.. и за мене е Лукас играчиште т.е беше.. ама сега не би го земвал последен да е. А нај кеф бев кога се шпекулираше дека ќе се врати но кога видов кај играл и колку играл последно и како дошол овде.. скроз РАЗОЧАРУВАЧКИ!! Играч се земва кога исполнва критериуми а не обратно. За било кој е така не само за “странец” а најмалце за екипа каде ни фалат играчи кои веќе требаше во состав да се од старт.
Дај боже 3 бодој со Силекс оти со тој распоред шо следва после нив не ни бегат последните 2-3 места од табелата..ме плаши распоредот то е се.. а далеку дека репер се две утакмици.. но знаејќи со шо располагаме и кој луѓе ни го водат клубот како можи да не паничиме :pos:
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2024
Мислења
7
Поени од реакции
13
Управата ги користи средствата шо му се овозможени од општината. Немат неограничен буџет кој сакат да го купат. Тие мислат дека овие трансфери се доволно да не отпадниме пак, ако не е така тогаш ќе треба да се бара одговорност. Шо е реално да се очекува оти пред нив еден чоек имаше побарување од не знам колку пари а тој беше спонзор и газда на клубот. А ако е да се кара само по Митко и компанија тогаш ти е легитимен коментарот. Оти како шо реков погоре не треба да очекуваме да излезиме во Европа .
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.135
Поени од реакции
2.104
Lukas go imam videno nekolku pati i voopsto ne izgleda ni zdebelen ni nisto ist e kako sho bese a za to kolku e spremen i dali e povreden ne znam ama mene se mi mirisa deka so dokumenti e problemot tuka ;)
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
206
Поени од реакции
835
Фк Скопје за купот, секогаш биле незгоден домаќин.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.140
Поени од реакции
7.818
Kaj da e ke jadam ban pa da pisam deka vo kupot tezok I Methoden protivnik plus e eden natprevar bez pravo na greska a kupot e edina sansa za nekakov uspeh za toa tamu treba all in no ima vreme za toa prvo sileks ako izgubime se mislam deka trenerot ke leta na golemo se zboraat koj mozi da go zameni pak se ke odi preku partija kako se do sega no znajte nie go baravme vlatko sega nema so da se bunime odnosno prvi se bunime isto I so upravta site nie sakavme da bidat mitko I toni sega ne ni cinat ili cinat ama delumno ne e se kako so sakame I kako so treba se dvizat rabotite no mnogu sporo e tolku godini cekame uspeh I sega povekje ne veruvame na istite prikazni oti samo retultatite ke se pametat se drugo ke se zaborovi toa za Lukas, Mirko nekjam da kometiram mnogu od edna strana loso so ne spremen no od drugata strana mozi ke ni se najdi plus imame pravo na uste cetiri stranci bez da platime vo ffm znaci nisto ne e zagubeno sega samo trebaat plus finasii za plus igraci stranski so ke naprat razlika ako nemaat togas neka probaat I so decata mora nesto da se rizikuva barem da dobime na podolg rok oti vaka se vrtime vo Krug rekov I ke povtoram sega za sega samo egri e zasiluvanje I mozi da igra za drugite do prava treba da dokazat I se pokazat za svetiot zeleno bel dres bez razlika dali se Bitolcani ili doslaci edno e vtora liga a soem drugo vo prva liga a tuka uste povekje se gleda koj mozi a koj ne mozi ua toa po malku da citaat na forumot I na fb odnosno na fb ne mozi ima zabrana povekje da rabotat I dokazat deka gresime odnosno deka mozat pa da gi slavime I nosime na grb niz Bitola oti takov nie grad0t eden den si na neboto a drugiot dva metra pod zemja tetok e dresot no barem imame normalni uslovi I sekoj mozi sam da si vidi kolku mu e silata dali ke go bidi za fudbaler ili ne isto vazi za strucen stab I za uprava ne oprostuva ovaj grad neuspesi oti cel zivot cekame nesto da se desi I osvoj a ne da odime cekor napred pa posle dva nazad preku kur od edna prva liga pa dve vo vtora liga I muabeti stabilen prvoligas daj be otvorete gi kartite I soberete sili da ne recam pari milum ili silum da se kreni klubot oti placi gradot za uspesi a samo malku mu treba se zavisi od niv ne od nas sekoj da si ja brka svojata rabota nie naseto na tribina tie dolu na terenot pti vaka ako prodolzime loso ni se pisuva na site a ima potencijal ekipata so uste nekoj igrac ako se zasili ako ne gola borba za opstanok a to ne sakam da go gledam I nema sigirno da go gledam ke letaat glaj !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom