Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.457
Поени од реакции
5.907
Tie dosega nisto ne zedoja ne pa doprva a i tie sho gi zedovme glavnite zasiluvanja gledam se iznaigraja dosega kaj i da e vo Mart ke poigrat malku so Besa...
Nezasluzen poraz vo sekoj slucaj realno remi
И со Воска ќе мрдниме.
Остај заслужен не заслужен милијарда позиции за контра имаше , простор бришан колку сакаш , овие на Козарот не можеа да одат и гол му акнаа.
Како што стојат работите ако нешто не се смени експресно се враќаме втора лига, рачунај на гости освен со Воска и Беса каде можи реми сегде ќе губите , а дома некое реми и 3-4 победи на ќоро.
 
Член од
1 октомври 2020
Мислења
46
Поени од реакции
117
Колку пари толку музика...ние отепани овие на козаро поотепани џабе се силат.
Шо се силиме со прва лига да се нервираме вака, ако немаме ни капацитет ни средства за прва лига играј си друга лига лабаво.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
330
Поени од реакции
1.052
Спрема нив на та пара шо ја потрошија дури и арни сме. Да играјс Мирко и Лукас можи и голче ќе турневме едно.
Незаслужен пораз од екипа со дупло поголем буџет и поддршка од цел политички ешалон.
Има простор да се избегне опасната зона ако собериме на домашен терен шо е можно поќе подој до на зимската пауза.
На пролет здравје боже ако не му донесат спонзор на Коњо во фудбало, в година на локални ќе изгуби како магаре, пошо ништо не сработи од најавуваното во спортот.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
299
Поени од реакции
656
Ako ne mozime ovaj Vardar da go pobedime za so da prajme poke muabeti.Nikohas ne bile poslabi kiradziite I na tie miloni so gi imaat tolku slab tim da naprat,a pak nie uste pomizerni.Zato vo juni ke si se fatime za race I dvata tima vo 2-ra liga,pa neka igraat sipojte barem so srce igraat + site imaat privatni sponzori.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
172
Поени од реакции
566
Спрема нив на та пара шо ја потрошија дури и арни сме. Да играјс Мирко и Лукас можи и голче ќе турневме едно.
Незаслужен пораз од екипа со дупло поголем буџет и поддршка од цел политички ешалон.
Има простор да се избегне опасната зона ако собериме на домашен терен шо е можно поќе подој до на зимската пауза.
На пролет здравје боже ако не му донесат спонзор на Коњо во фудбало, в година на локални ќе изгуби како магаре, пошо ништо не сработи од најавуваното во спортот.
Шо пара потрошил Вардар бе... некој неупатен ќе си помисли дека 5-6 милиони се во прашање.
Дај не си барајте изговори за вашиот "квалитет" во Вардар.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
330
Поени од реакции
1.052
Шо пара потрошил Вардар бе... некој неупатен ќе си помисли дека 5-6 милиони се во прашање.
Дај не си барајте изговори за вашиот "квалитет" во Вардар.
Истите изговори ги верглате 5 години уназад во темите за ракомет.

Шо пара потроши Рк Пелистер во однос на рк Вардар, па да ве победваме доминантно ?

Ете една споредба во буџетите...

Фк Пелистер располага со буџет од 350-400к еур оптшински пари, вие со 1М од Новоматик плус нешто од скопските општини.

Рк Пелистер располага со буџет од 1.2-1.5М еур максимум, вие во ракометот сигурно сте нешто блиску до 1М еур.

Ние уште на почеток на припреми свесни сме дека успех ќе биди опстанок во пмлф. Вие целите кон Европа и првите 3 места на табелата.
Од она на терен шо го прикажавте во овие две кола, не сте ни блиску по квалитет до тие места, ама то е ваш проблем.
Нашите проблеми се далелу поголеми од вашите... Меѓутоа колку пари-толку музика.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
821
Поени од реакции
969
realno sreka imaja pokje vo finisot inace ne bea nisto posebno vardar
Реално си толку нереален, шо реално 1 шут на голот во 90 минути и гол примен во 83та минута, реално те прај задоволен. Јас неможам да разберам, не само за тебе, туку за сите шо критериумите си ги спуштивте толку шо вакви работи ве прат задоволни. Ич не ме интересира Вардар, го гледам мојот тим како се мачи килаво и во две утакмици има 2 шута на голот, то ме мачи. Ме мачи шо не се засиливме како шо треба, а парите пак 500.000 (минимум) евра ќе ги фрлиме вака или така. Каков бил Вардар ич не ме интересира, оти тие вака или така ќе опстанат сигурно, а ние по првите две кола не сме ич за да кажваме, освен ОДМА екстра да се засилиме.

П.С. Не секогаш буџетот итн игра улога, секој ден сме сведоци како на хартија "богатите" екипи паѓаат од оние посиромашните.

П.П.С. Ако не победиме со Силекс (скраја да е) шо е спремно за изговор?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
229
Поени од реакции
1.194
Спрема нив на та пара шо ја потрошија дури и арни сме. Да играјс Мирко и Лукас можи и голче ќе турневме едно.
Незаслужен пораз од екипа со дупло поголем буџет и поддршка од цел политички ешалон.
Има простор да се избегне опасната зона ако собериме на домашен терен шо е можно поќе подој до на зимската пауза.
На пролет здравје боже ако не му донесат спонзор на Коњо во фудбало, в година на локални ќе изгуби како магаре, пошо ништо не сработи од најавуваното во спортот.
Ај Мирко може ќе изигра нешто во беднава лига ама Лукас бе!? :icon_lol: Типов три натпревари изиграл последни 5 години, нашиве засилувања ако се превара, што да се каже за овој и останатите.

Мизерни сме ние, а вие сте помизерни, тоа е вистината. Без засилувања ќе опстане оној што ќе намести повеќе натпревари.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.080
Поени од реакции
7.884
ebati luzerskoto bez shansa da naprat ja gubime utakmicata 0:0 ako isteraja psihologijata ke beshe druga vaka mrtvilo, rak se fakja od ovaj fudbal sho se igra strashno kolku e nisko nivoto i ushte toni nula progres ima
 

Kajgana Shop

На врв Bottom