Фан Клуб: Пелистер

Член од
24 јуни 2022
Мислења
320
Поени од реакции
732
Pelister ovaa godina sigurno vlegva prva liga, konkurenti ni se Kozuf i Plackovica(Besa ja racunam so nas na prvo odnosno vtoro mesto) , ekipi koi ne se transvormirani vo AD, a taa transvornacija kosta dosta pari + kotizacija za prva liga to ke mu dojdi pola nivni budzer. Nesum siguren poradi ovie a i milon dugi pricine sakaat da vlezat vo prva liga. Ke gubat mnogu bodovi na gosti.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015
Pelister ovaa godina sigurno vlegva prva liga, konkurenti ni se Kozuf i Plackovica(Besa ja racunam so nas na prvo odnosno vtoro mesto) , ekipi koi ne se transvormirani vo AD, a taa transvornacija kosta dosta pari + kotizacija za prva liga to ke mu dojdi pola nivni budzer. Nesum siguren poradi ovie a i milon dugi pricine sakaat da vlezat vo prva liga. Ke gubat mnogu bodovi na gosti.
Abe zaebi tie muabeti I miravci ne sakase ke nemale licenca imale bordz ova ona pa ete gi igraat ako ne se lazam transvormacijta e samo 25 000 evra plus nesto sitni trosoci taka da ako se nadevame na drugite tesko nas ,mora sami da si ja zavrsime rabotata so rekov prethodno milum ili silum

P.S.Sreken 38 mi rodenden lavovi moi morski

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2022
Мислења
256
Поени од реакции
2.105
Сабота 11:30ч. на бутки. ГОСТУВАЊЕ ВО НЕГОТИНО!
Уште една утакмица со 2 навивачки групи, двобој на трибините и на терен.
На трибините победникот е веќе јасен, ДА ГО РАЗЈАСНИМЕ И НА ТЕРЕНОТ!
Борбата продолжува, се враќаме со 3 бода од Неготино.
ОДИМЕ ЈАКО!
FB_IMG_1695926844611.jpg
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015
Ko ke porasnat ajduci, falanga, lebari i vinari sakaat da bidat komiti naprajte si eden pakt i koalicija da ne bidi deka dzabe mu se lizite i plukate po Ckembari, rastete deca!
Od nigde nikade celo vreme da se provocira, da bidat interesni e samo kompleks na pomala vrednost a coek ko ke razmisli ne vredite da vi se praj nesto i odat kurban deca za vasite selski izvici neka vi kisni na site ne postoite!

Fudbalot slabi mnogu nasite, tesko vaka prva liga plus detoniit ima lesen raspored do zima

P. S. Pederite skopski me banirale na temata NG ebem ti drzava samo so eden salam forum
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015

Ofk Beograd 2-2 Fk Pelister
Rezultatot od 2kolo vo 1kolo izgubivme 0-2 od Maribor interesna utakmica so prenos na Arena E sport

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
256
Поени од реакции
2.105
НЕ ТРЕБА ПОСЕБЕН ПОВОД ЗА ДА ИМА ДОБАР ПРОВОД | НЕДЕЛА СИТЕ НА ФУДБАЛ
Недела 14ч. ПЕЛИСТЕР - Фк. Скопје
Нашиот тим после 7 одиграни кола се одржува на врвот од табелата, ОДИМЕ ПО ПРВО МЕСТО
Собирот започнува од 13ч. пред нашиот влез на стадион.

ОВАА СЕЗОНА Е НАША!
FB_IMG_1696355226378.jpg
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
Да има некој паметен т.е. да се реши проблемот за фудбалот овие шо се во Гостивар пак имат проблеми со зелките во Гостивар, наводно сакат друг клуб во МК ,уште од сега нека оди нека договори превземање на клубот на зима , со тоа што нека му се дат 75% акции од клубот 25% општината , со тоа што редовни контроли на финансиските извештаи и решен проблем за наредни години IMG_20231008_125146.jpg
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.512
Поени од реакции
6.049
Можи првиот тим не трпаја пак , ама 2016 та парче прат во детска лига , ќе видите за 10 години какви играчи ќе изват :busi::гик:
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
256
Поени од реакции
2.105
ПЕЛИСТЕР 0:0 Скопје
(08.10.2023)
Патот до целта е долг, НО МОРА да се изоди чекор по чекор и да не се скршнува од него!
Продолжуваме со силно темпо
НАПРЕД ПЕЛИСТЕР - ТИ СИ ЖИВОТ НАШ!
FB_IMG_1696783733110.jpg
FB_IMG_1696783738300.jpg
FB_IMG_1696783740988.jpg
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.015
Среќа шо нема конкуренција па ќе мора да влезиме прва лига но до тогаш и ффм ќе не држи блиску детонит и кожуф за да треба да ги молиме но факт е дека не играме ништо ,дека фали шпиц дека тренерот ја претерва со тренинзите па после има повреди и освен на прекин нема кој да ја земи топката и стапни на неја немаме лидер во тимот кај сите има желба но за жал нема резултати и на сите треба да му е јасно дека ние сме Пелистер и Битола доста е со тие исти оправдувања оти ништо немаме освоено освен двата купа од вака шо се понашаат сите во клубот од еден до последен ,како ќе влезиме и за шо да влезиме прва лига ако одма отпаѓаме се игра фудбал ради реда демек сигурно ќе тепаме ќе паднат противниците арно ама Кожуф не победи денес Скопје ни зеде два бода оти играа бункер а во Автокоманда ќе немаме шанси мораше и требаше појако не можи да чекаме само пенал или прекин некој да ја турниме на среќа има уште многу за играње но од авион се гледа дека не оди работата ако се знај дека Беласица во прво коло само ја победивме за другите утакмици нема да коментирам но страмота и греота е за навивачите и публиката да се игра вака пак ќе речам во Пелистер а не сме беса меса или некој рандом клуб нека си го клат прстот на умот сите во клубот за денес оти сега се прај разлика и го рачунам како пораз на сите дадени услови до сега и потрошени пари мора да има подобри резултати да му се тресат нозете ко ќе играат против нас да не знаат колку гола и од кој ќе примнат а не вака умрено како последните натпревари !
Доста е со оправдување сакавме не влезе немавме среќа и не свитна судијата оти сме 2лига и треба се да изгазиме без примен гол !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
11 април 2023
Мислења
2.001
Поени од реакции
6.374
ПЕЛИСТЕР 0:0 Скопје
(08.10.2023)
Патот до целта е долг, НО МОРА да се изоди чекор по чекор и да не се скршнува од него!
Продолжуваме со силно темпо
НАПРЕД ПЕЛИСТЕР - ТИ СИ ЖИВОТ НАШ!
Прегледај го приврзокот 393541
Прегледај го приврзокот 393542
Прегледај го приврзокот 393543
Okey brojka i ubav izgled na tribina.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.096
Поени од реакции
7.913
Среќа шо нема конкуренција па ќе мора да влезиме прва лига но до тогаш и ффм ќе не држи блиску детонит и кожуф за да треба да ги молиме но факт е дека не играме ништо ,дека фали шпиц дека тренерот ја претерва со тренинзите па после има повреди и освен на прекин нема кој да ја земи топката и стапни на неја немаме лидер во тимот кај сите има желба но за жал нема резултати и на сите треба да му е јасно дека ние сме Пелистер и Битола доста е со тие исти оправдувања оти ништо немаме освоено освен двата купа од вака шо се понашаат сите во клубот од еден до последен ,како ќе влезиме и за шо да влезиме прва лига ако одма отпаѓаме се игра фудбал ради реда демек сигурно ќе тепаме ќе паднат противниците арно ама Кожуф не победи денес Скопје ни зеде два бода оти играа бункер а во Автокоманда ќе немаме шанси мораше и требаше појако не можи да чекаме само пенал или прекин некој да ја турниме на среќа има уште многу за играње но од авион се гледа дека не оди работата ако се знај дека Беласица во прво коло само ја победивме за другите утакмици нема да коментирам но страмота и греота е за навивачите и публиката да се игра вака пак ќе речам во Пелистер а не сме беса меса или некој рандом клуб нека си го клат прстот на умот сите во клубот за денес оти сега се прај разлика и го рачунам како пораз на сите дадени услови до сега и потрошени пари мора да има подобри резултати да му се тресат нозете ко ќе играат против нас да не знаат колку гола и од кој ќе примнат а не вака умрено како последните натпревари !
Доста е со оправдување сакавме не влезе немавме среќа и не свитна судијата оти сме 2лига и треба се да изгазиме без примен гол !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
koj ffm ke ne drzi blisku greoj sme trebashe dosega 6 boda prednost pred site da imame doma gubime bodoj so posrani ekipi ffm ke ne drzela, srekja se drugo e ebivetar ne se znaj deno sho ke donesi selski fudbal sekoj sekogo pobedva, so eden zbor mizerija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom