Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Денес 2-1 победа во Битола против вардар Неготино пак тешки услови за игра но истите беа и за гостите кои се бореја како да е првенствен иако не се спремни физички добро се покажаа посебно на прекини и корнери многу по опасни од нас ,кај нас играта на нафрлени топки ако има некој да ја турни убо ако не ќе вртиме околу фалат уште два играчи еден назад и еден на средина резервите се тие малку се експериментира на бекојте не сме лоши но далеку сме од добри за прва лига треба да газиме и научиме од лани како Гостивар и Воска а не да бидиме 1961 на среќа да чекаме да турниме некоја и сето ова е сега за сега на домашен терен со Новаци,Саса и Неготино а како ќе биди на гости можи само да претпоставиме но ќе молиме бога да имаме убо судење и Новаци или некој друг да изигра за нас оти вака ќе биди многу тешкоооо

P.S. Уште некни беше тука и вратен е назад од Осјек играше против Саса а и денес против Неготино стрелецот на вториот гол Михаил Талевски (дали ќе тренира само или ќе го регистираме Жикимне знам) а првиот гол беше на Размо по нафрлена пак на капитенот Љама шо велеше бабунски улајот
 
Последно уредено:

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
Кој е будала сега нека купи сезонска, лани акција напрајвме со сезонските тука на форумот, купвавме да се потикни, за легендите кај ќе стигнат гратиси да делат, по фирми, во партија, по штабој, по пријатели и роднини до 5то колено, сега истите тие нека му купат. Тие наместо тие први да купат да се пофалат со фискална да видиме, тие не само шо не купија туку и кај стигнаа гратис дадоја... арно вели Горан тие кафето не си го плаќат не па друго...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
10 сезонски нема да продат абдалите. Муфте влез да клат ќе зјае празен стадионот, па камоли уште пари да барат за 2ра лига, капак на то шо се финансирани од народот. Да бог да ребаланс да не се изгласа, па да се ослободи клубот од профитерските гниди.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Se nadevam ke bidat numerirani sezonskite i so pecat a ne kako pretgodno so rekoja kaj stignaa dadoja i podelija za dzabe a za igrac tipuvam na lazarevic ili najdoski

P.S.ај можи конечно ќе се продаваат дересови онлајн а претходно се заштити името и амблемот за да нема фалш низ пазар
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Вчера победа 3-1 со Охрид (1-1) сме почнале без ниту еден младинец а треба двајца во прв тим во 2лига
Да не пишам реферати дека фалат играчи и сме слаби ќе пишам дека само Кице,Спиркоски,Размо и Симе се за прв тим и во овај Пелистер и дека Љамче ако сака можи да изигра а другите многу слабо сега за сега иако даваат надеж Мики Талевски кој се врати како и бекот од Гостивар Пановски а другите треба да се запрашаат ако ги избркаат од Пелистер кај можи да одат со ваква игра ?

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Прегледај го приврзокот 386001

Eve vi zaden vezen sloboden na pazarot ne vadete muabeti nemalo igraci :cool:
Овај за јаболка берење само
Инаку гледам искра ја брка цела управа оти не поминаа во европа а кај нас легендите мува не ги лази шо ни фалат играчи и лани не влеговме прва лига ,па така освен Беса која најмногу се појача исто и Детонит еј една фирма(погонче) за праење фитиљ од Радовиш зеде го прај стадионот таму исто и помошни игралишта исто како лани Гостивар а кај нас еден куп фирми денар не даваат во фудбалот и инфраструктурата се појача и Скопје малку како и претходно вардар од Неготино па и годинава ќе биди држ не дај до последно ако не поможи Новаци ,Саса и Тетекс а се потрошија 517 000 евра од Септември до Мај црно на бело приложено во завршната сметка на "легендите"

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
Прво коло Беласица - Пелистер, лошо за почеток се надевав на лесни натпревари на почеток ама, прво коло оган.

Update:
Целиот распоред.
Прегледај го приврзокот 386572
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Прво коло Беласица - Пелистер, лошо за почеток се надевав на лесни натпревари на почеток ама, прво коло оган.

Update:
Целиот распоред.
Прегледај го приврзокот 386572
Super raspored prvo kolo ako tepame i sedmo na gosti vo Negotino ne treba da imam poraz vo esenskiot del so po jakite igrame doma i treba da naprajme razlika vo bodoj da se odelime na tabelata no cekor po cekor prvo utre prijatelska vo Prilep so Pobeda pa posle odime vo Strumica

Samo nekako slabo so novitetite so gi najavija za igraci i drugite raboti dresoj,slikanje,karti itn...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.109
Поени од реакции
2.249
На Беласица ако се плашите тогаш не треба да правите муабет за прва лига зедовте добар тренер и играчи како Размоски со 2000 евра плата и се плашите на Беласица

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
187
Поени од реакции
759
Super raspored prvo kolo ako tepame i sedmo na gosti vo Negotino ne treba da imam poraz vo esenskiot del so po jakite igrame doma i treba da naprajme razlika vo bodoj da se odelime na tabelata no cekor po cekor prvo utre prijatelska vo Prilep so Pobeda pa posle odime vo Strumica

Samo nekako slabo so novitetite so gi najavija za igraci i drugite raboti dresoj,slikanje,karti itn...
Исто и лани до полусезона имавме "лесен" распоред, со сите појаки дома и требаше да напрајме разлика :ojeaa:

Како и да е, нова сезона нов тренер.... само ПЕЛИСТЕР ☘
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.056
Поени од реакции
7.831
vo generalkata mizerno remi 1:1 so nepostoecka pobeda :facepalm:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Се думав дали да пишам за денес оти никој наш не ја гледаше во Прилеп па ќе речам само дека резултатот кажува се и е најважен а не играта ова денес како за генералка е лошо на гости никаде не тепавме секаде примаме голој и шо е најлошо играме без двајца младинци што мора во првенството шо значи уште по слаб состав ќе имаме секое коло кога вака не се знај кој ќе игра под 21 година плус двајца да не се повторувам фали еден штопер и по важно еден во средниот ред да ги поврзи редовите оти за џабе ни е добар напад кога нема кој да ја турни до нив низ средина па ќе нафрламе по страните ми се плаши окото уште не почнати и најважно ќе биди прво коло каде мора милум или силум да се победи после чекор по чекор среќа е шо преодниот трај до крајот на месецот но лошо е шо нема салам слободни играчи па ќе треба можи позајмица да се земи некој ако не најдиме да потпишиме некој оти очигледно е на толку потрошени пари нема уште резултати ќе мора малку пеење да му се дај пред да почни првенството за да не ни биди касно после и да ни замини возот како лани а тој филм нема никој да го гледа дали со оваа управа ,стручен штаб или играчи без разлика дали ќе има забрани за гостување и судиски неправди Пелистер мора да влези во прва лига да му е јасно на сите !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638

Резил бе пак исти оправдувања оти никој не ја гледаше дека судијата не заебал, не чинеше теренот и лошо беше времето само за нас ,арно ама некој снимал нешто и шо да види швајцарско сирење иста приказна од Неготино примаме гол имаа шанси за втор исто и Охрид примаме гол и можи да оди нерешено па паѓаат физички и тепавме со брера на Пандев класична пријателска и пак примаме гол за сега уште полошо примаме гол шанса за втор и после паѓаме тие дваат гол и уште една контра за да изгубиме, еј овие(победа) со сила се собраа Новаци ги тепа во Прилеп не можевме да ми земиме играчи а кај нас скапо платените играчи одвај нерешено и наместо во нагорна форма ние паѓаме и се истрошија пред време па најважно ќе биди првото коло со децата на Беласица ако не победат нека си одат одма сите по дома почнувајќи од легендите па сите на долу ...
Кај ќе одиме во прва лига со ваква игра не ми е јасно до кога сами ќе се лажат дека освен Беса нема друга екипа шо сака да влези а дојде Неготино одвај шо поминаа во баражот со Новаци да влезат во 2лига да напрат конкурентен тим со ич пари да не зборам за Скопје и Детонит еј Радовиш бе го нема на картата со еден погон за фитљи брзогоречки и спорогоречки фитљи да напрај екипа за да игра прва лига а Беса со фирма фамиљарна за реновирање на куќи во Швајцарија еј со пет души фирма зеде напрај Најјак тим и состав не жали пари си купија играчи а нашите легенди со туѓи пари наши пари општински ајебани преку 517 000 евра во рок од една година не влегоа прва лига и сега се на пат истото да му се повтори арно ама ќе си заминале ако не успеле абе не треба да замините туку да земите да работите да купите уште играчи! А тренерот се виде дека го пикнат вџеб уште ко го зедоа синот негов и ко не заминавме на припреми надвор од Битола на се штедат само на играчи не смејат да се занесуваат дека ја водат Црвена Звезда или некој салам клуб туку дека се во Пелистер кој е 2лига се собраа десет стручњаци и како никој не гледа дека не оди работата дека фалат играчи не ми е јасно како мислат да влезиме прва лига секташии победа не можиме да ја тепаме наместо да ја изгазиме сите да се плашат сега ние се плашиме од сите а се платено средено во клубот како никогаш до сега а резултати нема оти се занес и поезија нашите легенди купете играчи и не читајте и коментирајте шо пишиме на кајгана и на фејсбук земете уште од сега барајте си чаре за Беласица а не како лани едно дете само да не победи цела среќа шо е прво коло со нив па не му се уиграни многу децата вака можи имаме шанса ако притисниме од почеток но оваа недела мора да работата сите пет дена на тренинг само одбрана на прекин не можи бе од сите да примаме гол од корнери и на прекин па денес и претходно на контри и по глупи грешки на средина и во одбрана за џабе имаме добар напад ко назад дува промаја и кој паѓа не станува наместо да гризат и да кршат нозе абе не смеј никој онака да ти врви топката нека помини чоек не шо одбрана и дефанзива е ова јас не знам без жар и острина а треба крв да паѓа да ти се плашат од сенката дека играат против Пелистер бидете сите мажи а не пички оти ќе одите УПМ нема кој да ве спаси годинава ќе летаат глај!

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom