Фан Клуб: Пелистер

Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.069
Поени од реакции
746
Јас кажав шо требаше да биди бомба, не е бомба дресој нови на 2 дена пред првенство (никогаш толку касно не било) и не е ни петарда, а не бомба сликање со новите дресој.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
i rabotnicki na 2dena izvaja pred prvenstvo,pa nikomu nisto,samo nasheto necini so se praj,ama nmv vo narednio period ao idi ke vidite mn dr raboti
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
i rabotnicki na 2dena izvaja pred prvenstvo,pa nikomu nisto,samo nasheto necini so se praj,ama nmv vo narednio period ao idi ke vidite mn dr raboti
Па да ти кажам ич не ме интересира за Работнички, оти не земиш друг клуб за пример, ете Шкендија нека е. Иначе дајбоже да биди се како шо треба, прв ќе речам браво

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Па да ти кажам ич не ме интересира за Работнички, оти не земиш друг клуб за пример, ете Шкендија нека е. Иначе дајбоже да биди се како шо треба, прв ќе речам браво

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Aj skendija e daleku barem gostivar mozi da ni bidi primer no toa so e dobro treba da se pozdravi iako e zakasneto barem da se napraj kako so treba I dresot e top za razlika od lani plus se ista firma kako rakometo bas salam da zalicime se nadevam deka I kosarkata ke zemat Joma pa da bidime kopletni kako SD I kluboj od Bitola plus e ubo so na fudbalot nema sponzor pa so crveni boi kako prethodno za rasitnuvanje na vaucerot
Isto vazi za sezoenskite zamina vozot si zaminaa stranscite a mozese da se napraj kampanja da kupat barem za uspomen duri se tuka isto I so dresojte vaka se nadevam ke gi pritisnat od partija javnite pretprijatija da kupat karti da se zemat barem 20 za uste eden igrac da se obebzedi plata plus a za trening centarot brendirqn avtobus I drugite marketing raboti ke pocekame po ubaj vreminja...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
После летната пауза која на сите добро ни дојде, дојде време за вклучување на погоните.

Почеток на втората фудбалска лига, а со тоа и почеток на уште една Чкембарска сезона која ќе биди полна со предизвици.

Прво коло и прво гостување, компасот покажува кон истокот кон Струмица, на добро познатиот терен за нас, теренот на куп титулата, каде шо на истото место претходната сезона го направивме последното гостување. Овај пат е обратно, прво коло и прво гостување, баш во Струмица.

Повик до сите битолски екипи, одиме во полн состав, организирај ја својата подгрупа и дружина, од Струмица се враќаме со цел плен.

Биди присутен на оваа авантура, кон исток се наближува зелената бура.

Сабота (12.08) 13:00ч на бутки

Mnogu vazen i tezok natprevar prvo kolo mora da pobedi vo Strumica da se vratime kaj so nie mestoto

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
681
Поени од реакции
2.827
Кај ќе биди фан шопот ? Малце закаснато знаејки колку иселеници имаше во градот ова лето, кој би купиле реквизите, дресој итн. РК исто требаше да отворат да искористат, а и НГ би имала добар приход ако се постават подобро работите место дуќанитр впазар да ги лапат парите.Изборот на дресот топ со риги, само замерка за амблемот не е во склад со зелената боја на дресот. Безвеза шлакнат истото и со темнозелените зик пелагонија од 2016/2017 сезона, цел аблем се излупи, за везено да не прајме муабет.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
То шо е убо е убо посебно зелениот дрес а белиот како мајца само амблемот вреди за картите се знај помина возот исто за дресојте ние само ќе купиме странците заминаа но ако биди онлајн и достава и странство ќе се продадат во секој случај тргање од мртва точка и работа шо ја збораме 20 години па конечно да се напрај нешто за автобусот се надевам дека ќе биди само наш за клубот а не миг травел да го излепи и возат со него кромберт и шуберт смени со работници ќе треба сега барање спонзор за на дресот некој да си плати барем 20-30(на етапи) да биди напред клаен исто некој динар да се земи за реклами да се клат на стадион и најважно да тропнат на маса за да се напрај трибината и прием од ффм да се среди се таму со просториите да не чекаме избори па таман и рефлекторите и за крај по важно од најважното резултати да тепаме се со ред на есен прво во Струмица !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Друго е вака да заличиме на клуб судија за Сабота се близнаците од Кавадарци кој се строги по шо се познати плус сега со новите правила (дека не смеј да се буни) ќе летаат црвени картони на секој приговор кон судијата плус новото правило да почнат двајца под 21 и двајца да завршат под 21 ќе мора да се ротира тимот шо значи два измени одат за децата и реално имаш само уште три измени како на времето шо значи првата постава ќе биди повеќе трошена и ќе мора да играат по 90 минути за тоа освен квалитетот ќе биди физичката припрема најважна оваа сезона

P.S.си велам поарно чоек да си купва дрес од колку сезонска


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.069
Поени од реакции
746
Колку е сезонската ?
1000
Автоматски споено мислење:

ТИМОТ Е АПДЕЈТИРАН, ЗА ЦЕЛОСНА СЛИКА КАКО ИЗГЛЕДА ПОЖЕЛНО Е ДА СЕ ВИДИ ПРЕКУ КОМПЈУТЕР ... ПОЗДРАВ ТОП СТЕ КИС4Е МВА
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
1000
Автоматски споено мислење:

ТИМОТ Е АПДЕЈТИРАН, ЗА ЦЕЛОСНА СЛИКА КАКО ИЗГЛЕДА ПОЖЕЛНО Е ДА СЕ ВИДИ ПРЕКУ КОМПЈУТЕР ... ПОЗДРАВ ТОП СТЕ КИС4Е МВА
Ti falat na poedinecna slika uste dva tri igraci kiko stojanovski,mihail talevski ne sum siguren i stefan ivanovski mislam deka e uste kaj nas plus uste dve deca so prefrlija so glomanceto nataniel so znam treba mesto za toj so ke go zemame vo sredniot red na pozajmica ili kako nas igrac a tuka mozi da dodajs pogolemi generalii koga se rodeni tocna pozicija so igraat I mozi da igraat kako I pomali sliki od igracite

Mozis na temata navivaci da ja smenis vo ckembari isto da klavas samo po Edna slika barem od domasni I gostinski nayprevari da ja zemas od ckembari stranata

Mozi tema za istorija I article za pocetokot na klubot I negovata istorija oti retko koj ja znaj ili ima procitano a vaka na web stranata plus na poveke jazici sekoj mozi da ja vidi

Da se ima podcast ne e loso osven najavi za sekoja utakmica barem sega imame 60 dusi na platen spisok po eden gostin sekoja nedela ke bidi top za razlini temi so prasanja vo zivo

Na stadion(tribinata) mora da si najdat care da se prodava dolu alhoholni I bez alhoholni pijaloci greota e da ne se iskoristi novata tribina ko ima sredeni toaleti

Da se snimaat (pre spustaat)site natprevari od Pelister I klavaat na nasiot YouTube kanal za arhiva da ostanat oti ete padna na ffm strnata ffmtv mk sega nikoj nema nitu eden natprevar za lek osven tie so Sami si snimaa skendija I gostivar

Slikite od stadion da se updejtnat sega e so stolcinja I plus po ubo pisano toa Pelister

Cinam nema potreba od tema rivalstvo taka mu se dava na znacenje na nekoj nepotrebni aj da bidi vremeplov I sliki dokumenti rezultati Iod minatoto da no vaka e bez potrebno pa names namesto toa bi ti predlozil tema bratstvo I sliki za kluboj koi ni se bilski ili imame sorabotka zvqnicna ili ne zvanicna I poarno da citame za niv od kolku za miravci

Isto mozi da dodajs ads plus I na drug jazik da odi web stranata ne samo na mk,ang,de

Treba da se najdi salam sponzor na dresot greota e vaka ubav dres da e prqzen bez sponzor isto nazad da mu se pisat preziminjata na kirilica da si go znaj sekoj dresot I brojot da nema menuvanje da se do klaese I Edna datelina nazad na grbot za poddrskata od Ckembari isto amblemot mislam deka po ubo ke bese da bidi vezen a ne lepenka da se znaj original a tie za prodazba so lepenka I beliot sigurno mozese podobar da odberat no toa e prviot e super

Imase uste nekoja rabota no ova sega na prva so mi teknuva no ke povtoram za reklama napred na dresot nekoj salam da si plati ako ne odime do kraj so cist dres kako Bilbao I taka e samo opstinski klubot a ako se klava spoznor samo napred I vtor nazad pod brojkata tolku da bidi a ne kako rakometniot dres cel so sponzori I kolku da e ubav nema na nisto da lici so sto reklami vo site boi


Da zapni upravata da ne se plasi da tropni na masa vo opstina da se sredi novata tribina I konecno oficilano pusti vo upotreba a so toa dolu (podtrib8nski prostorii) se da se sredi patot do tamu ,patekata I krovot pa kaj da e reflektorite ke se namestat I da se pocni so drugata stara tribina da se nasminka no najvazno da se najdi lokacija za toj trening center da se napravat barem tri tereni oti nema kade da trenira ni prviot Tim nitu skolata nitu pak drugite skoli I gradski kluboj a za toa treba da se vklucat site a ne da kutat kako picki da ne plakaat za na kumurno i da ne baraat tereni tuku samo termini no se razbira prioritet da ima Pelister a privatnite ako ne mu cini neka si naprat tereni I dogovor so site skoli sekoj igrac prvo da odi vo Pelister pa ako ne go sakaat tamu da si bara care vo strumica ,stip ili skopje

Ko veke spomenav za sponzor mislev na nekoj od jakite bitolski top firmi :krombert, rek,fod,markovski,stenton,gp pelister,evrotip,sn,mlekara,kvasara,sokotab,cermat,interwokrs,sb inzenering,eurofarm,zikot,pelisterka,pelarosa,stopanska banka,simpeks,kiro dandaro, viron,eri,taskforce ,plodnost I drugi so garant nekoja golema ke zaboravam isto tuka ti se opstinskite firmi pa ako nekat nasite si baras od top 10 vo MkD I mirna glata sega barem ima eden ton firmi samo da odat da zboraat a ne samo pismo da se pusti radi reda
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Денес и Иво Јанакиески шо беше слободен во средниот ред потпиша за Тетекс иако шест месеци не играше има квалитет за 2лига претходно ни избегаа од раце Лазаревиќ во Силекс претходно тие од Победа не му дојдоа да не зборам за егри,мацата и владица шо не дојдоа како сите други шо беа контактирани шо сакаат прва лига или странство сега поќе нема слободен играч за во средина едино Најдовски за одбрана е слободен а другите или се скапи или многу слаби но ако се знај дека е приоритет заден везен ќе мора да бараме некој на позајмица од прва лига а таму има доста интересни играчи но зависи од клубовите и играчите дали ќе сакаат 2лига се ми се чини дека можи да останиме чаљо ,за прво веќе е сигурно да видиме после Беласица дали ќе земиме некој но едно е сигурно дека Костов душата му ја вади на играчите не се поќе со мазници во стомаците ќе бидат спремни за есента и да ни беше тука драгарот плус еден на средина со две раце потпишав дека влегуваме прва лига вака ќе видиме шо ќе биди чекор по чекор ...

Вкрај ќе биди заебано и со тоа правилото за двајца 90 минути под 21 година и ко ќе ми текни дека се плукаше за децата од Прилеп сега ќе излези арно шо ги зедовме оти 4ца мора да има во составот

Колку шо знам денес одат во карантин плус плата да зедоа па да почниме како шо треба во прво коло ,ние одиме шо значи се е спремно уште да изиграат со срце и пред се инает не само на овај туку на секој натпревар за да излези некој лидер оти е квалитетен тимот но се мислам дека нема некој шо ќе ја крева екипата многу ми се меки нашите шо можи ќе биди поарно со новите правила да не добиваат црвени картони но за тоа сум сигурен дека стручниот штаб и докторите редовно ќе бидат исклучувани



Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635

Kajgana Shop

На врв Bottom