Фан Клуб: Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
https://www.facebook.com/536353576394495/posts/6746365132059944/? Костов ќе биди, потврди и спортскиот преку нивниот гласноговорник ,,Спортмедиа", каде изминатиот период ЕДЕН критички пост немаа за Бабунски.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.056
Поени од реакции
7.831
Па то сакам да кажам дека се евреи чоекот вреди и се цени испод 2000-2500 не оди никаде а пролета плаќаа повеќе за двата Мане и Бабунски а сега не сакаат да платат и ќе гледаат само колку толку да поминат со по ефтино исто зимата иако имаше опција за уште два три тренери тие го зедоа најевтиниот па така и сега нема да ме изненади со Гелето да одат до толку се улај и шо ќе му донесат играчи то ќе биди работата со Костов па и друг тренер е што тој ќе си бира играчи а вака со некој послушник ќе поминат по ефтино и дај шта да за играчи

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
3k+ plata
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
Клубот планирал да се ослободи од дури 7 играчи (засега не се спомнува никој дека од тие 7 е некој шо е од штабчињата), а првите две засилувања најверојатно ќе ни бидат од Караорман.

На следната седница за ребалансот, буџетот ќе се намали во фудбалот најверојатно за 15% од сегашниот.

П.С. Ништо чудно и пашето Гоце да го пуштат, само во тренерите и управата да не се гиба, мора да има мир во куќата.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали имате инфо што прави Николче Новески сега ? Оти е од Битола,легенда . Го нема јавно . Знам дека идеше за лиценца тренер . Дали е негде уште со фудбал бавење ? Инволвиран ли е со Пелистер воопшто?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Дали имате инфо што прави Николче Новески сега ? Оти е од Битола,легенда . Го нема јавно . Знам дека идеше за лиценца тренер . Дали е негде уште со фудбал бавење ? Инволвиран ли е со Пелистер воопшто?
Си го живеј живото на релација Битола-Мајнц се врти низ град од кафе на кафе не се замара со фудбал и не е во сектата нема партиска книшка плус тие се поголеми "легенди" од него шо значи убо е вака нема потреба од плус чоек
Од тие седум шо се споменаа дека ќе се пуштат сигурен е сега за сега само Томе од шо пишеше на гол мк за други би типувал на тие од страна шо беа дојдени пет души Бакрачески,Фазлиу,Наумоски,Спиркоски и Парталко плус уште некој наш а најмногу му сметаат мислам Драгарот и Ило голманот претходно се збораше за Боро и Љамче да се уклучат како тренери шо значи сите ако ги тргнат ќе треба на ново нов тим праење но шо знајме ние има клубот управа ќе си реши се ќе избрка па после тренер ќе носиме а не прво тренер па тој да одлучи кој да си оди а кој да остани
Едно е сигурно дека под договор имаме само еден или двајца играчи ако не грешам малиот голман Јовчевски и Фиката сите други му се завршени договорите е толку беше планот за прва лига сите со договори на година дена или шест месеци и после не играле шо ќе играат ко немаа никаква сигурност дека ќе останат во клубот а за буџетот и да се намали треба да се најдат и спонзори нека се растрчаат од управата а не само кафиња на пијат и чекаат од партијата да му го раситнат ваучерот треба работа 24/7 а нема само сликање оти за овие дрвото и корунот се научна фантастика барем да запнеја за стадионот да се напраја соблекувалните ако не нешто друго и терен еден да обезбедеја сега пак ќе треба да се тренира по селата за друго неќам ни да зборам оти се лутат егоистите па сега пак ќе штедат да префрли месецот да не фрлат уште по една плата ќе чекаме другиот месец за тренер и играчи

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
ФК Пелистер за во наредната сезона 2023/24 нема да ги продолжи договорите со Бурхан Мустафов Христијан Драгарски, Томе Китановски и Љавдрим Фазлију.

Во наредните денови некои играчи ќе бидат отстапени во други клубови. Клубот им се заблагодарува и им посакува понатамошен успех.

Наскоро ќе биде промовиран новиот тренер а во наредните денови и новите играчи.

Ocekuvano samo trebase prvo trener posle pustanje igraci

Влатко Костов од денес официјално е новиот тренер на ФК Пелистер

ФК Пелистер денес постигна договор со Влатко Костов еден од најеминентните тренери во Македонија. Човек кој го носел овој дрес на ФК Пелистер знае што значи ФК Пелистер во Македонија. Со самото негово назначување ги покажуваме своите амбиции а тое е ПМФЛ. -Митко Стојковски претседател на ФК Пелистер.

Мене ми е чест што ја добив довербата од клуб каков што е ФК Пелистер и луѓето што го водат клубот. Заедничка цел ни е ПМФЛ и од првиот ден ќе работиме на тоа. -Влатко Костов

Najdobar izbor I golema nadez za 1mfl
Sega uste igraci da zemime

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Си го живеј живото на релација Битола-Мајнц се врти низ град од кафе на кафе не се замара со фудбал и не е во сектата нема партиска книшка плус тие се поголеми "легенди" од него шо значи убо е вака нема потреба од плус чоек
Од тие седум шо се споменаа дека ќе се пуштат сигурен е сега за сега само Томе од шо пишеше на гол мк за други би типувал на тие од страна шо беа дојдени пет души Бакрачески,Фазлиу,Наумоски,Спиркоски и Парталко плус уште некој наш а најмногу му сметаат мислам Драгарот и Ило голманот претходно се збораше за Боро и Љамче да се уклучат како тренери шо значи сите ако ги тргнат ќе треба на ново нов тим праење но шо знајме ние има клубот управа ќе си реши се ќе избрка па после тренер ќе носиме а не прво тренер па тој да одлучи кој да си оди а кој да остани
Едно е сигурно дека под договор имаме само еден или двајца играчи ако не грешам малиот голман Јовчевски и Фиката сите други му се завршени договорите е толку беше планот за прва лига сите со договори на година дена или шест месеци и после не играле шо ќе играат ко немаа никаква сигурност дека ќе останат во клубот а за буџетот и да се намали треба да се најдат и спонзори нека се растрчаат од управата а не само кафиња на пијат и чекаат од партијата да му го раситнат ваучерот треба работа 24/7 а нема само сликање оти за овие дрвото и корунот се научна фантастика барем да запнеја за стадионот да се напраја соблекувалните ако не нешто друго и терен еден да обезбедеја сега пак ќе треба да се тренира по селата за друго неќам ни да зборам оти се лутат егоистите па сега пак ќе штедат да префрли месецот да не фрлат уште по една плата ќе чекаме другиот месец за тренер и играчи

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Фала :)
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.104
Поени од реакции
6.202
Добро бе @Deksi знам дека со најдобра намера пишиш, ама се дур сме со умот со битолчани, со наши, со домашни, не мрдаме напред. Искрен биди, шо покажа китанот, шо покажа буки, па и останатите шо ги наброј??? Никој, ама баш никој, сите просек или испод просек беа. Ни па играја за без пари па да ги жалиме. Немој само со муабетите, ко ќе жежи ги бараме нашите ...кој од овие некогаш играл за Пелистер за без пари, НИКОЈ!!!
Искрено не знам како им се плановите на управата, Костов само влева надеж дека ќе биди нешто, сепак за кај нас чоекот е име и мислам без претходно презентирање на план за оваа сезона не би потпишал.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
283
Поени од реакции
614
Добро бе @Deksi знам дека со најдобра намера пишиш, ама се дур сме со умот со битолчани, со наши, со домашни, не мрдаме напред. Искрен биди, шо покажа китанот, шо покажа буки, па и останатите шо ги наброј??? Никој, ама баш никој, сите просек или испод просек беа. Ни па играја за без пари па да ги жалиме. Немој само со муабетите, ко ќе жежи ги бараме нашите ...кој од овие некогаш играл за Пелистер за без пари, НИКОЈ!!!
Искрено не знам како им се плановите на управата, Костов само влева надеж дека ќе биди нешто, сепак за кај нас чоекот е име и мислам без претходно презентирање на план за оваа сезона не би потпишал.
Tocno Kitanovski izigra katastrofa eden probiv ili centarsut ne napravi cela sezona, Buki uste poslab, ne ni bese starter, edino za Dragarski mi e zal, imace ovie nasi igraci cela kariera ja minaa po drugi klubovi na 35 godini se vrakaat vo Pelister za da zemat penzija.
Go otepaa molene Macata da dojdi da pomogni da se vratime vo 1-va liga i sega za 2-3 godimi ke dojdi da izigra nekoja sezona.
Doste e so nasi deca se vide kolku e satot so niv.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
Добро бе @Deksi знам дека со најдобра намера пишиш, ама се дур сме со умот со битолчани, со наши, со домашни, не мрдаме напред. Искрен биди, шо покажа китанот, шо покажа буки, па и останатите шо ги наброј??? Никој, ама баш никој, сите просек или испод просек беа. Ни па играја за без пари па да ги жалиме. Немој само со муабетите, ко ќе жежи ги бараме нашите ...кој од овие некогаш играл за Пелистер за без пари, НИКОЈ!!!
Искрено не знам како им се плановите на управата, Костов само влева надеж дека ќе биди нешто, сепак за кај нас чоекот е име и мислам без претходно презентирање на план за оваа сезона не би потпишал.
Кога дојде Китановски и како дојде? Вервам дека знајш. Буки играше првата полусезона, се здебели втората нигде го немаше, зошто незнам. За Драгарот нема шо да се кажи. Муабетот е дека наши деца завршуваат на буниште, а се носат анонимци, не велам јас дека нема да се добри, можи да се одлични. Костов влева надеж да, апсолутно.
Не успеавме по секоја цена да ги задржиме овие погоре споменатите сите од 19 до 21 година, а носиме од Караорман, па дали мислиш дека ако биле толку квалитетни Воска немаше да ги има земено или Гостивар или пак да беа барем во една ваква Победа? Ете, распрашај се Прилеп ќе ти кажат, да не кажвам јас овде.

Да ги смениш Драгар, Томе и Буки, да ги испуштиш Бошко, Усни, Амир, Мартин па и Мики, а да носиш од Караорман... се е јасно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.401
@Deksi daj mallu olabaj, pretervas sekoj post ti e negativen poln so gluposti sto ako se od Karaorman decata, od kaj treba da se? Upravata naznaci soliden trener i toj si sprema ekipa spored moznostite. Pomirise so faktot deka Mane poke ne e trener na PELISTER i ne bi trebalo poveke da bide.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
760
Поени од реакции
888
@Deksi daj mallu olabaj, pretervas sekoj post ti e negativen poln so gluposti sto ako se od Karaorman decata, od kaj treba da se? Upravata naznaci soliden trener i toj si sprema ekipa spored moznostite. Pomirise so faktot deka Mane poke ne e trener na PELISTER i ne bi trebalo poveke da bide.
Шо врска има Мане сега?
Шо е глупост - ВИСТИНАТА? Нека е.
Ако сакаш нарачани текстој имаш на Гол.мк и на (не)официјалната на Фк Пелистер. Не претервам ама ако овие нашите НЕ ЧИНАТ, а цело време се збора школата, децата, во пракса НИШТО од то, празни муабети.

Иначе нешто е РОЗЕВО па јас СИВО го прам?

Ако е така ете извини, а ти кажи шо е розево

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.056
Поени од реакции
7.831
vlegvame vlegvame ama niedna najava nema za igrac, trenero skap dojsen od pokje, kiznej kako ke bidi rabotata, nashite igraci nisto ne prikazvat, sho ke se nosi od kaj ke se nosi e teska rabota
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Ко ќе го читаш Декси за "талентите" шо не добиле шанса или шо биле неправедно испуштени, ќе си речиш школата на Динамо ја имаме. А реалноста е дека сега му спремат документи кај Аврамот за Германија да поработат Мекдоналдс, дур бркат проба во некој 12то лигаш.:icon_mrgr:
Да се вратиме во реалноста Пелистер, 15 години, освен Минчето нема извадено играч со лева и десна нога. И како таков не треба да се ослонува клубот на домашни играчи ако има повисоки амбиции од 6то место во Втора лига. Пошто годинашниов Пелистер на побитолски погон не бил уште од времето на Мацков. И то играчи со дебело прволигашко и интернационално искуство, шо да би ми рекле дека во 2018 година го имаме овај состав би помислил дека би имале шанса за титула. Ама не е 2018 година, туку е 2023 и видовме дека потфрливме и со "легендарната" управа, и со Пелистер на битолски погон и со Мане Мурињо и со кираџијата од Треф. И сега како партиска управа резот нема да биди таму, па преостанват тренерот и играчите. Тренерот го менаја, па сега играчите се на ред. Шо е до мене секој шо смета Костов дека е прекуброен нека се пакува и нека си донеси свој играчи макар биле од Караорман. Мене сезонава како фан на Пелистер битно ми е да влезиме во прва лига, е сега дали ќе влезиме со Томе и Драгаро или со Климе и Науме од Струга ме заболе од трите подолгото.
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
95
Поени од реакции
510
Кога дојде Китановски и како дојде? Вервам дека знајш. Буки играше првата полусезона, се здебели втората нигде го немаше, зошто незнам. За Драгарот нема шо да се кажи. Муабетот е дека наши деца завршуваат на буниште, а се носат анонимци, не велам јас дека нема да се добри, можи да се одлични. Костов влева надеж да, апсолутно.
Не успеавме по секоја цена да ги задржиме овие погоре споменатите сите од 19 до 21 година, а носиме од Караорман, па дали мислиш дека ако биле толку квалитетни Воска немаше да ги има земено или Гостивар или пак да беа барем во една ваква Победа? Ете, распрашај се Прилеп ќе ти кажат, да не кажвам јас овде.

Да ги смениш Драгар, Томе и Буки, да ги испуштиш Бошко, Усни, Амир, Мартин па и Мики, а да носиш од Караорман... се е јасно.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
А дали ти се распраша во Прилеп за овие играчи ме интересира? Двата шо ги носат поарни се од сите шо ги пуштија да заминат ова сезона (освен драгаро). Другарти Фазлију да не е појак од Давид Јошевски?? Доста солиден играч, детето има страшна техника. Ќе прајме муабет ко ќе почни сезоната ќе видиме дали ќе си стојш на кажаното. Кој битолски деца ајде кажи заслужват да играт во Пелистер (освен Наумовски, Стојановски и евентуално Ивановски).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom