Фан Клуб: Пелистер

Член од
28 септември 2011
Мислења
713
Поени од реакции
977
B

Beck's

Гостин
Koj stranec bi ti dosol da igra vtora liga be Gorance, pa najdobrite od vtora liga ne moze da gi soberete
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
5.112
Сеа да се паметни од управата после се шо доживеја во Тетово со тетекс, ако било вистина влегвање всоблекувални, притисоци, а било, џабе се фолираја со изјавите на фб, да му пуштат бод во најмала рака на Каменица или победа, секако за нас шанси нема за ништо и така тие да бидат сигурни пред тетекс, тие кај Арсими не добиват, а во Сингелиќ пред време е наредена со Беса, и така вечниот "Атлетико Мадрид" ќе оди скурца...
Која резултатска соработка ја бараат од Тетекс еве уште се чудам пола месец, па уште Новаци нека влези и да чекаме тие да играат демек за нас и то ќе биди, а се знај дека двете екипи ќе се убедливо заковани на дното пак, која боса управа ја имаме не ми се верува....
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
Океј, другата година да не му текнало на некој да бара да купува бодови некој да игра, што вика Декси по улица бараа фудбалери Виница па зедоја 1-1 и Вардар се лизна кај Беса на гости.

Сепак сме најаки ние кој се Виница таму по тие терените компири кај што излегуваат на центар да бараме да ни ја пуштат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Ај тетекс се правдаат а денес не знам шо да речам десет требаше да му дајме на саса на крај поклон и не ми е јасно како бе овие ,Виница,Тетекс шо ти знам карароман па сите освен Гостивар и Воска да ги собереиш една екипа да напрајш и да не победуваат земаат бодој не ми е јасно некни ако биле пола пола за со Тетекс денес сигурно 90% биле да му се дај и на овие и штом прв му честита градоначалникот на Саса а се од иста партија се мислам е јасно да ти се одмили и фудбал и спорт
Само кој ќе одговара ме интерира кој ќе го клат за тренер шо играчи ќе се земат за вгодина оти пак ќе глумат чесни и нема да влезиме прва лига

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
3 бода сигурни кај Каменица Саса за вгодина ;) паметно...
Памтиш Скопје или кој беше една година исто вака му дадовме бодој како на Тетекс и Саса годинава и после следната сезона Скопје вика не знајме ние не бевме управа ,тренери играчи шо сте договориле лани не знајме и не тепаја
Друго е сега поважно да не штедат и уште сега да земат играчи пример Дуков да го вратиме шо знам 7та од беласица, било кој ако си оди од воска или Гостивар оние пеле ,меле од плачковица да се прај екипа да останат барем прилепчаните и најважно освен шпиц да се најдат салам крила да се види кој ќе ги задржат од нашите ако не одма на позајмица во Новаци да се бара тренер шо ќе си донеси барем три, четири играчи од прва лига оти ако штедиме и чекаме во Август пак иста приказна ќе ни продаваат како годинава

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2023
Мислења
21
Поени од реакции
26
344575474_2205138693208933_1614528442731197874_n-removebg-preview.png
Koj ja gledase denes utakmicata jasno ke mu bidi se koj ne nikogas nema da mu se objasni. Neka kazi samo upravata i lokalnata samouprava kako ja dogovorija denes utakmicata. Najdobrite igraci od prvoto poluvreme bea izvadeni zosto? Cirkuz ke bese ako nekoe od decata daese gol koj posle ke se rezilese za da primat nasite gol to ke bese cirkuz neviden. Manevski sarlatan po terenot dragarot ne bese vo sostav i navodno sakal da si zamini se cuval od povreda. Samo to kice e dobar i cesen ako mu e komsija na sportskiot i zet na toni surlata cesen izgleda za razlika od drugite stari volci koi go ostaja Pelister uste edna sezona vo vtora liga samo za da mozat tie da si imat siguren izvor na primanja uste edna sezona vo vtora liga po selata i da prodavat madinja za bubrezi deka sakale da se penzionirat so uspeh Pelister da go piknat vo prva liga. Sekogas koga DPMNE e na vlast vakvi igri ima i klubot kuburi vo vtora liga ili ke mu go dat na Blaskovci i ke mestat i eden kup ke ne kosta 300.000 evra. Dali Ckembari ke reagiraat na se ova ili ke bidat i tie indirektni ucesnici so to so ke molcat ke pokazi vremeto. Ako ne se lazam site izjavi pred pocetokot na sezonata i polusezona bea deka Pelister ke vlezi prva liga frleni 400.000 evra ovaa sezona opstinski pari i pak vgodina vtora liga.

So zadovolstvo vi go pretstavuvam novoto logo na nasiot i vasiot eden i edinstven fudbalski klub PELISTER.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
35
Во се ќе се сложам @SakamDaKazam но во едно само не до кога бе цел град и сите ќе се повикувате на Чкембари да ги вадат секогаш врелите костени во клубојте а сите вие другите ќе седите на страна и се криете зад нови профили на кајгана дури немате храброст на фб да пишите некоја салам критика да не ви се налутат и скараат од ракомето, фудбалот или кошарката каде се само едни исти будали ја исправаат крива Дрина и си орат душмани низ градот додека сите исто го збораат на кафе и на форумот ама јавно никој и за на крај пак да се сведи дека мора Чекмбари да реагираат оти не чини тренерот во ракомето оти не чинел тренерот во фудбалот па се местело во кошарката за сега писледните кола и во фудбалот итн... Се е така и држи вода но дајте луѓе кажете се со име презиме дајте став држете се до него и превземете одговност и акција немој да бидите сите вие како и тие од клубот во било кој спорт секој нека почни од себе и да напрај нешто арно и кажи совет, памет критика како да биди поарно оти сите знајме и гледаме шо не чини но никој ништо не прајме да не биди и за на крај пак Чкембари да бараат спас за клубот како и секогаш па мајкому стара ние сме навивачи за на трибина а не секогаш да го исправаме клубот ко не чини и после ќе дојдат други трети и пак од ново кога не ги бива нека си одат нека ги земат и водат клубот навивачите па да прајме муабет а не вака ко че дојди јајцето на газот ајде Чкембари да поможат да одат курбан како секогаш а ако има мал успех тогаш сите се заслужни само Чкембари не

Друга работа пишав погоре секој можи да ослободат и пуштат од клубот но со услов да оди 1лига во некој клуб ако се пуштаат и ни бегаат играчи во друг клуб од 2лига е тогаш го обравме бостанот

Трета работа сите го заебаваме декси за Мане шо го бранеше ама на крајот излезе дека Мане освој 30 бода а Бабунски 28 бода со плус три играчи и заебете тоа муабетите дека ја изгубивме битката есента во Струга и Радовиш шо беше голем резил туку да си кажиме отворено сезоната ја ебаа управа, играчи и стручен штаб пролетва во Виница и Струмица се друго е приказни за мали деца и нема врска ффм туркање на воска и гостивар мора да ја бараме вината кај нас и нема оправдување онај умрен никогаш по слаб вардар да заврши пред нас е рамно на тоа да сме трета лига и фрлена уште една година и за крај мора да се повтори мубаето од зимата дека на голем дел од играчите не му одговарало да играме 1лига оти ќе ги избркале следната сезона ако влезиме прва лига за шо се педери играчите ако е така и има вистина во муабетите дека и тие се поделени на клапи ваши и наши но првата грешка и најголема е во управата не можи бе ги земаш летото наши деца или ете сега зимата земаш појачувања со договри за 6 месеци или летото со договори за една година па немало да играат и нема да бидат сигурни шо е нормално требаше да ги врзат година со плус уште една исто и овие донесените зимата со премија за влез во прва лига и покачување на плати за да имаат гаранции и сигурност и фудбалерите а не вака излезе дека никој не сакаше да влезиме прва лига освен ние Чкембарите шо е страмота за цел град

Последно оваа управа се понаша како и секоја друга општинска во било кој клуб се понашаат како да е нивни клубот и приватен да можат освен тужби и закани да почнат да забрануваат влез на стадион и сала и тоа со општински пари шо се финасира клубот ама вистина да дат пари овие се ќе стрелаат шо народ ќе бевме да се чуди чоек нееејсе едно сум сигурен дека нема да можат повеќе никој да излажат и да се вадат како годинава сега дојдовме немаше време ова она сега од старт ќе видиме дали сакаат да влезиме прва лига со тоа шо тренер и играчи ќе донесат ако мислат дека само така ќе се прошетаат низ лигата како годинава гадно се лажат и да како не му е страм бе на сите во клубот играчи, стручен штаб, управа на вака среден клуб овај ростер услови да ги имаш овие резултати и никој да не се извини во најмала рака шо луѓе се овие сите од еден до последен лице ѓон, суета и его секташи!
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.749
само не до кога бе цел град и сите ќе се повикувате на Чкембари да ги вадат секогаш врелите костени во клубојте а сите вие другите ќе седите на страна и се криете зад нови профили на кајгана дури немате храброст на фб да пишите некоја салам критика да не ви се налутат и скараат од ракомето, фудбалот или кошарката
Точно е ова, ниту една јака конструктивна критика нема на фејзбук! Сите знаат да пишуваат одма тука и добро и лошо, за жал иако многу луѓе читаат на форум неможи да се достигни читаноста, а имам инфо и дека кодошат кај клубовите што се пишува тука одредени ликови тука кој одработуваат за лични интереси! Затоа ни е градот на ова ниво и спортот и ич не ми е жал кога ќе даваат утакмици и крадат пари оти никој нема храброст да се спротистави како треба. Караванот си врви.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Koj stranec bi ti dosol da igra vtora liga be Gorance, pa najdobrite od vtora liga ne moze da gi soberete
za vtora liga bi mozel da soberis stranci kolku sakas, posebno nekoi od afrika edvaj cekaat da zaigraat vo evropa pa i da e vo vtora makedonska liga. duri vo podobrite prvenstva od sub sahara afrika imas bez broj prvoligaski igraci koi igraat tamu za ispod 500€ mesecno i rado bi zaigrale bilo kade vo evropa samo za da mrdnat od kaj niv. vo makedonija rabotata e sto i vo prva liga ima ogranicuvanje za stranci, inace klubovite bi mozele da soberat eden kup stranci koi bi igrale i za bez pari, dovolno bi bilo da imaat smestaj i hrana. postojano se nudat takvi igraci. so malku dobar skauting lesno bi se sobrale i nekoi koi bi se probile.

spored mene ne bi bilo loso i vo vtora liga da bidat dozvoleni stranci, na primer neka smeat da bidat trojca istovremeno. normalna praksa e vo site balkanski drzava, makedonija e edinstvenata od balkanskite drzavi vo koja vo vtorata liga se zabraneti stranci. vo drzavi kako hrvatska, bosna i srbija duri vo tretite ligi nastapuvaat stranci.

ne znam vo koj film se od FFM. mozes da nosis stranci od bilo kade za da rmbaat na primer na gradezno, a vo vtorata fudbalska liga vo koja prakticno site igraat za plata ne smees da registriras nitu eden stranec... jasno mi e deka sakaat da gi stitat domasnite igraci, no ne gledam problem ako dozvolis mal broj na stranci. naprotiv taka ke se podobri kvalitetot na ligata i so toa i makedonskite igraci koi igraat ke se podobrat.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.106
Поени од реакции
2.242
Погубно за Мак фудбалот е да се дозволат странци во втора лига.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.147
Поени од реакции
5.527
Погубно за Мак фудбалот е да се дозволат странци во втора лига.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
naprotiv kako sto kazav pogore IMO duri bi bilo podobro za mak fudbalot. normalno ne za poslabite makedonski fudbaleri koi na smetka na stranec bi go izgubile statusot vtoroligaski igrac, no za ostanatite bi bilo podobro. za eden igrac da napreduva potrebno e da ima dobri soigraci i protivnici. cabe igras koga levelot e ocaen. ete kako sto rekov neka dozvolat trojca stranci za sekoj vtoroligas i togas tie mesta bi mozele da gi popolnat so igraci koi bi bile podobri od prosecniot vtoroligaski igrac (jasno mi e deka nekoi klubovi ke soberat verojatno i poslabi igraci, ama toa e druga prikazna). so toa ke se podigne kvalitetot na natprevarite, ergo uste povise ke napreduvaat makedonskite igraci koi ke imaat minutaza bidejki ke se natprevaruvaat na povisok level.

pogubno bi bilo samo vo slucaj da bi nemalo nikakvo ogranicuvanje, pa posle da igraat pretezno stranci (nesto kako na kipar ili malta). trojca ako dozvolis togas ke otpadnat samo najslabite vtoroligaski igraci koi kako fudbaleri sekako nemaat sjajna idnina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom