Фан Клуб: Пелистер

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Не заебавајте Филип Спиркоски ќе го земате???:pos::pos::pos:овај во Големо Коњари сега нема место да фати трета лига, не па кај вас. Во Победа не е тој оти има квалитет туку по други линии.

Иначе Јошески изгледа Караорман ќе оди, Дарко собира неколку прилепски деца таму.
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
12
Поени од реакции
6
Не заебавајте Филип Спиркоски ќе го земате???:pos::pos::pos:овај во Големо Коњари сега нема место да фати трета лига, не па кај вас. Во Победа не е тој оти има квалитет туку по други линии.

Иначе Јошески изгледа Караорман ќе оди, Дарко собира неколку прилепски деца таму.
Честито тогаш нека ни е Филип Спиркоски.. ако е точно.. незнам по која основа се зема кај нас.. не го знаев дека постои пред да слушнам трач дека ќе доаѓа па ќе видиме можи ќе демантира и ќе брка добра работа :LOL:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Честито тогаш нека ни е Филип Спиркоски.. ако е точно.. незнам по која основа се зема кај нас.. не го знаев дека постои пред да слушнам трач дека ќе доаѓа па ќе видиме можи ќе демантира и ќе брка добра работа
Јас разбрав дека абер нема ова и за двата имале некој менаџер од Хрватска нешто глумел па тешко за кај нас имаше некое дете бек шо беше кај нас на проба од Прилеп некое село можи за тоа имаш нешто слушнато но пак ќе речам шо било нека се земи а најважно шпиц и крило

Денес играме пак во Битола пријателска со Тиквеш и ова е веќе друга работа за разлика од со Охрид и Кожуф ќе видиме вистина колку вредиме против овај прволигаш и Костов

Се мислам пак ќе играме со истиот почетен како некни и ако не задоволат пак тие истите ќе бидат и порано сменати мора поќе да се трча и ангажираат да не паѓаат од топка и летаат во празно но за да дајме гол мора некој да има во шеснаестникот и удар кон голот а не само да вртиме околу



P. S. Се надевам дека ќе има пренос на нет пак како некни, па сите да гледаме фудбал
 
Член од
21 јули 2022
Мислења
12
Поени од реакции
6
Јас разбрав дека абер нема ова и за двата имале некој менаџер од Хрватска нешто глумел па тешко за кај нас имаше некое дете бек шо беше кај нас на проба од Прилеп некое село можи за тоа имаш нешто слушнато но пак ќе речам шо било нека се земи а најважно шпиц и крило

Денес играме пак во Битола пријателска со Тиквеш и ова е веќе друга работа за разлика од со Охрид и Кожуф ќе видиме вистина колку вредиме против овај прволигаш и Костов

Се мислам пак ќе играме со истиот почетен како некни и ако не задоволат пак тие истите ќе бидат и порано сменати мора поќе да се трча и ангажираат да не паѓаат од топка и летаат во празно но за да дајме гол мора некој да има во шеснаестникот и удар кон голот а не само да вртиме околу



P. S. Се надевам дека ќе има пренос на нет пак како некни, па сите да гледаме фудбал
Се надевам си во право дека мислам не вреди да се земат вакви рандом ликови кај што немат играно ни во матичните клубови а бркаме влез у прва. Пак ќе кажам, јас научив дека тој Спиркоски од Понеделник/Вторник официјално ќе се приклучи во тимот..Лично мислење за идење на ваков непознат играч ми е дека напикан е некако, ќе видиме колку ќе биди точно мада ако е добар и ако е ова точно ќе ми биди мило. После ќе ја гледам утакмицата у живо ќе биди интересно со Костов :))
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
А тие Филип Спиркоски и Јошески какви се?
filip spirkoski neam pojma, a josheski so toa sto uste dve sezoni moze da igra kako U21 igrac i ima fudbal vo nego mislam deka bi vredel barem za na klupa. mene mi ostavi soliden vpecatok koga go gledav, ima so sto da se raboti.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
"" Попладнево во Битола, на стадионот “Петар Милошевски“, домашниот второлигаш со 3:2 успеа да слави триумф во пријателски меч против Тиквеш. Резултатот први го отвориле биточани за водство од 1:0, потоа Христов од Тиквеш израмнил на 1:1. Пелистер постигнал потоа два гола за водство од 3:1, за да Ивановски успеал само да го ублажи поразот.
И двајцата тренери, Секуловски и Костов имаа можност уште еднаш да ја проверат моменталната форма на своите играчи.""

превземено од еден спортски медиум
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
sonapraja so tikves ?
3-2 za nas 3-1 na poluvreme strelci Manevski so gla pa Buki nozicki od 20 metri i Fikata strelec na tretiot od golema dalecina vo prvoto sme igrale so prca postava posle decata vtoroto ubo izigrale nasite po eden pinisten gol kaj dvata zaradi ofsajd uste dve sansi za nas i dve za tikves a odbrani Ilo koj prethodno primnal gol bez vrska ke ima najverojatno snimka na youtube pa ke gledame falata uste igraci za da imame salam cela prva postava pred se uste eden napagac

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Уште два-три играчи фалат за да бидиме комплетни.
Нека се растрчат по фирмите локални да извлечат средства, колку да се доведат уште два иррачи барем.
Не е лош составот засега ама треба уште да се работи и да се комплетираме со еден јак напаѓач.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Уште два-три играчи фалат за да бидиме комплетни.
Нека се растрчат по фирмите локални да извлечат средства, колку да се доведат уште два иррачи барем.
Не е лош составот засега ама треба уште да се работи и да се комплетираме со еден јак напаѓач.
Abe i karti neka probaat ete Kararoman pred nedela dena pocna da prodava sezonski za dresoj i fanshop e nuklearna fizika kaj nas inaku ima firmi so mozat da dat samo treba nekoj da mu kazi i loso e so taman ke se prefrlat pari nekoj ja blokira zirosmetkata i si bara od borcot dobro e sto sega za sega sme redovni so plati nema problemi od opstinata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.768
Првото полувреме супер интересно. Првите 15-тина минути доминиравме, и тој период и голот борче го даде после уба акција. Тиквеш после то превзеде иницијатива и од корнер примивме глуп гол. По истиот терк, од корнер можевме да примиме уште 2,3 гола. Одбраната несигурна. 2-риот и третиот гол, ремек дела. Посебно на буки со ножички, беше досега невидено нешто Под тумбе кафе. Имаме средина, до денес мислев нападот ни е најслаб, но одбраната поќе чкрипи него напред.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Првото полувреме супер интересно. Првите 15-тина минути доминиравме, и тој период и голот борче го даде после уба акција. Тиквеш после то превзеде иницијатива и од корнер примивме глуп гол. По истиот терк, од корнер можевме да примиме уште 2,3 гола. Одбраната несигурна. 2-риот и третиот гол, ремек дела. Посебно на буки со ножички, беше досега невидено нешто Под тумбе кафе. Имаме средина, до денес мислев нападот ни е најслаб, но одбраната поќе чкрипи него напред.
So kazaja za povredata na Kaseto e poseriozna nema da igra ke treba da barame igrac da se zemi ili od polesen karakter a za odbranata Dragarot i Kiceto se prvoligaski igraci so godini ne bi trebalo da ima problem ko ke se voigraat osven so na sekoj peti natprevar poradi zolti kartoni nema da igra dragarot ke treba nekoe dete najverojatno stefanovski

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.768
Каше џуниор при контра се повреди. До тогаш беше солиден. Се жалеше на задна ложа, одма го сменаја. Со оглед на то шо сам се движеше, мислам не е нешто посериозно, ама дс не прогнозирам пред време. Да се надеваме ок дека ќе е, ќе ни се најди дефинитивно сезонава
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
nema negde snimki od golojte ,mi kazvate nozicki vakov takov gol ,me jadi janza da gi vidam golojte segaa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom