Фан Клуб: Партизан

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.182
Поени од реакции
56.677
Кај сте бе? Ве снемало една година. Ајде не паѓајте, една сезона 0 титули и ве нема.

За лани, поише ми е криво што не пројдовме групи у ЛЕ и глупите киксови против Аз Алкмар него што изгубивме Куп од Воша. Знаев дека ќе биде тешко, Лалатовиќ е напаленко против Партизан, а и дечкото е врвен тренер, според мене најдобар у српска лига.

Добро е што не си отиде ниеден играч, освен Страхиња нели, на негово место дојде Бањак и некојси Лалатовиќ.
За у везен ред ни фали уште еден заден везен играч, читав денеска го барале Марко Доциќ од Чукарички, овој е доста фален играч низ Србија, добар заден везен плејмејкер, нешто што ни фали и нешто што Здјелар и Шчекиќ не се. Здјелар е супер играч ама не е плеј, Натхо не може цело време да игра а и боље е на 10ка. Палец горе за Доциќ. Уште еден дрсен бек да најдат, мада најверојатно таму ќе игра Лутовац кога Милетиќ ќе одмара или ќе игра штопер.

Поповиќ ќе добива многу повеќе шанси на гол ради правилото за у21 играчи, Фичо е бетон напред, очекувам многу повеќе шанси да добиваат Лазар Павловиќ и Џони Штулиќ.
Бојан Остојиќ ќе биде капитен коа нема да брани Стојке.

Очекувам многу појака борба за титула сезонава, боље сме од Ѕвезда у секој сегмент, можда претерувам ама освен Дегенек друг ниеден играч не би играл прва постава у ПФК.
Деки сеа за сеа е тапа тренер, титулата ја освои на заслуга на Милојевиќ. Можно е и Бане Ивановиќ да го земат, шпиц немаат.

-Поповиќ.
-Милетиќ. Остојиќ. Бањак. Урошевиќ
-Здјелар. Шчекиќ
-Стевановиќ. Натхо. Асано
-Садик

-Стојковиќ
-Лутовац. Вујачиќ. Витас. Брежанчиќ
-Доциќ. Павловиќ
-Марковиќ. Сума. Ивановиќ
-Матиќ/Штулиќ
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Кај сте бе? Ве снемало една година. Ајде не паѓајте, една сезона 0 титули и ве нема.

За лани, поише ми е криво што не пројдовме групи у ЛЕ и глупите киксови против Аз Алкмар него што изгубивме Куп од Воша. Знаев дека ќе биде тешко, Лалатовиќ е напаленко против Партизан, а и дечкото е врвен тренер, според мене најдобар у српска лига.

Добро е што не си отиде ниеден играч, освен Страхиња нели, на негово место дојде Бањак и некојси Лалатовиќ.
За у везен ред ни фали уште еден заден везен играч, читав денеска го барале Марко Доциќ од Чукарички, овој е доста фален играч низ Србија, добар заден везен плејмејкер, нешто што ни фали и нешто што Здјелар и Шчекиќ не се. Здјелар е супер играч ама не е плеј, Натхо не може цело време да игра а и боље е на 10ка. Палец горе за Доциќ. Уште еден дрсен бек да најдат, мада најверојатно таму ќе игра Лутовац кога Милетиќ ќе одмара или ќе игра штопер.

Поповиќ ќе добива многу повеќе шанси на гол ради правилото за у21 играчи, Фичо е бетон напред, очекувам многу повеќе шанси да добиваат Лазар Павловиќ и Џони Штулиќ.
Бојан Остојиќ ќе биде капитен коа нема да брани Стојке.

Очекувам многу појака борба за титула сезонава, боље сме од Ѕвезда у секој сегмент, можда претерувам ама освен Дегенек друг ниеден играч не би играл прва постава у ПФК.
Деки сеа за сеа е тапа тренер, титулата ја освои на заслуга на Милојевиќ. Можно е и Бане Ивановиќ да го земат, шпиц немаат.

-Поповиќ.
-Милетиќ. Остојиќ. Бањак. Урошевиќ
-Здјелар. Шчекиќ
-Стевановиќ. Натхо. Асано
-Садик

-Стојковиќ
-Лутовац. Вујачиќ. Витас. Брежанчиќ
-Доциќ. Павловиќ
-Марковиќ. Сума. Ивановиќ
-Матиќ/Штулиќ
Не сум знаел дек си за Партизана. :D А мене сам да пишувам ме мрази.
Лазар Павловиќ не е ЦМ, ама нема везе. :D Треба десен бек да појачаат и уште еден ЦМ, ако Доциќ не дојде. Има уште два играча во ротација Денис Стојковиќ за кој сматраат дека е голем талент и Лакчевиќ кој добиваше шанса, ама ги сјеба лигаментите. Стевановиќ жал ми е што падна како трета опција, ама тоа е. Детето на голот е одлично. Е да Чолиќ и Арамбашиќ ги заборавив и они ке добиваат шанса. Лани ги гледав баш против Војводина на ЈНА и ги растурија 4-0, требаше да идам и со Јунајтед, ама не ми се даваа толку пари, а и онака не сум евронавијач. :P

Што се однесува до квалификациите за Лига Европа моментално сме три места над линијата (под нас е братски ПАОК), така да би требало да бидеме носители во плеј-офот, мада чекаме да видиме исходи во првенствата, куповите, ЛЕ и ЛШ.

Е и ова за крај од мене. Мислам дека Саво се мести на пенал да биде константно плукан со ова ветување за титулата. Прво знаејќи какви размазени гомна се навивачите кои ги разгалија титулите на ѓура шнајдерот и неспособноста на раководителите на клубот од другата страна на Топчидар и друго знаејќи дека против себе не гледаат дека ги имаме вучиќ + фсс + судиите + 17 цигански филијали, нема потреба да се даваат такви ветувања. Разбирам дека во 2017 направивме епско чудо, ама ја научија лекцијата. И за крај пуши звездо курац мој, Партизан је шампион.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.182
Поени од реакции
56.677
Таму го пишав Павловиќ пошо Сума е понапред, Лазар ќе си игра 10ка, Натхо позади у таква ситуација, или пак со само еден заден везен, не е битно.

Саво ме изненади со понашањето на пријателскиве ама со тоа сака да им створи и притисок на судиите, да не си играат курташак, убаво им кажа, поштовачете ви Партизан.

Ако бе, мене ми се свиѓа таквиот пристап, Партизан е тим што мора да освојува титули а не да се задоволува само со ЛЕ пласман. Легенда е на клубот и не очекувам да му серат Гробарите, не ни видов некои критики за 0та од оваа сезона.
Се гледа напредок кај тимов, не сме имале боље состав неколку години уназад, едино дефанзивно бевме добри со Бата ама играта канцер, со Саво играме фудбал плус Чурчиќ го зема за асистент.

Лола легендата го забораив у составот погоре.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Саво е таков уште од зимуска. На турнирот во Катар направи курч потег, се надевав дека ке прави и у продолжение на сезоната. Инаку ете заборавив да пишам дека е комедија лигава, се менуваат правила у 5 до 12. Нели требаше плеј оф да се игра, ама господава укинаа, а нигде не се смени ова правило.

Абе и мене брат, ама пак ти кажувам има луѓе едвај чекаат кикс да го плукаат. Разбирам дека за заб му се земаат и АЗ и купот со Војводина, ама човекот знае што работи. Плус пак ке кажам у лига е со тим кој има 16 филијали, судии и тако даље. Инаку Легија (aко си го гледал Анѓус на времето, така го нарече еднаш) :D не ми прави мерак, подобар ми беше Ѓуми, затоа што знаеше добро да работи со младите, али ај да не кењам и ја. Ќурчиќ е доктор за дефанзива во пинг понг лигата. :D

Е да Лола доби баш добра минутажа, а и има причина зошто доби договор на уште три години. :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па не беше ништо драматично, не знам зошто бришења.
Е ајде де, изгледа го нарушив спокојниот мир со тоа дека целиот свет е против партизан.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Е ајде де, изгледа го нарушив спокојниот мир со тоа дека целиот свет е против партизан.

Не е цел, само пудлицата и таа радикална багра што е на власт.
Ама повторно за тоа можеме да разговараме, дури и со евтини провокации.
Затоа ме чудат избришаните мислења.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не е цел, само пудлицата и таа радикална багра што е на власт.
Ама повторно за тоа можеме да разговараме, дури и со евтини провокации.
Затоа ме чудат избришаните мислења.
Партизан има проблем што го водат луѓе што благе везе немаат од фудбал... друг проблем навијачи профитери.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Партизан има проблем што го водат луѓе што благе везе немаат од фудбал... друг проблем навијачи профитери.
Тоа е точно. Со мала корекција, го водат СНС луѓе, под прикривка дека се независни и опозиционо настроени.

Но, тоа не е главниот проблем на Партизан. Главниот проблем е во штелуваната лига. Партизан бил фаворизиран во време на Тадиќ до одредена мера, била и Ѕвезда претходно, ама тоа не било ни блиску до ова што се случува сега.
Едно е фаворизација, друго е тенденција да се уништи другото. Тие не само што ја туркаат Ѕвезда, туку се обидуваат да го уништат Партизан.

И најјако, Ѕвезда и штелувана лига со Грофот не успеа да освои. Препотенкото со Леонардо успеа да влезе во историјата како тренер кој освоил наместена лига за сосема друга екипа.
Како? Не прашувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom