Фан Клуб: Партизан

Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Изгубивме,ама верувајте СРЦЕТО МИ Е ПОЛНО!
Кога влезе КИМИ,ко заурла!
ЈУГ ЈЕ УСТАО,ТИТУЛА ЈЕ НАША!
КИМИ ВОЏА <3
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Вермезович нека се убие дома губи дерби и си испробува некој си тактики..кој ебан Јојич го става прва а Нинкович на клупа седи..освен голот веза немаше па и Остојич во одбранава е цреп колку е бавен секој појак напаѓач ќе го претрча..џабе е публиката и се што се враќа како што е таму ако во управата седат лопови и ништо не играме..Маркович почна со тренинзи нека се враќа и заедно со Илич од следно коло да се почна пак со газење.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Морам пак да прокоментирам.
Еве го тој момент,кој ќе се памти.
Во 73та минута излезе КИМИ и падна транс.
Тој рече : "ТРИ ГОДИНА САМ ЧЕКАО ОВО! АЈДЕ ДА ДИВЉАМОООО!"
Тотално лудило,итоa беше 1:2.
Еве клип :
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Не се нормални жими све, губат 7 поени за една нецела недела... :facepalm:
Играчи ко Пауљевиќ, Станковиќ, Миљковиќ, не треба да играат во Телеоптик, а не за Партизан... Дали е ова некоја игра, незнам, само знам дека ќе има тепање доколку ја изгубат титулата за една полусезона, на плус 11... Нема да му се прости ниту на Вермез... Еднаш веќе му е опростено кога ја намести против Макаби Петах Тиква и испаднавме срамно... Втор пат не смее ни да има... А на крај на сезона, да добие шут карта во еден правец...

Од друга страна пак, срцето ми е полно кога го гледам Југ како полека се буди, и како Кими е на слобода... Пак имало некоја фрка со Забрањени во некој локал, губат моќ, губат луѓе, се повеќе и повеќе Југ зема замав и гледаат што повеќе да растурат, нема да им успее на Забранетите...

Ако не друго, дербито на 18-ти Мај ќе биде празник... Буден Југ, Кими се враќа, со Раде партали ќе прават :D... Напалени цигани, намалена бодовна разлика... Едвај чекам... :vozbud:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
0-1 прво полувреме крај,Саша Илиќ од пенал у 2 минута.
Многу лоша игра,Јавор напаѓа цело полувреме,35-та минута имаа 100%-тна шанса Стојковиќ чист зицер одбрани,ако не дадеме гол докај 60-та за 0-2 гадно ќе биде !
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Абе не се заебавајте кулирајте ова не личи на ништо а не па на фудбал.Да му се згади на човек.Одете вршете си работа и не се замарајте ја одамна дигнав раце од гледање на српско првенство.БЉАК!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Па никој не те тера да гледаш,Партизан со 11 луѓе како Миљковиќ да игра пак ќе го гледам,не е работа секогаш се живо да се освојува !!!
0-1 крај,победивме во една од најтешките утакмици до крај,добро е !!!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Важна е победата и да се стави крај на мини кризата..играта на предходните кога игравме против бункери и имавме еден тон шанси не тепавме..нема веза тоа игра има само да се искористуваат шансите и сега со Илич во тимот и Маркович ќе биде друго..за другата се враќаат Митрович и Нинкович кој паузираа поради картони.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Па никој не те тера да гледаш,Партизан со 11 луѓе како Миљковиќ да игра пак ќе го гледам,не е работа секогаш се живо да се освојува !!!
0-1 крај,победивме во една од најтешките утакмици до крај,добро е !!!!!
,,не е работа секогаш се живо да се освојува !!!,,ај појасни ми го ова молим те?

Значи не зборам ја за љубав према клубу и тоа дали игра овој или оној вака или онака него зборам само дека играта на партизан е под секое ниво тоа и слеп да си ке го видиш и не го велам само ја тоа него и сите кои го пратат партизан.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
,,не е работа секогаш се живо да се освојува !!!,,ај појасни ми го ова молим те?

Значи не зборам ја за љубав према клубу и тоа дали игра овој или оној вака или онака него зборам само дека играта на партизан е под секое ниво тоа и слеп да си ке го видиш и не го велам само ја тоа него и сите кои го пратат партизан.
Епа тоа е што е ,нормално дека не сум слеп и дека гледав цело време дека Јавор напаѓаше,ама тоа значи дека не треба да го гледам Партизан???
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
http://www.mondo.rs/s286566/Sport/Sport/Fudbal/Petkovic_za_MONDO-_BSK_je_Partizanov_klub.html

Прочитајте го циганов,многу смешен човек е,ми текнува кога се врати у звезда вика ја со звезда освои 2-3 дупли круни што е нешто необјасниво,5 титули по ред се ништо за 2 дупли круни,очигледно некоја жичка му е откачена на дечково !
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
7 Финалиња до Крај... Ајмо Црно-Бели Шампиони :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Со мало закаснување, победа над ФК Рад со 2-0... Илиќ капитен и Немања Којиќ стрелци на головите... (y)

6 Финалиња до Крај...
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
И ова не го бев видел па даде Господ и тоа да го видам.
Пу да ти ибам ГАНФЕРО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom