Фан Клуб: Партизан

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
остај каква акција за првиот гол..па и предходно Интер го срушија заедно :)
Затоа и пишав "и Лацио", бидејќи пред недела-две го убија и Интер, по два комада двајцата... :)
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Љајиќ и Јоветиќ го кутнаа и Лацио во Рим... Ахххх што играчишта испуштивме, па и кога ги видов во прегратка заедно и плус Савиќ... :place:
Абе баталете такви муабети готово е тоа било шо било поминало и можда еден ден пред пензија и ке се вратат :P него прати ова ,,ДЕТЕНЦЕВО СВЕ ОБЈАСНИ,,
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Спремете се денеска за славење титула, звезда уште еднаш загуби, па со победа над ОФК на домашен терен ( 18:00 ) одиме на +11 ! Титулааааа, титулаааааааа ......... :icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Спремете се денеска за славење титула, звезда уште еднаш загуби, па со победа над ОФК на домашен терен ( 18:00 ) одиме на +11 ! Титулааааа, титулаааааааа ......... :icon_mrgr:
и победа нормално..Лазевски и Миљкович дебакл невиден..ај десен нема кој да игра ама лев не го игра Волков игра црепов.
Лука со Којич за вториот гол одлична соработка додека првиот ги измести Митрович.
+11
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
ТОПЧАГИЧ НАДА.............ТОПЧАГИЧ НАДА.............ТОПЧАГИЧ НАДА
ЈЕБИ НАДО ГЛУПЕ ЦИГАНЕ ГЛУПЕ ЦИГАНЕ ГЛУПЕ ЦИГАНЕ!!!!!:D:D:D
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Браво Митрович,браво Лука,браво Којич,браво Партизан!
Циганска туга је преголема! +11! ШЕСТ ГОДИНЕ ТУГУ!
Не беше лошо и на трибините.


И ЗА КРАЈ :
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Бод на гостовање,1:1 во Кула... Нема да коментирам играта..
Головите :
А на трибината не беше лошо,се повеќе врнеше дожд и се повеќе ритамот на навивањето беше појак итака..


 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Втор нерешен резултат за три дена, овој пат 0-0 на гости во Севојно против Слобода Поинт :facepalm:
Вермез почна да сере, Волков го нема цела полусезона, му играат Миљковиќ и Воја Станковиќ, се заебава, им дава ветер во грб на цигоси...

Во Сабота/Недела играме на ЈНА против Воша, да се истуриме врз сланинарите :)
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Маму ви е*ам не за друго и не од друго него ме нервират вакви ретадрирани играчи со УШТЕ ПО РЕТАРДИРАН тренер.Боже па зар вакви утакмици да гледаме ма нема шанси бе.......шо све ке се изнагледа човек у српска лига и на српските пашњаци тоа ни сам Господ Бог неможе да предпоставе.Едноставно и најискрено ја за мене си кажувам веке не ми се гледа без разлика дали губи или победува едноставно трујат ми и мозок и очи овоа веке не се гледа.ХОШТАПЛЕРИИИИ!!!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Пуштен е Кими од затвор !!!
Во недела со Војводин дома со победа според мене ја оверуваме титулата,не дај Боже нешто друго да се деси ќе биде гадно до крај,ама мислам дека чиста работа си е ,победа во недела,по бод им дадовме на Хајдук и Севојно,па догодина ќе вратат со 3ки :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ћекали га Лети, чекали га Зими, на велика врата, излази Наш Брат Кими... Правда је спора, али достижна... :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ќе грми со Војводина :)
Вчера ја погледав и бевме многу доминантни а промашивме одлични шанси исто голманот на Слобода одбрани тоа што ретко кој го брани..
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
FU*K YEAH!
Абе оладете малце,циганиве што да прават.. Кај 6та година кутрите жалат,остануваат после утакмица.
Ние за две реми му пееме вака така... Кулирајте малце,титула е ЦРНО БЕЛА!
Задоволен сум и за случувањата на трибината,раднички ден беше а добра бројност а уште подобро НАВИВАЊЕ!
ИНАЧЕ БРАВО ЗА КИМИ,КОЛКУ СУМ РАДОСЕН. Се оди на подобро,ЈУГ че бити јачи него пре.
Во недела,со 25.000 ќе бидам задоволен. Која лудница ќе биде ЕЈ!
Еве и што се случуваше и на трибините :
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
0-2 губиме 75та минута,срамота,ама тоа е се очекуваше вакво нешто,овој Вермезовиќ ако не даде оставка ќе ја изгубиме сигурно титулата со него,човекот незнае што прави,Пауљевиќ игра при здрав Волков,Којиќ на клупа игра Шчеповиќ кој нема 2 дена по ред тренирано!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom