Фан Клуб: Парма

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
abe sto ti e tebe parma e tim so renome
od kaj znaes sto ke se desi so milan,inter,mancester za edno 20 godini nisto ne se znae bidejki i parma bese kako ovie timovi sto gi nabrojav
Добро сега да не претеруваме,Парма секогаш беше солиден тим ама секогаш своите најдобри поединци ги продаваше на Интер,Милан,Лацио,Јуве!Толку им беше силата ама реално според мене комотно можеа да си играат у Сериа А во средина на табелата!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
другар за да отвориш тема за фан клуб треба да имаш минимални работи кои ке ги исполни темата!
1-да има редовни корисници кои ке дискутираат околу тимот!
2-тимот да игра во 1 лига
3-барем 1 да ја освои италијанската лига!
АКо се отвараат теми за сите тимови ке го смениме името на форумот од кајгана во спорт форум!
A Adriano zaso si potpisan be,koj go napravi igraciste od svecka klasa,mislam ako znaes ako ne jas ke ti kazam
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
A Adriano zaso si potpisan be,koj go napravi igraciste od svecka klasa,mislam ako znaes ako ne jas ke ti kazam
хехе:)убаво кажано!
Абе искрено Адриано беше најавуван како супер ѕвезда и во Интер ама некако во Парма го пронајдоа тој вистинскиот Адриано!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
хехе:)убаво кажано!
Абе искрено Адриано беше најавуван како супер ѕвезда и во Интер ама некако во Парма го пронајдоа тој вистинскиот Адриано!
Greska si..Inter neznam od kaj go kupi ali nikoj neznaese za nego ne bese ni najavuvan ama go pustija so real na prijatelska i mu dade gol na casiljas od trieset metri gol od sloboden.Go dadoa na Fiorentina ama tamu bese mnogu slab,ali poslem vo PARMA stana zverka..Oni znaat kako treba so mladi deca
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Greska si..Inter neznam od kaj go kupi ali nikoj neznaese za nego ne bese ni najavuvan ama go pustija so real na prijatelska i mu dade gol na casiljas od trieset metri gol od sloboden.Go dadoa na Fiorentina ama tamu bese mnogu slab,ali poslem vo PARMA stana zverka..Oni znaat kako treba so mladi deca
Во Интер дојде од Фламенго.. Не беше слаб ни во Фиорентина но сепак оној вистинскиот "Император" беше во Парма и во Интер првата сезона кога се врати од позајмица. Потоа знаеме какви проблеми имаше.. смрта на татко му, алкохолот, лоши односи со Манчини..
Како што рече Дунга: "Играчот не може да заборави да игра, само може да има пад на формата". Е сега кога ќе се врати во вистинска форма не зависи само од него. Треба да се има подршка а во Интер ја немаше. Сега во Сао Паоло повторно се враќа во вистинска форма. Повикан е и за Бразилскиот национален тим.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
parma se vlecese poslednite godini,i pustaa nekoj bod ama na se ima kraj.A za vleguvanje odma vo prva liga,nema sansi zosto nema dobar sponzor(nema pari)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Таа без пари опстануваше во прва лига па што има тоа врска!Има врска али ако останат играчите ке влезат!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.629
Поени од реакции
11.226
Пак ќе се вратат бе, немајте гајле!! Инаку не верувам да има некој фан на Парма ?? :smir:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Пак ќе се вратат бе, немајте гајле!! Инаку не верувам да има некој фан на Парма ?? :smir:
Јас не сум,имам симпатии кон нив али овој Тери е од кај мене и 100% сум сигурен,голем навивач на Челзи и Парма е уште од времето!:top:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Пак ќе се вратат бе, немајте гајле!! Инаку не верувам да има некој фан на Парма ?? :smir:
Jas sum za PARMA od dalecnata 1996 god i od togas ne sum prestanal da gi sakam,a sigurno ke se vratat,nieden igrac ne si otide FORZA PARMA
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добри беа Парма порано!Секогаш беа на врвот!Имаа добри играчи како Ди Вајо,Киеза,Асприља,Канаваро,Фреј,Жуниор,Турам,Апија....стварно беа супер тим!
А денес богами имаат неколку млади добри играчи од каде што може да се пазари!Цигарини,Десена,Будан...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Парма?...Легенда...Иако, нема некој подвизи од типот, Скудета, ЛШ итн...Многу ми е мака што испаднаа, но што можеме ние тука? Парма, до полусезона си држеше добра форма, средина на табела, добра игра...Но дали дојде до светла точка, односно дали дојде некоја фикс идеја, па си рекоа дека ќе може да се борат за излез во Европа, а на крај го осетија дното...:toe:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Парма?...Легенда...Иако, нема некој подвизи од типот, Скудета, ЛШ итн...Многу ми е мака што испаднаа, но што можеме ние тука? Парма, до полусезона си држеше добра форма, средина на табела, добра игра...Но дали дојде до светла точка, односно дали дојде некоја фикс идеја, па си рекоа дека ќе може да се борат за излез во Европа, а на крај го осетија дното...:toe:
Pa dobro nema skudeto nema liga na sampioni ama ima osvoeno kup uefa 2 ili 3 pati a toa ne e mala rabota..Nieden igrac ne si otide znaci sigurno se vrakaat vo seria A...
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Najverojatno Igor Budan ja napusta PARMA i zaminuva vo Palermo....Mameto da mu go ebam jas nego kopile glupo....Ako mozeme i bez nego....
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Najverojatno Igor Budan ja napusta PARMA i zaminuva vo Palermo....Mameto da mu go ebam jas nego kopile glupo....Ako mozeme i bez nego....
Сигурно нема да игра у второлигаш,али и без него ке обезбедат пласман у Сериа А:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom