Фан Клуб: Парма

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
шо знам дали може да им земеме бод...
Или пак три.. :toe:

АААА!!!

:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Не ја гледав утакмицава ама ааааааа <3

Свака част!!

@Некој од интер што го чита ова, ќе може опис што се дешаваше?

Ќе гледам после хајлајтс секако...

Претпоставувам паркирање на автобус од страна на Парма и мртва утакмица?

Тоа е, изгледа против појаки екипи кај што нема што да изгубиме ќе имаме добри утакмици....
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Аууу и тоа со каква голчина ги тепале. (y)
Од хајлајтсот од 2 и пол минути што го изгледав, Интер имале бајаги шанси, дури како да ми се виде(матна снимка) и дека со рака играч наш ја извади од линија( мада не ми е јасно како поред ВАР би поминало такво нешто).

Али нормално не се очекува да се носиме играчки со нив, така да злато вредни 3 бода. И уште ми е криво за изгубените 2 со Удинезе, али јбг.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Јако е да се навива за екипа чија цел е одбегнување на последни три места, секој меч е битен како за титула да играш :D

ЖЕРВИЊО МАДЕР ФАКЕР ЕЈ :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

Ова да беше Меси или Роналдо сеа цел свет стапалата ќе им ги бакнуваа, ама пошто е Парма и пошто е Жервињо на никој не му е гајле.

Ист број на бодови со Интер, повеќе од Рома, повеќе од Милан (ама Милан се со меч помалце), 2 бода помалце од Лацио.

Сосема солиден старт.

А ептен сјебан распоред...3 од првите 6 меча се против Јуве,Интер и Наполи.....а бе ааајде
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Џ/Жервињо :cuc: :cuc: :cuc:

Ќе си гази у лигава

Тоа е таа италијанска игра :D 1-0 утакмици против вакви екипи ќе се изнагледаме или пораз или победа

Одличен старт, борбата за опстанок е почната солидно.

Следна недела ќе биде зезнато против Пандев и Пиатек, добар фудбал играат Џенова се надевам ќе останат они до крај на сезона при врвот, полјаков е уживање да се гледа
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Многу е напната лигава кога станува збор за борба за опстанок, требаат негде 40 бода за да си обезбедиш опстанок со сигурност.

Иако мислам годинава и помалцеќе требаат накај 35 негде можеби..

Со задржано водство тука, 17 поени пред интернационална пауза уопште не е лошо, до крај на годианва до 25 ако се стигне би било маестрално, и би требало нешто ептен лошо да се деси следна година за да отпаднат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Од борба за опстанок до борба за Европа ќе стигнеме :ROFLMAO:
Тука сме, бод разлика со Милан :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Супер сезона, каде и да завршиме јас сум задоволен, очекував жестока борба за опстанок така да....фак јеа <3

Сега е време да се размислува за иднината, се надевам ќе направат некои трансфери пошто 36 годишен Бруно Алвес уште е главен у одбраната, мора да се рачуна на подолг рог за да не бидеме уште една екипа што една сезона е осма а друга сезона е осуманесетта.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Од борба за опстанок до борба за Европа ќе стигнеме :ROFLMAO:
Тука сме, бод разлика со Милан :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Супер сезона, каде и да завршиме јас сум задоволен, очекував жестока борба за опстанок така да....фак јеа <3

Сега е време да се размислува за иднината, се надевам ќе направат некои трансфери пошто 36 годишен Бруно Алвес уште е главен у одбраната, мора да се рачуна на подолг рог за да не бидеме уште една екипа што една сезона е осма а друга сезона е осуманесетта.
Vraka se Mauri od Milan...a ima nekoi muabeti i za Baloteli
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Многу е напната лигава кога станува збор за борба за опстанок, требаат негде 40 бода за да си обезбедиш опстанок со сигурност.
Е па фала богу, на коло пред крај конечно стигнаа до 40+ поени...

Очаен втор дел на сезоната ама ете, битно обезбеден опстанок.

Со оглед на тоа кај беше клубов пред неколку години, многу е битно да се остане во лигава уште 4-5 сезони барем да се обезбеди стабилност. Па после тоа може да се почне со градење на тим за подобри резултати.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Добро прво полувреме во купот.

Вака така имаат добра шанса за во купот да стигнат до 1/8 финале и дуел со Рома.

Сега Венција па после тоа Фросиноне/Монополи (што звучи како име на албанска фирма).

За во лига исто како лани, очекувам интересна и тешка битка за опстаснок.

Се надевам ќе ме изненадат ама ете моите очекувања се тоа.
Е па фала богу, на коло пред крај конечно стигнаа до 40+ поени...
И годинава 40+ поени ќе треба да се бркаат.

Интересно е колку е ојачана лигава во последниве години.

Минатата сезона Емполи испадна со 38 поени.

Последен пат кога во Серија А триесет и осум поени не беа доволни за опстанок беше во 2006/07 кога Киево отпадна со 39 поени.

А токму таа 2006/07 сезона шампионот на ЛШ дојде од Италија (Милан)

Дефинитивно Серија А се враќа на старите патеки....бавно...многу бавно..ама....се враќа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom