Фан Клуб: ПСЖ

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
АЈ догодина ке паднат:)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Се спасивте...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
dobro e za francuskiot fudbal so PSG kje igra ponatamu vo prva liga.......
pocnuvam da gi postuvam poradi boulogne boys, poradi boite na klubot,tradicijata,istorijata.......... ama od toa ne se zivee.........
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Турам ја завршува кариерата поради проблеми со срцето

Кариерата на Лилиан Турам најверојатно е завршена, откако лекарските прегледи во ПСЖ доживеаа колапс кога докторите открија дека фудбалерот има проблеми со срцето.

Францускиот дефанзивец денеска требаше да биде претставен како ново засилување на ПСЖ, но тоа не се случи откако докторите открија сериозна аномалија на срцето на Турам.
Песконференцијата која требаше да биде и претставување на Турам како ново засилување, се претвоти во трагична откако французинот откри дека тој нема да може да потпише поради сериозно проблеми со неговото срце.

"За жал оваа пресконференција денеска нема да биде за презентација на мојот договор со ПСЖ, туку да ви соопштам дека докторите ми открија вродена срцева мана" - изјави 36-годишниот фудбалер.
"Тоа е нешто исто како што брат ми имаше пред неколку години и тоа го чинеше живот на еден кошаркарски натпревар".
Ова најверојатно ќе значи и крај на кариерата за Турам, дополнителни тестови ќе бидат извршени во наредните денови а конечните резултати ќе бидат за околу еден месец.
"Кога како млад фудбалер настапував за Монако тие ми кажаа дека имав нешто, но бев подготвен да играм".
"Работите еволуираа и денеска јас сум под ризик. Вчера кардиолозите најдоа аномалија. Ние ќе направиме дополнителни тестови во наредниот период и дефинитивните разултати ќе бидат познати за еден месец".
"Мојата мајка исто така има проблеми со срцето и таа беше тука со мене на прегледите. Мојот брат почина од ваков проблем на еден кошаркарски натпревар и за други членови од мојата фамилија овој прблем беше кобен исто така" - заврши Турам.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Честито победа...оваа година како што гледам ПСЖ има одличен тим и е еден од главните конкуренти за освојување на француската лига а и Уефа Купот
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Zatvorete ja temava podobro oti ovoj Fan Club ke go proglasat za najpateti4en do sea ... No PAZETE , golema konkurencija imate od Valencia koi se re4isi kao vas , ama ja sepak mislam deka PSG e nesto posebno so ne se glea sekoj den. Formiraa tandem KATASTROFA & PROPAST

:uvo: ( NO COMENT ):uvo:
Така викаш а ? Јас пред 5,6 месеци убаво реков ПСЖ е клуб со огромна традиција , и со огромен број навивачи како во Франција така и ширум светот. Беше само прашање на време кога ке се вратат на победничките патеки .
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Матеја Кежман денеска го реши Нант од пенал оваа сезона добро има тргна ајде само нека се множат победи.:salut:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Незнам зашо али навивам за овој тим без причина најверојатно ради името :) а и си дојдоа и добри играчи и солиден состав имаат и за другите ве молам да не провоцирате како претходно.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Мислам дека оваа година ПСЖ се ујачија и мислам дека ке постигнат многу за разлика од лани која се бореше за опстанок, победија на НАНТ и честито!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
На полувреме губат 1:0 од сент етјен на гости :S
13'[1 - 0]M. Dabo



31'
E. Tavlaridis



33'

S. Traore
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
stvarno bas se OK ekipa ovaa godima imaat i pokvalitetni igraci ZILI,KEZMAN i daj boze da im trgne,navivam za niv posto se od PARIS od najubaviot grad na svetot,ali od Francija br.1 za mene se LYON :zver:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Pokraj Inter koj mi e vo srceto si navivam i za PSG od Francija :) pa da vi kazam si ja sledam plavava boja :) od Germanija omilen mi e Schalke 04 ... dobri se PSG godinava, interesni za gledanje, mislam deka so Thuram mozea da atakuvaat na titulata.. vaka se nadevam deka ke izborat barem 3 mesto i liga na sampioni za vgodina..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom