Фан Клуб: ПСЖ

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Mojot omilen tim od Francija. Eve malce za nego

Samoto ime vi kazuva deka e od glavniot grad na Francija-Pariz. Igraat na stadinot Parc des Princes . Formiran e vo 1970 godina , so spojuvanje na dva vekepostoecki klubovi od Pariz(Fc Pariz i Stade Saint Germain, kojsto e formiran vo dalecnata 1904) taka da spored mnogu luge bi trebalo da pisuva deka PSG e formiran vo 1904. Vo posledno vreme se vo kriza , no se vtor po popularost tim vo Francija( posle Marsej). Inace navivacite im se ultradesnicari, mozete da primetite deka za razlika od site tribini vo Francija kadesto ima golem broj na crnci i arapi na COP DE BOLOGUNE nema nieden. Gi izbrkaa site :pos2:. Ima li nekoj drug sto e fan na ovoj klub?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Stvarno PsG se simpaticen tim, mene mi se sviga igrata na Pauleta. Steta sto vo momentov se vo vtora polovina na tabelata
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
И за ПСЖ фан клуб, а? Ако де. :)
Па што да кажам, се кажавте, сегашниов состав е слаб и тешко играат некако.
Не се како порано.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Јас не се сеќавам дека некогаш и биле добри.Можеби биле пред 20 години
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Eve gi poleka vleguvaat vo forma uspeaa da svrzat dve pobedi na domasen teren . Dosega nemozea nikako da pobedat doma , godinava hmm mozebi imaat nekakvi sansi da isturkaat do intertoto ama ke vidime. AVEC PARIZ
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Zatvorete ja temava podobro oti ovoj Fan Club ke go proglasat za najpateti4en do sea ... No PAZETE , golema konkurencija imate od Valencia koi se re4isi kao vas , ama ja sepak mislam deka PSG e nesto posebno so ne se glea sekoj den. Formiraa tandem KATASTROFA & PROPAST

:uvo: ( NO COMENT ):uvo:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Се надевам дека ке се извлече од кризата и ке остане у првата дивизија
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Го респектирам овој клуб , имаат добри навивачи - Boulogne Boys

Се закануваат на управата и на играчите дека ако испаднат кје ги убијат !...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Го респектирам овој клуб , имаат добри навивачи - Boulogne Boys

Се закануваат на управата и на играчите дека ако испаднат кје ги убијат !...
Супер се навивачите но мислам дека на сила ги распаднаа пред некое време заради расизам кон црните фудбалери и муслиманите дали се распаднати тоа незнам ама имаше таква најава.Инаку стискам палци да се спасат пошто ми се омилен тим од Франција па од другата сезона играме европа па да направиме некој позабележителен резултат.:salut:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ПСЖ е најтрофеен клуб во Франција! Ама ете ги мразим ПСЖ зашто имаат таква навивачка група зашто мрзим расизам
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
boulogne boys ,respect za momcite poso stvarno se najdobri vo francija..........

ja odamna sakam da kupam dres od PSG poso mi e onaka simpaticen ama ne znam kaj nas kaj da nabavam.koga bev u francija pred 3 godini tamu nemase ,a imase od nekoi sugavi ekipi kako auxerre.............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom