Фан Клуб : Овче Поле

Z

ziko bt

Гостин
jas znam deka kavadarci imat edna od najakite skoli za kosarka vo makedonija izgleda ima izlezeno nekoj jak kosarkar dali vrbica stefanov od tamu e

off topic-ovce pole 60-te i 70-te imale dobar fudbalski tim i so mi kazuvaat od postarite sme gi pobeduvale vo toa vreme poveketo ekipi od prva mak. liga: tikves pobeda sloga teteks i dr.. osven vardar koj igral vo prva jugoslovenska liga so zvezda i partizan
da ne mislis 2 jugoslovenska liga
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ama od sv.nikole ima mn popoznati sportisti ispadnato otkolku od kavadarci pr:mirsad jonuz kire lazarov robert petrov gordan zdravkov trener na fcrabotnicki a vie??????????????????????????
pozzz do site i srekna nova god..........
Кире Лазаров е од Македонски брод друже:smir:

jas znam deka kavadarci imat edna od najakite skoli za kosarka vo makedonija izgleda ima izlezeno nekoj jak kosarkar dali vrbica stefanov od tamu e


da ne mislis 2 jugoslovenska liga
Врбица Стефанов,Тодор Гечевски,Ристе Стефанов,Горан Самарџиев од кошарката.
Фудбал.Блажо Малинков од порано од сега Сашко Ристов моментално најдобар играч на Милано од Куманово и најверојатно ќе биде капитен од идната сезона,Даниел Мојсов моментално е најбараниот Македонски фудбалер има понуди од Херта и Волсбурт од Германија и се проценува на околу 1.500 000 евраи уште многу фудбалери кои што испешно настапуваат во Македонското првенство како Горан Стојановски (шефето) заедно со Драга Георгиев главни играчи на Хоризонт Турново,Марјан Мицков капитен и еден од најдобрите играчи на Силекс Кратово,Сашко Димов главен столб на одбраната на Напредок Тони Прескакулев (кизо) млад фудбалер кој само со 19 години е еден од главните играчи на Напредок во средниот ред,Ѓорѓи Мојсов постариот од браќата Мојсови игра за Работнички од Скопје со голем успех претходно има настапувано и за Вардар и Цементара 55 сега чека трансфер во Локомотив Плодвив од Бугарија.
Ракомет.Милан Левов најдобар стрелец две години по ред во супер лигата во Македонија моментално настапува во Саудиска Арабија и во својот тим е најдобар играч,Миле Масларков легендата на Кавадаречкиот ракомет има играно за многу екипи од нашата земја и странство,генерацијата што го освои купот на Македонија играчи од типот на Тони,Шемата,Гојо,Мишо Колев Трајко Вкот и редица други сега што не ми текнуваат.:helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
lazarov ne e od brod ili e od sv nikole ili od veles
Јас сум 1000000 % сум сигурен дека е од Македонски Брод знам што мислиш ти дека Лазаров е од Битола ама не е и јас мислев така ама на едно интервју сам кажа дека е од Македонски Брот ама својата афирмација ја доживеал во Пелистер и во Битола кај што учел средно образование:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
i mene mi kazaja deka ne e od bitola deka tuka bese sredno ama mi rekoja deka e od veles ili sv nikole
Сега пред собирот на репрезентацијата за Светско имаше интервји со него на Хрватска телевизија и го прашуваа за неговите почетоци и тој кажа нели дека во Пелистер се афирмирал а дека е роден во Македонски Брод иако сите мислат дека сум од Битола:salut:
 
Z

ziko bt

Гостин
Prezime, ime: Lazarov Kiril Datum rođenja: 10.5.1980. Mjesto rođenja:Veles, MakedonijaVisina/težina:193 cm/98 kgBroj na dresu: 7Pozicija na kojoj igradesni vanjski Dosadašnji sportski
uspjesi: Hobi: - Bračno stanje: - oženjen, jedno dijeteJezici:engleski, mađarskiMail: kiro.lazarov@rk-zagreb.hr

od sajtot na rk zagreb
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
LELELELELELELELELE normalen li si ti be......hahahahahaha aj odi legni si....nema sto vekje da diskutiras...Lazarov od Makedonski Brod? Lelelelele
Abe najdobriot desen bek vo Evropa e od Sveti Nikole.........prvo procitaj :pos2::pos2:.......pozz
Види бе дете јас имам слушнато дека е од Македонски Брод а ти волку иронија што покажа ептен не си ми јасен нешто да не си топол или чарапите ти смрдат усвари да имат само 14 годинки па некои работи не ти се јасни туку оди ај спремај се за нова година кај ќе одите со другарчињата си купивте ли детско шампањско :pos2::pos2::pos2:
 
Z

ziko bt

Гостин
abe ene vo statistikite pisi e od veles kraj na diskusija

abe ene vo oficijalnite statistiki pisi deka e od veles kraj na diskusuja
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Види бе дете јас имам слушнато дека е од Македонски Брод а ти волку иронија што покажа ептен не си ми јасен нешто да не си топол или чарапите ти смрдат усвари да имат само 14 годинки па некои работи не ти се јасни туку оди ај спремај се за нова година кај ќе одите со другарчињата си купивте ли детско шампањско :pos2::pos2::pos2:


....ti na mene 14 godinki :pos2:.....kavadarecki opinok......dojdi vo Sveti Nikole ke te odvedam da vidis kaj zivee Lazarov i da ti ja zatnam smrdlivata usta.....a ti me odvedi vo Makedonski Brod i mi pokazi...biva? i ne me zamaraj vekje........aj spremi se za Nova Godina........i kupi si baloncinja za duvanje i napravite si ja interesna vo MIA Caffe hahahahaahaha
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
OMG...na temava za kosarkarski klub Ovce Pole vie zboruvate za Kire Lazarov :tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
....ti na mene 14 godinki :pos2:.....kavadarecki opinok......dojdi vo Sveti Nikole ke te odvedam da vidis kaj zivee Lazarov i da ti ja zatnam smrdlivata usta.....a ti me odvedi vo Makedonski Brod i mi pokazi...biva? i ne me zamaraj vekje........aj spremi se za Nova Godina........i kupi si baloncinja za duvanje i napravite si ja interesna vo MIA Caffe hahahahaahaha
Аааа ова опинок од Скопјани си го научил :pos2::pos2: браво туку ај ќе дојдам вечер на серенада у Свети Николе и ќе ојме ки Кире Лазаров :pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
....ti na mene 14 godinki :pos2:.....kavadarecki opinok......dojdi vo Sveti Nikole ke te odvedam da vidis kaj zivee Lazarov i da ti ja zatnam smrdlivata usta.....a ti me odvedi vo Makedonski Brod i mi pokazi...biva? i ne me zamaraj vekje........aj spremi se za Nova Godina........i kupi si baloncinja za duvanje i napravite si ja interesna vo MIA Caffe hahahahaahaha
Три работи ќе ти кажам

Не се бламирај
Видов и на официјалниот фејсбук на Ќире,го пишува од Велес
Среќна нова година на тебе,на сите Овчари и Свети Николци:smir:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.682
Поени од реакции
8.136
Среќна нова 2009 на сите ОВЧАРИ!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom