Фан Клуб : Овче Поле

Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Иле Фени од кога е клуб бе ????Овче Поле има клуб во Фудбал не во кошарка од 1960 некаде,а Ракомет е еден од најпознатите клубови во историјата :uvo: И овие од Фени нека си ја удрат главата малце оти од такви скапи играчи може тимот да пропадне поздрав
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Иле Фени од кога е клуб бе ????Овче Поле има клуб во Фудбал не во кошарка од 1960 некаде,а Ракомет е еден од најпознатите клубови во историјата :uvo: И овие од Фени нека си ја удрат главата малце оти од такви скапи играчи може тимот да пропадне поздрав
Не зборев за овче поле зборев за фени пошто опинците живеат у соништата!!!На фени му давам уште пола сезона рок и толку е после ќе:drk::drk::drk::drk:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Иле Фени од кога е клуб бе ????Овче Поле има клуб во Фудбал не во кошарка од 1960 некаде,а Ракомет е еден од најпознатите клубови во историјата :uvo: И овие од Фени нека си ја удрат главата малце оти од такви скапи играчи може тимот да пропадне поздрав
Види бе баќо незнам колку си информиран али јас еве ќе појаснам..
ФкТиквеш Кавадарци основан 1925 година како здружение на граѓани..
КкТиквеш подоцна Орка а сега Фени основан во 1969 година како здружение на граѓани.
ЖКК Тиквеш подоцна Тиквеш Флорида и сега Нарконон Балкан основан во 1985 година.
Рк Тиквеш сега Винарска Визба Тиквеш основан во 1968 годниа како здружени на граѓани.

Кк Тиквеш или сега Фени заедно тежат дупла круна во домашно првенство и единствен тим кој после Работнички има дупла круна.
Рк Тиквеш или сега ВВ Тиквеш освојувач на купот на Македонија во ракомет.
Жкк Тиквеш или Нарконон Балкан сега тежат 5 првенства и 4 купа освоени во женската лига.
Фк Тиквеш финалист во купот на Македонија и на времето учесник во втората Југословенска лига.

И види ти сега кој има поголема Историја Овче Поле или Свети Николе или пак Кавадарци кога не си добро упатен немој да тресиш зелени или пак јас не сум информиран за спортот во Свети Николе ако е така демантирај ме со факти:salut:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
:bravo::bravo: овчари некој приговор или било кој друг??
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
e ajde sporedvate sv nikole so kavadarci vo sport ne mozi
Ама не сега јас се изреволтирав дечкто уверува дека они се по спортски град од нас и ми кажува во што биле подобри за тоа јас му доставив факти за Кавадаречките спортски колективи ако он може да парира на тиа успеси нека напише слободо:toe:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.904
Поени од реакции
8.770
jas licno ovce pole e prv klub so go znam od sv nikole
ovce pole,sv.nikole toa e isto, koj klub da se formira od sv.nikole ke se vika ovce pole

:bravo::bravo: овчари некој приговор или било кој друг??
jas ne bi se pobunil na ovaa diskusija a ne go procitav postot na together lozari ma da i kavadarci ne se nekoja svetla tocka koga vi trgna so kosarkata sega kako da ja rasturate se nadevam deka nema da bide taka

Ама не сега јас се изреволтирав дечкто уверува дека они се по спортски град од нас и ми кажува во што биле подобри за тоа јас му доставив факти за Кавадаречките спортски колективи ако он може да парира на тиа успеси нека напише слободо:toe:

ok si e
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Абе кавадарчани..ај терајте си работа во вашиот Фан Клуб за да не се караме.И не се мешајте овде

Поздрав:baeh::helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.904
Поени од реакции
8.770
off topic-ovce pole 60-te i 70-te imale dobar fudbalski tim i so mi kazuvaat od postarite sme gi pobeduvale vo toa vreme poveketo ekipi od prva mak. liga: tikves pobeda sloga teteks i dr.. osven vardar koj igral vo prva jugoslovenska liga so zvezda i partizan
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
ama od sv.nikole ima mn popoznati sportisti ispadnato otkolku od kavadarci pr:mirsad jonuz kire lazarov robert petrov gordan zdravkov trener na fcrabotnicki a vie??????????????????????????
pozzz do site i srekna nova god..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom