Фан Клуб: Наполи

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Полека не летај... читам викаш второ место ќе сте биле, а не вие ни третото сигурно :pos:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
:) a so mkislis vie ke go lapnete treto mesto?? ne bi rekol ....
Имате голема среќа шо само 2 утакмици играа Роси и Гомез (не само вие сите други кои ни провлекоа бодови)... инаку многу заостанувате позади нас :pipi:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
767
Поени од реакции
466
dobro ako vikas taka.....samo mislam deka gresis i deka na kraj napoli ke bide moze i 2 .........
 
Член од
14 август 2010
Мислења
767
Поени од реакции
466
lele mizerija nema igra nema nisto ne se znae koj pie koj plaka vaka ako prodolzime izgubivme 2 mesto i nisto od ligasampioni........FORZA NAPOLI!!!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
767
Поени од реакции
466
lele vise ne mi se ni pisuva tuka katastrofa nevidena.....ovoj beniTEZ ZA K..ne go biva tesko da zadrzime 3 mesto....go ostava hamsik na klupa....???i higuain abe na koja droga e ovoj stvarno neznam..........
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
lele vise ne mi se ni pisuva tuka katastrofa nevidena.....ovoj beniTEZ ZA K..ne go biva tesko da zadrzime 3 mesto....go ostava hamsik na klupa....???i higuain abe na koja droga e ovoj stvarno neznam..........


Изгледа ги чувал за купот против Рома во среда ... :) Јака утакмица ќе биди :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Честито финале Неодолив ... Можам да кажам дека си ја изигравте играта на ниво. Правилна тактика и постава ... Ги казнивте нашите две пропуштени шанси од почетокот и понатаму едноставно доминиравте... Да бидам искрен судијата можеше и на Бенатија да му дај црвен на првиот старт кога ви спречи контра, ама се одлучи за жолт... Екипата ви е супер ...
Единствено сум разочаран од навивачите, кои имаа големи падови во навивањето... Навистина очекував пожустро, а тие некако на 3-0 како да заспаа ... Како и да е среќно во финалето (y)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
767
Поени од реакции
466
Честито финале Неодолив ... Можам да кажам дека си ја изигравте играта на ниво. Правилна тактика и постава ... Ги казнивте нашите две пропуштени шанси од почетокот и понатаму едноставно доминиравте... Да бидам искрен судијата можеше и на Бенатија да му дај црвен на првиот старт кога ви спречи контра, ама се одлучи за жолт... Екипата ви е супер ...
Единствено сум разочаран од навивачите, кои имаа големи падови во навивањето... Навистина очекував пожустро, а тие некако на 3-0 како да заспаа ... Како и да е среќно во финалето (y)
fala na cestitikite .....:) cista utakmica i cista pobeda na napoli...sepak domasen teren navijaci +maradona na tribinite...tesko nekoj da ostane neporazen na san paolo....:)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
767
Поени од реакции
466
ajde sega da go jade sasulo i op +6 boda od fiorentina za 3 mesto ...a i roma ne e daleku..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom