Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Честитки за победата до сите миланези:).Јас малку каснам со честитката ама оправдано е, тек сеа имам повеќе време за да седам пред пц:pos:
Како и да е, не ми се свиѓаше играта на терен, бар не првото полувреме, некако многу бевме тивки или па можеби дека Катанија играше на тој начин па ние се прилагодивме на нив.
Мило ми е што Хунтелар конечно постигна гол:).Му требаше време но затоа головите се фантастични, особено вториот кој сите го пречекавме изненадно:).
Се надевам на уште многу вакви сјајни голови од страна на Хунтелар, но не само во 93 и 94 минута:icon_lol:
Forza Milan!:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
никој не може со Зедорф бе...мислам дека на (Р9)Роналдо му ја плеснал жената некад и овој ја остаил :tv: ,нема што тука,си може чоекот! :tv:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
најнов трач е дека Красич славел роденден до црвено-црна торта во Москва

тортата е на крај на клипот, со тоа што може, и најверојатно е, со боите на ЦСКА и ради светлината делува црвено-црна.
За Красиќ сум многу скептичен, само ради тоа што очекувам на крај на сезонава да достигне цена од над 20 милиона, а тоа е цена што Милан нема шанси да ја плати, едино некој алашвериш да имале договорено oд поодамна и да е веќе потпишан.
Не можам да ви опишам колку сакам да дојде во Милан човеков.
Исто така сум за да се проба со Антонини и Абате на бочните позиции со Сампдориа во недела. Се изненадив од Антонини поготово, имаат бе елан момциве, не треба да се дозволи да трунат на клупа на сметка на Замброта и Одо.
Инаги е казнет што значи дека Хунтелар сигирно пак ќе го видиме на терен, иако Бориело суверено владее на домашен терен-нема утка, и игра и реализација.
Сампдорија изиграа напатувачка утакмица со Џенова ова коло, имаат црвени и жолти еден куп, моралот им е во минус и не би требало да е толку тешко да се акнат.
Гатузо да му се пушти на Касано, како што е накрвен, и мислам дека наредена ни е.

Тигар шо пишива де мајку му, ја да прочитам не можам ја вратив сто пати!!!! :mad:

edit. “Ајде иди’’!!! е сеа мајку му ебам кај може да иде со тие бои!!!!
Да да да... трач. :nenene: како може тоа да се боите на ЦСКА??! ЦСКА никогаш немала ЦРВЕНО-ЦРНИ лини.. на дресот на ЦСКА можеш да забележиш дека се појавуваат црвената и сината боја.... а на крајот од видеото (1:08) јасно се гледа кои се боите! :smir:


Нема да коментирам дали ке го донесат... престанав да се надевам дека ке почнат да даваат пари овие келавиве.. така да ке оставам да зборуваат делата :tv:

FORZA MILAN!
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

DOJDE NOVIOT MARKO VAN BASTEN VO MILAN HUNTELAR......
FORZA-MILAN.......FORZA-HUNTELAR.......:eek:lee:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
никој не може со Зедорф бе...мислам дека на (Р9)Роналдо му ја плеснал жената некад и овој ја остаил :tv: ,нема што тука,си може чоекот! :tv:
И јас имам такви информации, тоа уште во времето додека Роналдо играше во Интер. Нема што јеб**иште големо е црнчугава.

Кога сме кај него мислам дека зимава мора да му се најде замена која ќе играа на таа позиција треквартериста, барем да го одмара во најмала рака, бидејќи сите од средниот ред ни се дефанзивно ориентирани, а со исклучок на Пирло, било кој друг играч на таа позиција би бил катастрофа.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Овие потези што ги напраи Хунтелар, не верувам дека секој може да ги направи. Секоја чест :)
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
со кој играме следно коло


сампдорија?

слушам имаме тешки наптревари следните неколку кола :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Црниов растура му ебам главата, слушајте видеото 1 минута е (x
http://www.exclusive.com.mk/article_item.asp?artid=25207

Ааа еве зошто Сидорф последно време толку се фрцка на терен.Да ти се слоши додека реши што со топката...
Нему паметот на друго место му бил...
Еее која иронија...Џорџ Клуни го изневерува женската,и тоа со кого?! Со Кларенс Сидорф! :pos: xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom