Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не бе се шалев, нели читаш таму на крај. А за дечкото од Капиштец кој е најпаметен, ќе му објаснам, постои формација која се вика 4-2-4, играчите ги напишав онака безврска. Ако те интересира како ми е замислата,

одрбана+одбрана+одбрана+одбрана
Хернанес Роналдињо
Пато Балотели
Хунтелар Џеко

Значи без врска, зборам онака, па Чапо ајде кажи ми, доколку би ги имале овие играчи, дали не би можеле да играме вака. Нели Пато игра нешто како крилен напаѓач по лева страна, тоа игра и Балотели по десна страна така, и истуре овие двајцава.
Значи уште еднаш, го напишав она прееска онака, нешто како замисла, пошто одма некако без врска почнавте да ме осудувате, и да му бидам помошник на Леонардо, значи чисто како идеја.
Твојот пост у старт беше FAIL со самото тоа што спомна тактика 4-2-4 без ниеден дефанзивен играч.

Моја препорака намали со Менаџер играње или барем земи некој послаб тим да водиш да се вратиш у реалноста малце.

Али како и да е добро е ме смееш, а се спремам за испит така да keep up the good work:smir:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Dzeko mi se sviga kako igra i covekot e dobar i dava golovi sve ama denes vcera na utakmicata revansot so Portugalija nemase ni edna sansa.Da ne preteruvam covekot dal vo kvalifikacii 9 gola i baska vo Germanskoto fudbalsko prvenstvo vo Volzburg uste mnogu poveke,nema da go kritikuvam sto na edna ili dve utakmici izigral poloso i mnogu drugi pojaki fudbaleri na nekolku utakmici ne pokazuvaat nisto a se mnogu poskapo plateni od drugi igraci.Poentata mi e deka go postuvam Dzeko mnogu ko fudbaler ovie dve godini izrasna vo strasen igrac ali sepak ke naglasam deka ima mnogu razlika od Germanskoto do Italijanskoto prvenstvo.
Gore nekoj pisal ne mi teknuva koj da go dademe Huntelar+20 milioni evra za Dzeko jas ne razbiram sto e rabotava,da se slozuvam deka site sme gnevni sto slabo igra Huntelar ama da bideme realni i stvarno mnogu pocnuva da dobiva slaba minutaza da kazam ic ne vlaga,ke recat nekoi ne go stavaat deka e drvo kanen i taka nataka dobro samo da kazam go gledav na prijatelska igrase za Holandija i izigra solidno.Sakav da kazam moze nema da se slagaat so mene nekoi ama toa e moe moze gresam moze sum vo pravo ke vidime ako dojde.Mislam deka Dzeko e dobar fudbaler ama ne e za Milan vtoro taa suma sto se dava e nevideno visoka i ke kazam iskreno za taa suma nevredi.Huntelar moze ne e vo forma ama da bideme iskreni on ne zaboravil da igra fudbal i toa ke se pokaze na delo samo da go stavaat pocesto vo igra.A primer ke dadam sto vikaat luge Huntelar bi kostal 10 milioni+20 za Dzeko da vi kazam deka sa pomala suma ili za taa dojdoa vo Mancester Siti covekot koj bukvalno koga se birase koj da go kupat koga uste bese vo igra Adebajor znaev deka Milan so pari se skarani za davane i enego vo Mancester rastura ama ako neka gleda Galijani i Berluskoni deka favoritot moj bese Adebajor a za pomala suma od 25 milioni dojde i Tevez sto mislam nemoze da se meri so Dzeko.Znam deka ke ima reakcii i komentari za ova ama ke kazam moj stav e sekoj si ima negov.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^Џеко од следната сезона 100% ќе биде росонеро,тој играч е створен за Милан и сега вреди 20 милиони ако не и повеќе,а за 2-3 сезони сигурен сум дека ќе вреди дупло повеќе,несмее ваков играч да се испушти...има желба да игра за Милан , и што е најважно е жеден за титули.:smir:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Твојот пост у старт беше FAIL со самото тоа што спомна тактика 4-2-4 без ниеден дефанзивен играч.

Моја препорака намали со Менаџер играње или барем земи некој послаб тим да водиш да се вратиш у реалноста малце.

Али како и да е добро е ме смееш, а се спремам за испит така да keep up the good work:smir:
менаџер не играм, немам време за тоа, дефанзивци не напишав пошто сакав да ти доловам формација, а играчеве што ги напишав се оние кои цело време се вртат како можни засилувања, плус изјавата на Балотели, сакав да видам како би изглеал тимот доколку би ги имале овие играчи. Значи ти погрешно си ме разбрал од една страна, а друга страна уште кога почнав да пишувам овде цело време сереш против мене.

Пеце не си прај бајрам со умот , балотели и џеко скапи ви се :pos2::pos2::pos2::pos2:0-4
Оуу тажно, па ние кога сме фрлиле пари за некој играч, ние бараме талент и постапуваме правилно, за мала сума го зимаме и ве работиме како сакаме.
Чист пример, вие фрлате преку 40 милиона за Роналдо, ние некаде 15 за Шевченко, и понатаму што се случи, мислам дека ти е познато.
Сети се колку пари фрливме за Кака, за вашите Сидорф и Пирло, за Руи Коста, и ред други.
Мислам дека ти е јасно дека не е се во парите, треба да имаш и сенс да оцениш кој вреди а кој не.

Поздрав пациентела.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Абе јасно е дека и креспо го чекавме долго време да проработи ама затоа коа тргна не застана.....на хунтелар и јас сум ЗА да му се пружи шанса,ама ете кога би го купиле Џеко не да го даваме хунтелар и пари туку само пари за него и да ги оставам да се борат за прва постава тие двајца?!На пр му тргне тогаш и на хунтелар а Џеко си продолжи со истурање од голови....и кого ке играат тогаш Џеко или Хунтелар......неможе таква гнида како хунтелар да му држи место на џеко.....два различни света се они двајца.....Џеко е каде каде подобар од него!!!!


Балотели не ни треба ни за на трибина како пандев да ни седи.....
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Поздрав до сите навивачи на Милан, ја сум нов член, на форумов сум по препорака на Дим4е, се надевам на поголема дружба. ФОРЦА МИЛАН
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Поздрав до сите навивачи на Милан, ја сум нов член, на форумов сум по препорака на Дим4е, се надевам на поголема дружба. ФОРЦА МИЛАН
Добредојде очекувам да бидеш редовен..:milan:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Ajde Milan te ceka lesen plen Kaljarituri gi od golovi i zasmetaim na tie dva kluba gore na tabelata a najveke na Sinter sto mislat deka uste sega go osvoile skudetoto.Sakam da pocne vo prvi 11 Huntelar i redno e da dade gol pozdrav do site iskreni Milanezi...:helou:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Абе што му се запнавте на Хунтелар... Од секаде притисок, Човекот глава не можи да крени... Добар си е он, само требе некој да му мести топка, тој е класичен шпиц... Ако се најде во шанса ке реализира, без мака... Ај остајте го, не го тупите со него ... :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Абе што му се запнавте на Хунтелар... Од секаде притисок, Човекот глава не можи да крени... Добар си е он, само требе некој да му мести топка, тој е класичен шпиц... Ако се најде во шанса ке реализира, без мака... Ај остајте го, не го тупите со него ... :smir:
А пуканки додека е напред треба да му се дадат?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Едно не ми е јасно, Пипо и Хунтелар се 90% исти играчи.
Пипо кога е дрво 10 утакмици по ред и кога неможе да даде гол сите го браниме, затоа што нели стариот си игра на стара слава, а Хунтелар ако 2 утакмици не игра добро одма сите дрва и камења.
Нова лига, нов јазик, нови соиграчи....треба време момци треба време.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Едно не ми е јасно, Пипо и Хунтелар се 90% исти играчи.
Пипо кога е дрво 10 утакмици по ред и кога неможе да даде гол сите го браниме, затоа што нели стариот си игра на стара слава, а Хунтелар ако 2 утакмици не игра добро одма сите дрва и камења.
Нова лига, нов јазик, нови соиграчи....треба време момци треба време.
Ептен исти :icon_lol:

Не се бламирај и ти сега да бил играч за голем клуб немаше да игра до 26 години во ебаната Холандија! И ајде кажи ми во тие 7 утакмици што ги имаше до сега дали барем една изигра добро.. значи прашувам за дали изиграл добро не дали дал гол дали покажал нешто?
Иако бев против да дојде Фабиано исто и за Хунтелар ама доколку сега би бирал Фабиано и 35 години да има би го одбрал пред Хунтелар! Ти викаш треба да му се даваат топки за да проработи а? Епа нема тоа бате во Милан тоа може во Болоња да му се даваат топки како што му даваат на Ди Ваљо може во Удинезе кај што му се даваат топки на Ди Натале ама ова не е Ајакс кој имаше сличен систем наместет му ја на Хунтелар сите да играат за него!

ПС . Немаш право да го споредуваш со Пипо:smir:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Sve ke si dojde na mesto upravo e neznam kako se vikase eden gore mnogu sme zapnale za Huntelar vo pravo e mnogu pritisok ne samo na stranava na Milan nego po vesnici.Covekot go rastrgnaa i samo moze da zamislime kako mu e na nego vo Milano e pod neviden pritisok deka e napraven pogresen transfer i taka nataka.Koj znaat i koj se razbiraat vo fudbal znaat deka vo Italija izbiraat i najlos transfer vo godinata i vo nego megu 10 igraci e i Huntelar.Pak ke kazam deka ne e los igrac i mora da mu trgne inace mislam deka ke leta vo drug klub garant.
Mancester Siti go bara da go kupi Gatuzo sto mislite za nego???????????
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Ептен исти :icon_lol:

Не се бламирај и ти сега да бил играч за голем клуб немаше да игра до 26 години во ебаната Холандија! И ајде кажи ми во тие 7 утакмици што ги имаше до сега дали барем една изигра добро.. значи прашувам за дали изиграл добро не дали дал гол дали покажал нешто?
Иако бев против да дојде Фабиано исто и за Хунтелар ама доколку сега би бирал Фабиано и 35 години да има би го одбрал пред Хунтелар! Ти викаш треба да му се даваат топки за да проработи а? Епа нема тоа бате во Милан тоа може во Болоња да му се даваат топки како што му даваат на Ди Ваљо може во Удинезе кај што му се даваат топки на Ди Натале ама ова не е Ајакс кој имаше сличен систем наместет му ја на Хунтелар сите да играат за него!

ПС . Немаш право да го споредуваш со Пипо:smir:
Дим4е бе не се нервирај, Хунтелар у недела за тебе ќе изигра.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ова за гатузо не ме радува,станува сериозно...читам на бугарската дека не бил во плановите на Лео и со доаѓањето на Бекс ,се поизвесно е дека ке си оди.Незнам зошто би отишол во Сити кога до вчера плачеше по Анчелоти,дури и еднаш изјави дека пак сака да игра за него.сепак мислам дека се шпекулации,како и да е играч како Гатузо нема секаде иако има 31-32 год...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom