Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Срекен пат!!!Али додека не си соберам 1000 евра не идам,јас планирам на градското дерби да идам и затоа кога тогаш ке отидам
А шо ке ти се 1000 евра за градското дерби, со 1000 евра можеш на финале на ЛШ да идеш и у ложа да седиш :), за дербито Интер - Милан се на се максимум би ти требале 250-300 евра . :smir:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Да ама планирам да отидам таму ден-два порано да ја осетам атмосферата во воздухот што се создава пред најголемото градско дерби во светот....да си изнакупам 300 глупости од таму со боите на милан.....
http://www.sportski.mk/statija/2902 види го сам се гузи накај МИЛАН и ако не го земат нека се убијат
 
P

PewDiePie

Гостин
Да ама планирам да отидам таму ден-два порано да ја осетам атмосферата во воздухот што се создава пред најголемото градско дерби во светот....да си изнакупам 300 глупости од таму со боите на милан.....
http://www.sportski.mk/statija/2902 види го сам се гузи накај МИЛАН и ако не го земат нека се убијат
10 мил. +Хунтелар јас мислам дека е доволно.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
А да го дадеме Бориело и Хунтелар да го задржиме, за да имаме напад со Хунтелар, ПАто и Џеко. Хунтелар ќе влезе во форма, а Бориело чисто сумњам.
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас и за двајцата сумњам,едино Џеко ако дојде ке бидат одличен тандем со Пато.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
абе брат јас да идам до Милано,па за спиење не е проблем,можам и пред сан сиро да спијам:pos2:,а картата 35 евра?или мислеше на некоја утакмица Милан-Болоња?:pos: ако веќе се решиш да идеш треба доста пари да извадиш,пошто таму и јадењето е скапо,една пица 15 евра :toe:


Нема врска бе тоа, за дербито позади гол е карта 27 евра, и тоа за Интерашите, од делот од Милан ако купиш за Милан се поевтини картете, имаше транспаренти на навивачите на Интер како се бунат за поевтините карте за навивачите на Милан.

Значи ако е позади гол 27 евра за 35-40 може од страна да се најде место, сеа не е ложа јебига али атмосферата е туе :smir:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Росоњерите се обидоа да го ангажираат напаѓачот на Волфзбург изминатиотв летен трансфер период и се шпекулираше дека Галиани има постигнато договор со агентите на Џеко.

Но проблем прставуваше постигнувањето договор за висината на оштетата, откако екипата на Волфзбург не сакаше да слушне за продажба на својот најдобар фудбалер.

Но очигледно е дека Џеко не се откажува од идеата да го носи дресот на Милан. Тој неодамна во интервју за fifa.com откри дека уште како дете навивал за Росоњерите и дека тоа е неговата посакувана дестинација за во иднина.

Сега во интервју за Gazzetta dello Sport Џеко вели дека очекува да се пресели на Сан Сиро следното лето.

“Сторијата со Милан не е завршена.” – рече Џеко. “Неодамна им кажав на лидерите на Волфзбург дека имам намера следното лето да се ослободам со цел да се преселам во Милан.”

“Јас од секогаш сум бил фан на Милан и сакам во јуни да го облечам дресот на Росоњерите.”

Цената на Џеко е околу 30 милиони евра но сигурно е дека Росоњерите не се подготвени да одвојат толкава сума, но самиот играч може да биде клучен за Волфзбург да ги намали барањата.

Сепак Милан мора да биде претпазлив поради интересот на Јувентус и Манчестер Јунајтед, особено оној на актуелниот шампион на Англија, бидејќи Црвените Ѓаволи имаат финансиска моќ да излезат во пресрет на барањата на Волфзбург.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Јас значи озбилно више почнувам да се курчам на овие постови за Хнтелар ... Што сакате сега да се форсира нешто што неиде ? Колку шанси му се доадоа 7 утакмици се повеќе од доволно за да може да се види НЕШТО од него! Случајно да не има некој таков сега да каже еј не е така ? Немој да има зашто за играчов не ми се дискутира више и ќе отерам некого у ПМ! По неориентирано суштество во шеснаесетник немам видено! За репрезентација иста песна со италија ако не се лажам и најлоша оценка имаше :tapp: После јас сум играл менаџер а уствари овој играч освен на менаџер кај на друго место бил добар? На 25 години искочи од таа ебана холандија тоа ли е играч бе? Па и кога дојде некои од вас леле во Реал даде 3 гола на полусезона јаката муда !

И да ве прашам што му фали на Бориело? Се врати он му тргна на Милан колку толку се ослободи простор за Пато колку е позабележлив во играта а не како овој ДУХ па добро бе има некој од вас видено да му се земе топка кога се гради? Сте приметиле дека не се плаши и иде кон топката цело време а не како некои готовани кои чекаат од небо топка за да даде гол!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Јас значи озбилно више почнувам да се курчам на овие постови за Хнтелар ... Што сакате сега да се форсира нешто што неиде ? Колку шанси му се доадоа 7 утакмици се повеќе од доволно за да може да се види НЕШТО од него! Случајно да не има некој таков сега да каже еј не е така ? Немој да има зашто за играчов не ми се дискутира више и ќе отерам некого у ПМ! По неориентирано суштество во шеснаесетник немам видено! За репрезентација иста песна со италија ако не се лажам и најлоша оценка имаше :tapp: После јас сум играл менаџер а уствари овој играч освен на менаџер кај на друго место бил добар? На 25 години искочи од таа ебана холандија тоа ли е играч бе? Па и кога дојде некои од вас леле во Реал даде 3 гола на полусезона јаката муда !

И да ве прашам што му фали на Бориело? Се врати он му тргна на Милан колку толку се ослободи простор за Пато колку е позабележлив во играта а не како овој ДУХ па добро бе има некој од вас видено да му се земе топка кога се гради? Сте приметиле дека не се плаши и иде кон топката цело време а не како некои готовани кои чекаат од небо топка за да даде гол!
Like! :aplauz:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Да,се шпекулира многу дека Џеко сака во Милан но кога ке дојде Јануари да не излезе нешто па премногу бил висок и неможел да игра хаха... мала шала..

Џеко ако дојде тоа е добро со пато голови ке пагаат како дожд, да се надеваме дека ке пристигне во Јануари..:milan:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Т. Силва ги одиграл сите 90мин за Бразил против Оман (2-0)

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=13954


Инаку во врска со Хунтелар, сметам дека е и повеќе од јасно дека сезонава ќе остане во Милан... за понатаму ќе зависи тоа како ќе ја одигра сезоната до крај
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
некој да не знае за што се караат со тој од 3:00...му спомнува нешто,колку лш сте освоиле(интераш да не е тој)?Форца Милан,Форца Милан :pos: луд е човеков :vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Стварно ми се прави мерак за играчов без никаква фама притисоци не е ниту нов Малдини нити негова замена ... Стварно погоден трансфер!

После Пато нов одличен трансфер мислам дека одбраната ни е најака од другите позиции во тимот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom