Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Читам пак сме се заинтересирале за Хернанес демек замена за Пирло топ ке биде да го земеме играчов.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Нели е малце премногу Хунтелар + 20 милиони?

Ама па и изворот.... :pos2:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
па според мои проценки хунтелар не вреди ни 2.5 мил а за џеко бараат 30 мил....за таков играч јас не би жалел пари и средства би го купил одма дур е у форма....иначе изворот не е ваљда тој сигурно не им текнало на нив онака да го пишат тоа...како и да е едвај чекам да дојде јануари да видам кого ке купат!!!:salut:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
не го даваат Хунт така лесно,ке му дадат уште некоја шанса,мора да пукне тој ! :vozbud: а Џеко е створен за Милан ама у јануари мислам дека нема шанси да дојде:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Гледам во фан клуб Интер се спремаат да го гледаат Милан на велико (рофл)
Предупредете ги ќе се разочараат од изданието на нивните или подобро кажано од победата на Милан :tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
Хунтерот + 20 мил евра за Џеко. И од газдата на Волфсбург ќерка му да дојде на реденка една, им ебем идиотите.

Тоа са 35 мил евра алоооо. Уште 5 мил и Фабрегас ке го земат
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Pozdrav do site Milanezi vo muabet so eden drugar resivme da odime na utakmica Milan-Juventus vo Milano se igra mislam 15 ili 16 maj posledno kolo e vo Italija.Znaci se odi Sofija-Milano-Sofija za 160 evra povraten bilet,Znaci ovie pari se samo za pat napred nazad sto znaci deka hotel i karta zavisi kolku denase sedi sve na sve e negde okolu 400-500 evra.Drugar e navijac na Juventus pa i on pisal za ova pa da kazam deka ima dosta zainteresirani.Znam deka ne e mala suma ama koj moze da se dozvoli ne e loso.
Neznam koj pred nekoja strana nazad procitav deka sto sum se pisuval ReD Devil mislel deka sum za Mancester mi vika pisuvaj na taa stana.Abe decko nekam da se karam ama toa mi e nik a inace da sum za Mancester normalno e deka nema da pisuvam tuka i samo ova da ti kazam rabotev 1 godina vo Italija i dosta utakmici na Milan kolku sto mozev gledav vo zivo, a ti sto pisa sam ke se pronajdes samo na kajgana sto ke prokomentiras i da ne e Telma televizija da gledas vo zivo utakmica nisto ne pravis.Nego da ne se zamaram so tebe si imas ti svoi gledista jas svoi sakav da kazam koj moze da si dozvoli da odime barem onaka poveke luge me razbirate.Gledajte i vie ponudi pa pisete koj e zainteresiran moze nekoj znae nekoj drugar sto ima turisticka agencija pa da se rasprasa.Luge sum bil moze i dosta od tuka bile fantasticno nesto e mora samo da se dozivee na televizija moze da se dolovi 20 posto 80 posto mora da se vidi ili dozivee.Bas 2000 gogina bev igrase doma Milan so Verona sto ne e derbi utakmica si pominav odlicno i kartite bea okolu 25 evra pa nagore do 80 pisuvam sega vo evra togas uste bea na kraj so marki.Znaco so Juventus ke nema karta pod 50 evra i toa site znaeme deka sto poevtina sto pogore.Pisete koj saka koj mozenormalno ne e nesto evtino ama e dobar dozivlaj.Pozzzzz........
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Хунтерот + 20 мил евра за Џеко. И од газдата на Волфсбург ќерка му да дојде на реденка една, им ебем идиотите.

Тоа са 35 мил евра алоооо. Уште 5 мил и Фабрегас ке го земат
Не мора за тие пари Силва или Хамшик(и помалце од тоа)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
кажи отприлика колку пари,се на се..,и ќе видиме. не вака само со претпоставки...како и да е поверојатно е да идам у мај на Бернабеу,па се надевам ќе биде Милан таму.Иначе браво за тебе,си го осетил Милан 100% !
бтв...ке му ја исполнат ли желбата на Малдини,наречена Рамос :vozbud: ајде поздрав
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
кажи отприлика колку пари,се на се..,и ќе видиме. не вака само со претпоставки...како и да е поверојатно е да идам у мај на Бернабеу,па се надевам ќе биде Милан таму.Иначе браво за тебе,си го осетил Милан 100% !
бтв...ке му ја исполнат ли желбата на Малдини,наречена Рамос :vozbud: ајде поздрав

А можда и да :tv:

А иначе за идење може да се организирамо некој меч да идемо, ја како си правев некои проценки пошто не патувам со авиони, со автобус околу 120-140 евра е повратна, има мотелчиња солидни за 30 евра дво креветна соба значи 15 евра од чуек. Картата е 25-35 евра максимум, прошетка низ Милано, да си купиш некое сувенирче ово оно излегува некаде околу 300-350 евра, ако се стискаш со 300 проаѓаш сигурно :tv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
А можда и да :tv:

А иначе за идење може да се организирамо некој меч да идемо, ја како си правев некои проценки пошто не патувам со авиони, со автобус околу 120-140 евра е повратна, има мотелчиња солидни за 30 евра дво креветна соба значи 15 евра од чуек. Картата е 25-35 евра максимум, прошетка низ Милано, да си купиш некое сувенирче ово оно излегува некаде околу 300-350 евра, ако се стискаш со 300 проаѓаш сигурно :tv:
абе брат јас да идам до Милано,па за спиење не е проблем,можам и пред сан сиро да спијам:pos2:,а картата 35 евра?или мислеше на некоја утакмица Милан-Болоња?:pos: ако веќе се решиш да идеш треба доста пари да извадиш,пошто таму и јадењето е скапо,една пица 15 евра :toe:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Срекен пат!!!Али додека не си соберам 1000 евра не идам,јас планирам на градското дерби да идам и затоа кога тогаш ке отидам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom