Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Уф Пасторе ни најмалце не наликува на потезите на Рикелме туку ептен наликува на Кака... Значи дечкото е муња стварно игра добро го гледав малце со Палермо и секоја утакмица со тоа косичето си викам што бара кака у Палермо бе :)! Верујте има иднина во дечкото!

@ Надоврзување на муабетот за Мирко :) Значи Марлеј одма ме убива мислата што ако ти текнува лани кога бевме поврзувани Мексес нашите искочија со изјава дека имаат добри односи со Сенси и нејќат да ги расипат, всушност така функционира и цела Сериа А. Играчот е феноменален и исти калибар е на Торес сакате земете ја во предвид конструкцијата на играчот сакате земете ја во предвид завршницата!

-Кога би ги споредувал Џеко и Вучиничне би знаел што да одлучам Дали корпулентен напаќач со одлична завршница, или подвижен играч кој на секоја утакмица би давал 100% за тимот а и башка може да помогне и на други позиции во тимот ! Се работи за 2ца со различни предности и неможете да судите од одма само Џеко и никој друг.........

Знам за нашите добри односи со Рома, и го натегнал Берлу на Росела сигурно.

Али да му ебем мајката тие добри односи треба да се искористат за трансфери :tapp:

Него за муабетов, незнам зашто али дечкото ми е феноменален ( за Мирко зборим), според мене он е тоа што му фали на Милан и сјајно би се уклопил у овој тим.
У моментов кога би бирал напаѓач за у Милан ја пред него би ги избрал само Дрогба и Торес евентуално мада овој ми е стаклен многу вториов би размислил

А за вој Пасторе немам фрикинг ајдија не го имам глеано, мада чим Ти викаш ти веруем :pipi:

Ајде наредна утакмица може да го видимо Адија конечно
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Галиани пред некое време кажа дека закасниле за него кога Палермо ги прибрал од Аргентина, биле заинтересирани ама закасниле, во Палермо е тазе дојден, а ако продолжи вака ќе има начукана цена што ние сигурно нема да им ја платиме, така да не си трошете време за џабе.. :)
Адија или Новиот Циган како што е познат овде :), денес добил работна дозвола и е достапен за утакмици...
Значи на Циганов хехе деновиве ке му биде прв тренинг во Миланело.
- Шпицер ли беше овој :)

Неста се врати на тренинзите на Милан
- Екипата на Милан потврди дека Алесандро Неста учествувал на утринскиот тренинг на тимот во Миланело
( Браво мајсторе, дај боже да бидеш фит за ЛШ против пациентите Ман.Јун. ) :smir:

- А за Паткаваааа, го губиме за дуелов во ЛШ, изгледа станала големаааа у пм. Една недела ке оди на таратана па после на тренинзи.
Цитат:
> За разлика од Неста, Алаександре Пато и Џанлука Замброта продолжија со индивидуалните задачи во теретаната. :toe:

FORZA MILAN !!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Реал Мадрид го нуди Бензема на Милан


Знаејќи Реал Мадрид колку на Милан им фали централен напаѓач преку телефонски повик им соопштиле на управата на Милан дека Бензема е за продажба за цена од околу 25м евра. Колку е ова доверливо незнам :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Реал Мадрид го нуди Бензема на Милан


Знаејќи Реал Мадрид колку на Милан им фали централен напаѓач преку телефонски повик им соопштиле на управата на Милан дека Бензема е за продажба за цена од околу 25м евра. Колку е ова доверливо незнам :toe:
Фала им не треба,тој Бензема е класичен пример на еден ПРЕплатен играч што неможе да се снајде во голем клуб(Хунтелар,Амаури,Бербатов ист).Убаво си прават Лион купуваат играчи за по 5-10 мил. и ги продаваат за по 20-30 мил. истото ќе го направат со Пјаниќ Едерсон и Сисоко :toe:
Се виде од Бензема,Игуаин го седна на клупа а разликата во плата им е...:tapp: Па уште 25 мил. сакале за тие пари два бека ќе се земат и рает ќе бидеме цела сезона.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
Фала им не треба,тој Бензема е класичен пример на еден ПРЕплатен играч што неможе да се снајде во голем клуб(Хунтелар,Амаури,Бербатов ист).Убаво си прават Лион купуваат играчи за по 5-10 мил. и ги продаваат за по 20-30 мил. истото ќе го направат со Пјаниќ Едерсон и Сисоко :toe:
Се виде од Бензема,Игуаин го седна на клупа а разликата во плата им е...:tapp: Па уште 25 мил. сакале за тие пари два бека ќе се земат и рает ќе бидеме цела сезона.
Ај бе па и ти ти ибам постовите се на база на нервоза :pos:

Што човек ќе беше барем судијата фали го кога ќе ни свирне пенал :) ....се на кантар да се ставало :pos:


Не стварно ти се мрачни постовиве и во секој ја има твојата омилена икона имаш :tapp:

Инаку ако имаме добри односи со чичкото Перез би сакал да им го грабнеме Лејди Гаго :) Че успее кај нас :) на ист фризер ќе идат со Пирло за да му добие волумен косата :pipi:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај бе па и ти ти ибам постовите се на база на нервоза :pos:

Што човек ќе беше барем судијата фали го кога ќе ни свирне пенал :) ....се на кантар да се ставало :pos:


Не стварно ти се мрачни постовиве и во секој ја има твојата омилена икона имаш :tapp:

Инаку ако имаме добри односи со чичкото Перез би сакал да им го грабнеме Лејди Гаго :) Че успее кај нас :) на ист фризер ќе идат со Пирло за да му добие волумен косата :pipi:
Па ме нервират бе брат,гнсна трансфер политика водат,тоа е ради љубов кон клубот нема некои посебни нервози веруј прочитај го другите постови во други теми ќе видиш :wink:...али ок у иднина нема више вакви постови од сеа све на позитива ќе удриме :je: :tv:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
Па ме нервират бе брат,гнсна трансфер политика водат,тоа е ради љубов кон клубот нема некои посебни нервози веруј прочитај го другите постови во други теми ќе видиш :wink:...али ок у иднина нема више вакви постови од сеа све на позитива ќе удриме :je: :tv:
БРАВО

Borriello, "Mancini great player, I still hope for the National

Не дека у последно време игра нешто нарочито ама Амаури бил зафатен со рибарење :icon_lol:

Ќе видите догодина Џеки кога ќе дојде што е напаѓач:wink:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
БРАВО

Borriello, "Mancini great player, I still hope for the National

Не дека у последно време игра нешто нарочито ама Амаури бил зафатен со рибарење :icon_lol:

Ќе видите догодина Џеки кога ќе дојде што е напаѓач:wink:

според последните шпекулации Џеки е се подалеку од Милан :). Цената од 40м била премногу за Милан, па Челзи се смета како голем конкурент за негов потпис
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
според последните шпекулации Џеки е се подалеку од Милан :). Цената од 40м била премногу за Милан, па Челзи се смета како голем конкурент за негов потпис
Повеќе пати имаме разговарано на оваа тема ...Ти текнува дека Џеко летото кога го продолжи договорот во тој договор имаше откупна клаузула која изнесува 25 милиони?

Тоа за мене единствено нешто што ми е веродостојно во моментов! Да напишам на фб дека ќе го земеме Руни за 20 милиони и некој да напише тука ...Така му доаа со медиумиве се повеќе се комични, а и Волфсбург е во толку лоша ситуација што значи дека не би можеле да бираат сигурно би ги зграбиле тие 25-30 милиони и ќе си ќутат како попчиња зашто се под 10то место и немаат буквално никакви амбиции! А од друга страна најсериозниот кандидат на Милан за Џеко..Челзи го има Дрогба и е пред потпис на нов договор со Ањелка така да не верувам дека и тие би дале толку пари и Абрамович стана како Галијани одамна нема фрлено повеќе од 20 милиони!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Повеќе пати имаме разговарано на оваа тема ...Ти текнува дека Џеко летото кога го продолжи договорот во тој договор имаше откупна клаузула која изнесува 25 милиони?

абе мене колку што ми текнува 30милиони му беше откупната клаузула но низ сите медиуми и новини се спомнува 40м :toe:. Поентата е што таа цена ќе може да му се намали само доколку Волфсбург паднат во некоја финансиска криза или пак сметаат дека играчот не им е многу потребен па тогаш ќе преговараат и за околу 20-25 милиони, инаку со очекуваната конкуренција изгледа се претпоставува дека ќе може да се купи со 30-40м
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.259
Поени од реакции
8.365
абе мене колку што ми текнува 30милиони му беше откупната клаузула но низ сите медиуми и новини се спомнува 40м :toe:. Поентата е што таа цена ќе може да му се намали само доколку Волфсбург паднат во некоја финансиска криза или пак сметаат дека играчот не им е многу потребен па тогаш ќе преговараат и за околу 20-25 милиони, инаку со очекуваната конкуренција изгледа се претпоставува дека ќе може да се купи со 30-40м
Која конкуренција кој уште е заинтересиран? А и ќе одвои толку?

Мое лочно мислење е дека ќе иде таму или Бориело или Хунтелар и + 15-20 милиони кои ќе бидат исплатени на рати така да нема да се осети неговото доаање многу финансиски и ќе можеме да ангажираме уште некој!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ова за Бенезема ако е вистина е топ! Одличен напаѓач,само што веќе имаме еден сличен таков: Пато и доколку би дошол незнам каде би играл најдобро..за на местото на Бориело тешко али ќе видиме.а за Џеко сега само зборат глупости ,мислам дека тој е веќе наш играч уште од летото :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ова за Бенезема ако е вистина е топ! Одличен напаѓач,само што веќе имаме еден сличен таков: Пато и доколку би дошол незнам каде би играл најдобро..за на местото на Бориело тешко али ќе видиме.а за Џеко сега само зборат глупости ,мислам дека тој е веќе наш играч уште од летото :smir:
А???
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Која конкуренција кој уште е заинтересиран? А и ќе одвои толку?

Мое лочно мислење е дека ќе иде таму или Бориело или Хунтелар и + 15-20 милиони кои ќе бидат исплатени на рати така да нема да се осети неговото доаање многу финансиски и ќе можеме да ангажираме уште некој!

абе и јас периодов некако бев 100% убеден дека летово ќе премине во Милан, ама кога ќе размислам поубаво знаејќи ги Скржавиве... ми се чини дека ќе бараат поефтини опции:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.868
хаехада да, Редондо, Роналдо, Емерсон, Хунтелар, абе да ми го дадат Кака назад за без пари не би го земал од нив, се што се зема од таму се пепел се напраи овде! :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom