Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Оваа формација и тактика што ја играме сеа да ти е страв да ја растуриш и поместиш,јеботе! :) Ептен добро функционира средниот ред,после долго време и тука е причината за добрите игри.
Добро што Амброзини е суспендиран за со Сиена,ќе го имаме против Интер!
Сеа во купов нека добие шанса Хунттелар и некои од Primavera-та,да видиме што потенцијал имаме.
Ми се допаѓа што Милан изгледа компактно,сите го даваат максимумот на својата позиција и играта не ни зависи од индивидуални потези.
Се надевам дека ќе продолжиме со добри игри и дека до крајот на месецов ќе имаме најмногу 2 бода помалку од Интер! :)

FORZA MILAN!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Во купов мислам дека треба да излеземе со 2 тим :toe: еќ можеме хунтелар да го видиме 90 минути а и младите ќе имаат шанса да се докажат
 
P

PewDiePie

Гостин
Нека ги пушти во купов Хунтелар,Бонера,Каладзе,Фламини да поиграат малце греота се :tv:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
стандардно секое коло ги има зверовиве :tv:

ТИЦИАНИ :zver:

баш ме интересира како ќе го склопи тимот Лео за у среда
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Не ти го сватив постот ? :)

Иначе Лео треба да продолжи во стилот во кој почна да им верува на младичите!

Јас доколку би комбинирал нешто вакво би извадил!
Ама ја :pos:


Сторари
Бонера-Каладзе-Фавали-Албертаци
Фламини-Страсер
Ди Џенаро-------------Оду
Зигони-Хунтелар

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
@Дим4е
Викам, e ај да не се =) со ваква игра уште да не се у тим на коло. Капираш? =)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Епа Миланези што да ви кажам честито победа па се гледаме на 24 знам дека сакате одмазда али ке видиме хехе
 

sivco

Ac.Milan FoReVeR !!!
Член од
19 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Епа Миланези што да ви кажам честито победа па се гледаме на 24 знам дека сакате одмазда али ке видиме хехе
Nema so da gledame ke go izedete kako so go izede juve....na prvata uakmics ne bea uigrani ama sega ke vidite....na juve mu dadovme 3 na vas 5 ...pozz FORCA MILAN!!!!!:drk::drk:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
@Дим4е
Викам, e ај да не се =) со ваква игра уште да не се у тим на коло. Капираш? =)
Јас мислев се буниш нешто...дека требало цел тим на Милан да го стават :icon_lol:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Вчера скоро од прв до последен одлично изиграа Рино некако слабо само го нема некако она од порано дивото во него што знам некако разочаран ми изгледа.Неста изигра страшно уште гол им шибна на инвалидиве,кој веруваше дека ќе се врати толку добро оваа сезона со Тиаго Силва можеби се и најдобриот одбранбен тандем во Сериа А кога се заедно во екипата функционираат страшно,Амаури,Диего и ред други не писнаа вчера покрај нив.Капитенот стандард како до сеа цела сезона гине на терен и вчера беше добар се надевам Липи ќе го повика и за Италија во Африка вака ако продолжи,Пирло како во своите најдобри денови,пасови задржување на топка маестрално ипак мислам дека Леонардо му го најде правото место како еден вид на полушпиц истурен понапред во средината.Роналдињо си играше мајтап вчера со овие мајќе ми,на почеток го чуваа по 3ца играчи и пак ги правеше салата капак на се двата гола и најака беше прославата на вториот гол верувам ја видовте сите :),само нека продолжи вака да игра верувам дека ќе газиме уште повеќе. FORZA MILAN ! ! !
:cuc::cuc:
 
P

PewDiePie

Гостин
Епа Миланези што да ви кажам честито победа па се гледаме на 24 знам дека сакате одмазда али ке видиме хехе
Што има да се види ќе го засисате као никад,ќе му се качи Роналдињо на мур/К*Р на глава и ќе си игра самба. :tv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Епа Миланези што да ви кажам честито победа па се гледаме на 24 знам дека сакате одмазда али ке видиме хехе
Шо ке видеме бе тоа сигурно ке се случи едвај ги тепавте сиена а не па нас..:милан:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom