Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Секогаш сакав да го доведам Паоло во Манчестер, но тоа беше невозможно. Се сретнав со неговиот татко за време на еден антпревар и му објаснив колку сакам да го видам неговиот син во мојото тим. Цезаре само се насмевна и ми рече: „Мојот дедо беше дел од Милан, мојот татко беше Милан, јас играв за Милан и сега мојот син е дел од Милан“. И тоа беше тоа, крај на приказната.“ - изјави Фергусон за англиските медиуми.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да се надеваме дека син му на Паоло ќе биде барем половина од него.

 
P

PewDiePie

Гостин
Секогаш сакав да го доведам Паоло во Манчестер, но тоа беше невозможно. Се сретнав со неговиот татко за време на еден антпревар и му објаснив колку сакам да го видам неговиот син во мојото тим. Цезаре само се насмевна и ми рече: „Мојот дедо беше дел од Милан, мојот татко беше Милан, јас играв за Милан и сега мојот син е дел од Милан“. И тоа беше тоа, крај на приказната.“ - изјави Фергусон за англиските медиуми.
Да се надеваме дека и синчето ќе заслужи да игра прв тим во Милан :wink:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Serie A Team Of The Week: Round 18



Sirigu

Lucio - Yepes - Chiellini

Conti - Almiron - Ambrosini - Vargas

Floccari - Ronaldinho

Borriello

Massimo Ambrosini (Milan): The ball winner has his fair share of critics, but his performance against Genoa showcased exactly why he is in the team. He has an uncanny ability to cover ground on the pitch. As a bonus, he earned two penalties.

Ronaldinho (Milan): He started badly by missing a penalty, but then put in a master-class performance! First, he made up for his earlier error from the spot, then he controlled his side’s offence, initiating the play to kill off the match. Also showed he can be classy by letting Klaas-Jan Huntelaar take a final spot kick later on.

Marco Borriello (Milan):
Even without his two goals, he would still have been a candidate for the ‘Team of the Week’ due to his impressive work for the Rossoneri. His scissor-kick goal was just the icing on the cake as he bagged his fifth and sixth of the campaign.

Honourable Mention:
Thiago Silva (Milan)
:vozbud::helou::vozbud:

 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Леле човеков е најдобар мајке ми! Најдобар коментатор иаме =)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
тешко нас без пато а како што читам повредата можда е сериозна и да биде надвор от терените подолго време :uvo::uvo::nenene:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Нема гајле ја мислам, имаме доволно играчи за сите позиции. Бекам ќе заврши работа дур да се врати Пато. :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom